Covid-19 Referendum proti obveznemu cepljenju

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Potrča so lepo z nacističnimi metodami utišali.
So ga!
Deluje sposobnost!


Kdor ne želi čipa, ima na izbiro klasiko - mehansko!


Posnetek zaslona 2021-05-18 080030.jpg
 
  • Ljubezen
Reactions: Ginginova

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
To razen za določene poklice ne more biti.
Jsz sicer mislim, da bo tiha prisila v marsikaterih službah prisotna. Sam sem sicer cepljen, pa sem imel v hiši Covid in sam nisem zbolel, torej sem po Andy/darjan Labs Robocop.

Poglej recimo Eti, kjer so dali nagrado za cepljenje in poglej odziv zaposlenih. S popolnim prezirom. Kar razumem, ker so sigurno plačani obupno, potem pa jim kot medijski spin nabijajo o neki bogi nagradi za cepljenje, s katerim ne bi imeli težav v proizvodnji. Šefi pozabljajo, da se nemotiviranemu delavcu jebe za proizvodnjo in firmo. Je raje 2 tedna doma.

Bolj me žalosti, da so o cepljenju spraševali ljudi, ki so bili v pedesetih in šestdesetih, pa so tulili, da se cepili sigurno ne bodo. To so tisti, za katere prevzemamo odgovornost mlajši in upamo, da ne stanejo Covida, s katerim jih bo lep procent napolnilo bolnice in bomo doma ostali vsi.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Jsz sicer mislim, da bo tiha prisila v marsikaterih službah prisotna.
To je potem politika posameznega podjetja, ki pa se ji lahko upreš(če si jasno upaš-bojeviki za tipkovnico tule s foruma bodo samo sklonili glavo in pogoltnili svoje principe), dokler ni cepljenje obvezno na državni ravni.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
To je potem politika posameznega podjetja, ki pa se ji lahko upreš(če si jasno upaš-bojeviki za tipkovnico tule s foruma bodo samo sklonili glavo in pogoltnili svoje principe), dokler ni cepljenje obvezno na državni ravni.


Zelo enostavno je, ali si ali pa nisi bedak.Tretja je, da imaš bolezen, kjer tudi uradno odsvetujejo cepljenje, ampak tukaj je reč jasna.
Drugače pa bedaki ogrožajo ostale in ja, kot šef in podobno, jasno, da bom bedake rangiral niže.
In ja, ni se ti treba cepit, tudi v službo ti ni treba hodit, ampak to pomeni, da tudi meni ni treba več nakazovat plače.

Enkrat bo treba narediti red. Neomejene demokracije pri boleznih in delu ne more biti.

Jaz bi necepljenim po nekem roku že na državnem nivoju itak nabil 30% participacijo za zdravljenje COVID19. Pa ko ga ruknejo za dva tedna v bolnico, naj mu po zaključenem zdravljenju tudi izstavijo račun.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Zelo enostavno je, ali si ali pa nisi bedak.Tretja je, da imaš bolezen, kjer tudi uradno odsvetujejo cepljenje, ampak tukaj je reč jasna.
Drugače pa bedaki ogrožajo ostale in ja, kot šef in podobno, jasno, da bom bedake rangiral niže.
In ja, ni se ti treba cepit, tudi v službo ti ni treba hodit, ampak to pomeni, da tudi meni ni treba več nakazovat plače.

Enkrat bo treba narediti red. Neomejene demokracije pri boleznih in delu ne more biti.

Jaz bi necepljenim po nekem roku že na državnem nivoju itak nabil 30% participacijo za zdravljenje COVID19. Pa ko ga ruknejo za dva tedna v bolnico, naj mu po zaključenem zdravljenju tudi izstavijo račun.
Eno je obvezno cepljenje za bolezen, ki ima 30–35 % smrtnost in preverjeno cepivo (Črne koze, Jugoslavija, 1972), drugo je pa cepljenje z eksperimentalnim cepivom za virus, ki ima splošno smrtnost 0.28%, še posebej, če razmere niso več kritične.

Če se TI počutiš ogroženega, se lahko brez problema cepiš in si zaščiten. V čem je problem?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.461
113
Zelo enostavno je, ali si ali pa nisi bedak.Tretja je, da imaš bolezen, kjer tudi uradno odsvetujejo cepljenje, ampak tukaj je reč jasna.
Drugače pa bedaki ogrožajo ostale in ja, kot šef in podobno, jasno, da bom bedake rangiral niže.
In ja, ni se ti treba cepit, tudi v službo ti ni treba hodit, ampak to pomeni, da tudi meni ni treba več nakazovat plače.

Enkrat bo treba narediti red. Neomejene demokracije pri boleznih in delu ne more biti.
Lej se strinjam. Samo saj veš, da pravno nisi krit in dovolj tečen delavec lahko na koncu dobi odškodnino in še kaj, če ga na podlagi cepljenja zajebavaš.
Jasno večina se ne bo spuščala v to, tako kot se na šihtu pogoltne še marsikaj hujšega, samo da lahko delaš
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
če bo šlo tako naprej, bo itak razglašena epidemija in izredne razmere, tako da z volitvami ne bo nič.

