Reklamacija na 2 leti stari hiši

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Pozdravljeni,

Pred dobrimi dvemi leti sem kupil novo vrstno hišo. Priložena je bila splošna 2 letna garancija in 10 letna na nekatere komponente, med njimi tudi na fasado.
Letošnjo zimo so se na fasadi pojavili mehurji, ki so kasneje tudi popokali. Pred dobrim mesecem sem prvič poklical izvajalca fasadnih del in mu razložil napako, prav tako sem mu po mailu poslal slike. Od takrat sva se slišala vsaj 15x, vsakič reče da bo prišel pogledat naslednji dan, čez eno uro ali podobno, kar pa se seveda še ni zgodilo.

Moje vprašanje torej je, kakšne pravne možnosti imam na voljo, ker imam občutek da se bo mojster na reklamacijo lepo požvižgal?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če gre za sistemsko fasado (weber, jub[izol], baumit) zateži že proizvajalcu oz. uvozniku. Gerancije na take zadeve so ponavadi krite od njih, je pa tu trik da itak problem ni nikoli material ampak nepravilna vgradnja ... tu si pa potem obsojen na izvajalca in njegove "težave"!
tongue-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če zdaj čez zimo, ko nimajo dela, ni utegnil priti, potem se te namerno izogiba. Zadnji čas, da začneš ukrepati s pravnimi sredstvi ...
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Hvala za linke, kaj pa prijava na kakšno inšpekcijo, da mu premečejo papirje?
Predhodno bi mu s tem samo zagrozil in kasneje tudi realiziral, če ne bi bilo odziva.

lp
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.149
4.593
113
Jaz bi šel vsaj v pisni dokument poslan s priporočeno pošto. Za vsak drug način komunikacije bo verjetno sodišče imelo težavo, da najprej ugotovi, da si ga sploh karkoli opozoril na točno ta problem. In meseci in leta bodo tekli...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Obvezno priporočeno s povratnico. Če je hiša kupljena, pa tudi (oziroma predvsem) investitorju, ki je najel fasaderja in od katerega je (predvidevam) hiša kupljena. Ti kot kupec si delal posel s prejšnjim lastnikom, investitorjem, ki je hišo zgradil in ki je odgovoren (do tebe) tudi za vsa dela podizvajalcev, v tem primeru fasaderja.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Kot si napisal, hišo sem kupil od investitorja. Torej lahko tudi njemu "zatežim"?
Investitor se namreč dela angelčka in pravi naj kar sam urejam z izvajalcem
10.gif


lp
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Po lastni izkušnji: priporočeno s povratnico + email, čigar vsebina je dokazljiva. Mi je mutec mutil, da je pošto dobil, vendar v njej ni pisalo tega, kar sem govoril jaz.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Audio pravi:
Kot si napisal, hišo sem kupil od investitorja. Torej lahko tudi njemu "zatežim"?
Investitor se namreč dela angelčka in pravi naj kar sam urejam z izvajalcem
10.gif


lp

Jaz sem za težave z dimnikom poslal investitorju, ta je nato uredil vse naprej da je prišel izvajalec....
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
KSZ
Kdo ti je izdal garancijo? Investitor verjetno. Kaj se potem sploh ukvarjaš z izvajalcem
confused-1.gif
, pošlji uradno reklamacijo investitorju in naj on poskrbi za odpravo reklamacije.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Audio pravi:
Kot si napisal, hišo sem kupil od investitorja. Torej lahko tudi njemu "zatežim"?
Investitor se namreč dela angelčka in pravi naj kar sam urejam z izvajalcem
10.gif


lp

Če ti na avtu (v garanciji) crkne vžigalna tuljava, komu težiš? Proizvajalcu vžigalne tuljave ali tistemu od kogar si kupil nov avto?

Ti si delal posel z investitorjem, on je podpisan pod garancijo, on je izbral fasaderja, on bo financiral sanacijo. Fasaderja si verjetno prvič videl po reklamaciji, torej TI nisi delal nobenega posla z njim.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Audio pravi:
Kot si napisal, hišo sem kupil od investitorja. Torej lahko tudi njemu "zatežim"?
Investitor se namreč dela angelčka in pravi naj kar sam urejam z izvajalcem
10.gif


lp

Ne tudi njemu, ampak predvsem njemu
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Tipicno... Investitor stisnil izvajalca. Le ta je najbr ze med gradnjo vedel da neki ni ok... No zdej more pa izvajalc placvat... Kr investitorju tezi...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Imel si pogodbo z investitorjem,ne izvajalcem in prvi naj resuje problem. Kako? To pa ni tvoj problem... Kaj sta imela z izvajalcem, ni tvoja stvar. Kdo bo popravljal - ta ali kateri drugi - tudi ne, samo da se zrihtam. Kar tebe zanima je, da imaš garancijo investitorja za Ok izvedena dela toliko in toliko časa, kake posle je imel pa on naprej, se pa ti s tem ne moreš in nimaš kaj ukvarjati. To velja tudi, če izvajalec vmes propade. Problem investitorja, ne tebe... Tvoj je samo, če investitor propade...
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
ksz

Poslal priporočeno s povratnico investitorju ter izvajalcu in kot pričakovano nobenega odziva.

Malo me čudi, da bi v primeru neizvajanja garancije moral najemati odvetnika, ga seveda plačevati in čakati na odločbo sodišča.
Po drugi strani pa si bolj zaščiten pri reklamaciji naprimer televizorja.

lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Drži v Sloveniji je to res nenavadno, obrni se na Agencijo Republike Slovenije za reševanje garancijskih zahtevkov. Oni bodo pokrili škodo, nemudoma poslali svoje izvajalce in sami naknadno terjali izvajalca po sodni poti. Pravljično a ne? Tako... zdaj pa se daj počasi zbudit in se vrni v realni svet. Tako je, če maš 200 jurjev za bajto maš še za odvetnika, ni druge, tako je žal nastavljen sistem.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Tako je, če maš 200 jurjev za bajto maš še za odvetnika, ni druge, tako je žal nastavljen sistem.

Ti mogoče lahko denar mečeš skozi okno, jaz ga pa najraje nebi. Grem pa skoraj stavit, da v nekih normalnih državah obstajajo postopki, ki pomagajo stisnit nategatorje za ja.ca.