Rele za odklop porabnika v primeru izgube nule

igi

Majstr
13. okt 2007
4.245
143
63
Celje
Obišči stran
Priklopiti moram eno 3 fazno toplotno črpalko in bi rad dodal varovanje za primer "izgube" nule.

Ker se s tem srečujem prvič, ne vem niti kaj točno iščem.

Ko sem malce gledal po netu, sem naletel na spodnjo zadevo, ki kontrolira napetost faza/nula. Vem da bo odklopilo, če izgubim eno fazo, ne vem pa če bo odklopilo, če izgubim nulo? napetosti se bodo v primeru odklopa nule načeloma spremenile a višina je odvisna od priključenih porabnikov...

https://www.schrack.si/trgovina/krmilna-in-merilna-oprema/releji-vticni-casovni-merilni-nadzorni/merilni-in-nadzorni-releji/merilni-in-nadzorni-releji-serija-ur5/rele-napetostni-nadzorni-3-fazni-proti-n-fiksna-us-195-5v-ur5u3n11.html

A gledam čisto napačno zadevo?

Hvala

anker

Pripravnik
23. nov 2011
129
1
16
Rele povezan med eno izmed faz in nulo, ki nato aktivira kontaktor, preko katerih pelješ vse faze.

Janez_Krajnski

Fizikalc
5. avg 2011
765
35
28
Okolica Ormoža
Priklopiti moram eno 3 fazno toplotno črpalko in bi rad dodal varovanje za primer "izgube" nule.

Ker se s tem srečujem prvič, ne vem niti kaj točno iščem.

Ko sem malce gledal po netu, sem naletel na spodnjo zadevo, ki kontrolira napetost faza/nula. Vem da bo odklopilo, če izgubim eno fazo, ne vem pa če bo odklopilo, če izgubim nulo? napetosti se bodo v primeru odklopa nule načeloma spremenile a višina je odvisna od priključenih porabnikov...

https://www.schrack.si/trgovina/krmilna-in-merilna-oprema/releji-vticni-casovni-merilni-nadzorni/merilni-in-nadzorni-releji/merilni-in-nadzorni-releji-serija-ur5/rele-napetostni-nadzorni-3-fazni-proti-n-fiksna-us-195-5v-ur5u3n11.html

A gledam čisto napačno zadevo?

Hvala
Upam, da ne misliš v resnici sam prikljapljati toplotne črpalke, če ne poznaš področja, kajti napaka pri teh zadevah lahko tebe ali koga drugega stane življenje. Moj komentar je popolnoma dobronameren, kajti s temi zadevami ni dobro eksperimentirati, če nimamo strokovnega znanja. Drugi problem je pa lahko garancija proizvajalca, ki bo propadla, če se v primeru okvare ugotovi, da je bil napravljen nepooblaščen poseg na napravi.

igi

Majstr
13. okt 2007
4.245
143
63
Celje
Obišči stran
Upam, da ne misliš v resnici sam prikljapljati toplotne črpalke, če ne poznaš področja, kajti napaka pri teh zadevah lahko tebe ali koga drugega stane življenje. Moj komentar je popolnoma dobronameren, kajti s temi zadevami ni dobro eksperimentirati, če nimamo strokovnega znanja. Drugi problem je pa lahko garancija proizvajalca, ki bo propadla, če se v primeru okvare ugotovi, da je bil napravljen nepooblaščen poseg na napravi.
Mah... v bistvu sam ja...

v zadnjih 20 letih sem par 100 klim priklopil pa kak izpit za delo s plini naredil, v osnovi elektrotehnik, ampak ni bilo dovolj za naše predpise, zato sem naredil še izpite za monterja strojnih instalacij. Neki vseeno vem na to temo, čeprav s toplotnimi pa res nisem prav veliko delal. Ampak ta bo zmontirana doma, da lahko kaj testiramo ;).

Kar se tiče vprašanja, ki sem ga zastavil pa večina monterjem itak ni niti približno jasno v čem je point in se s tem niti ne obremenjujejo. ZELOOOO redki so, ki ponudijo stranki to opcijo. Vse se gleda samo na cene, ki morajo biti čimnižje... Pač potem ko odnese elektroniko veselo zaračunajo stranki. Pri sebi bi pa za tistih 50€ dodatnega stroška raje uredil to.

• Všeč mi je
Reactions: Hanzi