Rele za odklop porabnika v primeru izgube nule

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Sicer pa glede na to, da so praktično vse novejše TČ in podobne naprave inverterske, ne bo prišlo do poškodb samega motorja, ampak krmilne elektronike, ki se (preko transformatorja) posredno napaja iz fazne napetosti 230V.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
V kolikor seveda ne gre za 1-fazni motor, to seveda niti približno ni res. To kar vidimo na sliki, se je zgodilo kvečjemu zaradi izpada ene izmed faz.
Možno....se dodatno pozanimam v ponedeljek...stranke ti seveda prodajo vse mogoče zgodbice da zaščitijo sebe (tukaj pač nič ne bo pomagalo) ....in potem tudi pride do sklepanj o redkih scenarijih...

Motor je 3fazni...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
Ali/ali (nula/faza)....zadeva je prišla v popravilo iz gradbišča....tam pa veš kakšen je nadzor!

Ko kaj zaruži....bo prej komet iz vesolja kriv kot pa da je kakšen Đoko kaj narobe zvezal...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.232
113
Ali/ali (nula/faza)....zadeva je prišla v popravilo iz gradbišča....tam pa veš kakšen je nadzor!

Ko kaj zaruži....bo prej komet iz vesolja kriv kot pa da je kakšen Đoko kaj narobe zvezal...
Pi.zda dej ne bluzi no.

Kak nadzor? Masina je crknla, opcij zakaj je vec, ocitno tud ti na servisu pojma nimas ne kaj je narobe ne kaj popravljas, ampak pametujes pa o nekem nadzoru in namigujes da je crknilo ker je nek Đoko narobe zvezal. Nehaj bit nacionalist in se svojga posla nauci ce ze nedelujoce masine odpiras.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
Lej dec....začni mal razmišljat o persenih....ker imam občutek da ne znaš več normalno komunicirat...

Stranka pride....in reče "ne radi"...

Kaj blo? Nč ni blo...samo v elektriko smo dal in ne dela (seveda oni nič krivi)...

Podreš in vidiš kar je na, sliki....jah narobe je nekdo nekaj zvezal....ne to je pa nemogoče....naši fantje to obvladajo....jah pol je pa nula šla...

Ja ja to bo najbrž (ker je lažje zabluzit...pač gradbišče....kabel se povozi 300x na dan....kdo bi vedel kaj je vzrok)

Bo šlo?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.232
113
Lej dec....začni mal razmišljat o persenih....ker imam občutek da ne znaš več normalno komunicirat...

Stranka pride....in reče "ne radi"...

Kaj blo? Nč ni blo...samo v elektriko smo dal in ne dela (seveda oni nič krivi)...

Podreš in vidiš kar je na, sliki....jah narobe je nekdo nekaj zvezal....ne to je pa nemogoče....naši fantje to obvladajo....jah pol je pa nula šla...

Ja ja to bo najbrž (ker je lažje zabluzit...pač gradbišče....kabel se povozi 300x na dan....kdo bi vedel kaj je vzrok)

Bo šlo?
No ti bom dal odgovor na “bo slo?”.

Drgac sem cist miren tko da tablete zase zadrzi.

Torej popravljas elektricne naprave. Nimas temu primerne izobrazbe, iz komentarjev tu je jasno da tudi znanja s tega podrocja nimas. Pametujes o tem da je “nula sla” pa sam ne ves kaj ta nula zares je in kaka je verjetnost da bi sla. A si ziher da je prav da popravljas te stvari? Vcasih si se loteval motork in mopedov. Sam si povedal da si kamione servisiral. Verjamem da si s tega podrocja pobral nekaj znanja. O stromu ocitno pac pojma nimas.

