Registriranje logotipa

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Za eno podjetje sem izdelal logotip in me zanima kako ga naj registriram kot znamko.

Kje? Kako? Koliko stane? Želel bi, da (zaenkrat) ostane logotip v moji lasti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Seveda
wink-1.gif


Drugače bi vsa registriral kr takoj
smile-1.gif
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
Čakaj? Ti si za nekoga izdelal logotip, sedaj pa bi rad, da je zaščiten na tvoje ime?
Ali si se z naročnikom o tem kaj pogovoril?
Ali pa računaš, da boš nekega dne nekoga izsiljeval?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nisem se še pogovoril o tem, bi se pa rad zaščitil, ker bo plačilo za logotip (in tudi ostalo grafično podobo podjetja) plačano izven pogodbe in nebi rad na koncu ostal brez vsega.

No sicer pa bi lahko v primeru neplačila še vedno logotip prijavil kot svoj, ker imam doma shranjen celoten postopek izdelave in originalen cdr fajl.
 

baufix

Pripravnik
5. nov 2008
155
0
16
Obala
OK. Povsem razumem reakcijo. Glede na to, kako danes plačujejo, povsem logično razmišljaš.

Ampak tu ti predlagam pridobiti kakšne dodatne podatke o pravici do avtorstva.
Sicer se lahko zgodi, da boš imel težave ti, čeprav te bo naročnik na-teg-nil, in čeprav ti ne bo nič plačal.

Obenem pa: dokler ti designa naročnik ne potrdi, mu ga posreduj na vpogled v 'neuporabni' verziji, po prejemu plačila pa mu lahko izročiš kompletno dokumentacijo, vključno s fonti, CDR in EPS file-i.
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Prijava logotipa kot tvojega na tak način je nesmiselna.

Pravice med seboj in podjetjem moraš rešiti z ustrezno (avtorsko?) pogodbo v okviru katere opredelite vse pravice uporabe logotipa. Ko logotip in njegovo implementacijo predaš podjetju naj ti podpišejo in požigosajo tvoj elaborat, da imaš dokaz oz. njihovo potrditev, da je zadeva tvoja. Strošek v tem primeru je nikakav, če pa pride do komplikacij se pa tako ali tako oboje rešuje na sodišču in imaš v primeru mojega predloga celo boljše šanse.