Reklamacija na 2 leti stari hiši

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Prijavi na Tržni inšpektorat. A oni niso pristojni?
Ker če imam prav v spominu, je prodajalec dolžan odgovoriti v 8-ih dneh na reklamacijo. Če ne odgovori, ga bo Tržni inšpektorat na to opomnil, vključno s kaznijo.
In pa ti imaš ''terjatev'' do prodajalca, ne podizvajalca. S podizvajalcem se pogovarjaj le v ''dobrem duhu'' v kolikor to pripomore k hitrejši rešitvi, torej da ni izogibanja in se bo zadeva rešila. Kolikor te berem, zadeva žal ne gre v to smer.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ker so pri nas podjetniki taksni, da priporoceno s povratnico ne dvigujejo, ti priporocam, da se osebno pri njemu oglasis s prico. Ne kak sorodnik al pa kej. Osebno mu povedati, za reklamacijo in oddati pisno v roke, prav tako v postni nabiralnik ali tajnici ce jo imajo. Prav tako po mailu oddati in tudi sms ce je moznost. Pri meni je delovalo, je slo na sodisce in se je uredilo ze pri prvi izvensodni obravnavi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ja pa san tebi je jasno da ne živiš v normalni državi? Zakaj potem tako "noro" sprašuješ?
smile-1.gif
Seveda so tudi pri nas postopki, verjetno ga lahko prijaviš na kak inšpektorat? Ampak še vseeno mislim da bo dopis odvetnika najbolj učinkovit... ja... bo treba vržt nekaj čez okno, ne bo druge... kaj pa zdaj?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Vprašanje: zakaj bi dajal denar za odvetnika, če ni nujno potrebno?
Tržni inšpektorat je precej ažuren in običajno se večina podjetij "spomni", da pa bi bilo nekaj le potrebno narediti, kazen jim pa zagotovo da vzpodbudo. Pa sem proti temu, da se kar povprek prijavlja, ampak očitno ima audio opravka z jebivetrom. Še malo bo čakal in se lahko zgodi, da se bo pod nosom obrisal, če bo jebiveter spravil podjetje v stečaj. Jaz ne bi imel niti najmanjšega pomisleka prijavit jih.