Ampak v resnici to ni pomembno (dokler nekoga ne bos ubil ker bos ti narobe zvezal). Je pa nizkotno, da se norcujes iz neslovencev, sam pa kle prodajas da je crknil motor ki mu je odbilo nulo pa niti ne ves da ce bi trofaznemu motorju res odbilo nulo, da bi se najbolje odnesel od vseh elektricnih naprav na tej instalaciji.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

3 fazni motor nikoli in nikdar nima nule. Niti je nimaš kam priklopit. Priklopljena je edino zemlja, pa še ta je zaradi varnostnih vidikov, ne zaradi delovanja motorja. In ta se priključi direktno na ohišje motorja in nima nobene veze z delovanjem - ali je ali ni, je popolnoma vseeno. Zato neko flancanje o odbiti nuli in/ali zemlji nima veze z ničemer.
Najbolj verjetne je izpad ene faze, pri tem pa motor ni bil pravilno varovan z motorskim zaščitnim stikalom, ki bi odklopil, ko bi zaznal povečan tok pri eni izmed faz. En ena faza je je tako v notranjosti dobesedno zažgala navitje in (verjetno) povzročila medfazni kratek stik, ki je odklopil prve varovalke v liniji. Obstajajo še seveda druge možnosti, kot je uničen zaščitni lak na navitjih itd., ampak to je že manj verjetno...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.675
6.232
113
3 fazni motor nikoli in nikdar nima nule. Niti je nimaš kam priklopit. Priklopljena je edino zemlja, pa še ta je zaradi varnostnih vidikov, ne zaradi delovanja motorja. In ta se priključi direktno na ohišje motorja in nima nobene veze z delovanjem - ali je ali ni, je popolnoma vseeno. Zato neko flancanje o odbiti nuli in/ali zemlji nima veze z ničemer.
Najbolj verjetne je izpad ene faze, pri tem pa motor ni bil pravilno varovan z motorskim zaščitnim stikalom, ki bi odklopil, ko bi zaznal povečan tok pri eni izmed faz. En ena faza je je tako v notranjosti dobesedno zažgala navitje in (verjetno) povzročila medfazni kratek stik, ki je odklopil prve varovalke v liniji. Obstajajo še seveda druge možnosti, kot je uničen zaščitni lak na navitjih itd., ampak to je že manj verjetno...
Ne nulo mu je odbilo no, sej je sliko prlimu no. Pa juznjaki so krivi ker ni nadzora na gradbiscu.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Lej dec....začni mal razmišljat o persenih....ker imam občutek da ne znaš več normalno komunicirat...

Stranka pride....in reče "ne radi"...

Kaj blo? Nč ni blo...samo v elektriko smo dal in ne dela (seveda oni nič krivi)...

Podreš in vidiš kar je na, sliki....jah narobe je nekdo nekaj zvezal....ne to je pa nemogoče....naši fantje to obvladajo....jah pol je pa nula šla...

Ja ja to bo najbrž (ker je lažje zabluzit...pač gradbišče....kabel se povozi 300x na dan....kdo bi vedel kaj je vzrok)

Bo šlo?
Po mojem bi osebje foruma moralo malce drugače komunicirati z drugimi uporabniki. V prvi vrsti predvsem strokovno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

igi

Guru
13. okt 2007
5.353
981
113
Celje
Obišči stran
igi išče problem, tam kjer ga ni in išče rešitve za ta problem. Problem nastane, ko njegova rešitev postane problem.

Se deloma strinjam zato sem napisal ta post, da sem videl kakšna je praksa.

Ti pa povem, da letno vsaj 3 klime popravljam, ki "ne delajo" in se na koncu pokaže, da je to posledica izgube nule na objektu... Seveda zraven crkne še kaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
No sem vprašal....šla jim je ena faza.

Kako zakaj....vejo pa samo sami.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.213
3.367
113
Se deloma strinjam zato sem napisal ta post, da sem videl kakšna je praksa.

Ti pa povem, da letno vsaj 3 klime popravljam, ki "ne delajo" in se na koncu pokaže, da je to posledica izgube nule na objektu... Seveda zraven crkne še kaj drugega.
S tvojim poslovnim modelom je nekaj narobe. Če si serviser ti je popravilo in servis najbrž kruh. Lahko pa, da kruha ne maraš. :)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.454
113
Tudi če ti je to kruh....ti je še vedno izziv to popravit tako da imaš nekaj časa mir....
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Morda si že kdaj slišal za ničenje. Takih vezav je po starejših blokih še ogromno.
Tam namreč ozemljitve NI.
In je čist možno da je Đoko imel isti primer

Če bi si samo prebral, kar si citiral in razmislil (vem, zahtevam občutno preveč).
Tudi zate velja napisano!