Pogoj za razglasitev epidemije je bil do sedaj 14 dnevna incidenca 140 /100.000 in 250 hospitaliziranih. Kamor sedaj še pademo in bomo še verjetno en mesec. Pogoji za razglasitev izrednega stanja so pa v zakonu in to mora sprejeti državni zbor. Ni to da se samo vlada spomne.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
ja, to bo čez poletje. potem pa pride jesen in zima, in bojo cifre šle spet gor.

seveda, upajmo na najboljš, sam kanček dvoma ostaja! :)
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Jaz upam na najboljš. Sicer pa če bi dosegli neko precepljenost o kateri se govori 60-70% bi morali spremeniti tudi pogoje glede epidemije in faz. Jaz osebno bi dal samo še število hospitaliziranih in ne več okuženih. Seveda glede na dosedanjei potek bi lahko to kar dobro naredil. Sicer hospitalizacije ponavadi pridejo kakih 10-14 dni kasneje kot se pokaže rast okuženih ampak mislim da to ni težava ker so pri nas itak nesposobni karkoli v takem času organizirat, že videno v zadnjem letu.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.776
-216
113
Jaz bi necepljenim po nekem roku že na državnem nivoju itak nabil 30% participacijo za zdravljenje COVID19. Pa ko ga ruknejo za dva tedna v bolnico, naj mu po zaključenem zdravljenju tudi izstavijo račun.
Pa bi jim tudi znižal plačilo zdravstvenega zavarovanja, ker ne morejo koristit zdravstvenih uslug v enakem obsegu kot cepljeni?
Pa ne pozabit, tudi cepljeni se lahko okužijo in zbolijo.

Pa bi enako postopal tudi za kadilce, tiste ki jejo nezdravo hrano....
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in gimi

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Zelo enostavno je, ali si ali pa nisi bedak.Tretja je, da imaš bolezen, kjer tudi uradno odsvetujejo cepljenje, ampak tukaj je reč jasna.
Drugače pa bedaki ogrožajo ostale in ja, kot šef in podobno, jasno, da bom bedake rangiral niže.
In ja, ni se ti treba cepit, tudi v službo ti ni treba hodit, ampak to pomeni, da tudi meni ni treba več nakazovat plače.

Enkrat bo treba narediti red. Neomejene demokracije pri boleznih in delu ne more biti.

Jaz bi necepljenim po nekem roku že na državnem nivoju itak nabil 30% participacijo za zdravljenje COVID19. Pa ko ga ruknejo za dva tedna v bolnico, naj mu po zaključenem zdravljenju tudi izstavijo račun.
pa tistim ki kadijo, pa tistim ki jejo mastno meso, pa tistim, ki se ne gibljejo, pa najboljse da ne zavarujemo vec ljudi nad 60 ker preveč stanejo...

mas prav ja bedaki ogrožajo ostale... vprašanje kdo je tu bedak...ovce se verjetno tega ne zavedajo
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pogoj za razglasitev epidemije je bil do sedaj 14 dnevna incidenca 140 /100.000 in 250 hospitaliziranih. Kamor sedaj še pademo in bomo še verjetno en mesec. Pogoji za razglasitev izrednega stanja so pa v zakonu in to mora sprejeti državni zbor. Ni to da se samo vlada spomne.
Koliko smo jih imeli lani 12.marca ob razglasitvi epidemije?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Lej se strinjam. Samo saj veš, da pravno nisi krit in dovolj tečen delavec lahko na koncu dobi odškodnino in še kaj, če ga na podlagi cepljenja zajebavaš.
Jasno večina se ne bo spuščala v to, tako kot se na šihtu pogoltne še marsikaj hujšega, samo da lahko delaš

Sploh ga ne rabim zajebavat izven zakona. Ne dam mu povišice, ne dam mu boljšega dela, za delo v proizvodni liniji predpišem za necepljene prihod in delo v polni RBK zaščiti.
Če mu ni všeč, gre lahko drugam. Sam izbira a bo ostal bebec.

Meni pa ni treba spodbujati bebcev in njihove bebavosti temveč pametne ljudi.

In to je glavni problem današnjega časa - negativna selekcija povsod. Kreteni in digeni preglasijo pametne.
Pri meni pač ne.

In ti isti kreteni in digeni se oglašujejo, kako je bilo v Jugi boljše. Je ja, če se ne bi hotel cepit ob prihodu v JNA, bi padlo čebovanje. Drug dan bi se ves črn priplazil do dohtarja na tistih 7 injekcij za katere se ni spraševalo, kaj vse so dali noter. Si pa lahko po njih jedel iz tal kar si hotel še cel vojni rok, pa ti ni bilo nič.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Sploh ga ne rabim zajebavat izven zakona. Ne dam mu povišice, ne dam mu boljšega dela, za delo v proizvodni liniji predpišem za necepljene prihod in delo v polni RBK zaščiti.
Če mu ni všeč, gre lahko drugam. Sam izbira a bo ostal bebec.
Bebec, ne bebec tukaj sploh ni vprašanje. Zgoraj opisano početje je mobing. Lahko brez težav naletiš na človeka, ki bo izgledal bebec, v resnici bo pa super pameten zase in ti bo to dokazal. Takrat bo zelo zanimivo, ker je to po kazenskem zakoniku kaznivo dejanje. Taki "bebci" imajo na lagerju Matoza in podobne odvetnike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen