Recept za očala

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Sprobal mnoga očala v zadnjih 15 letih na začetku imel leče Zeissa, potem Essilor. Nisem še našel takih, ki se po nekaj letih resne uporabe ne bi spraskala in uničila. Še najslabša so bila pri meni Zeissova, ki so se uničila po ene 3 letih. Tudi antirefleksni sloj se je spraskal. Sedaj imam že dober mesec v novih očalih SLO leče od Alcoma in to model opal transitions in moram reči, da so odlična. Za razliko od prejšnjih Essilorjevih ta potemnijo ne samo na soncu ampak tudi ko jih uporabljam v avtu in mi sije sonce.
Ne razumem pa teh novih fint, da ti prodajo 1 očala in ena dodajo gratis. Čemu? Mislim ko kupim očala kupim ena in ta taka da so dobra, da pašejo mojemu obrazu, izgledu, v glavnem da so kvalitetna. Finte kot kupi dobiš dvojna ali zaradi mene trojna me ne prepričajo.
Sploh zato, ker se moraš vsakega okvirja navadit in si niti približno ne znam predstavljati, da bi vsak teden ali dan menjaval očala in enkrat nosil ena drugič pa druga.
Na koncu morda še to. Se pa zelo pozna ali kupiš očala v katerem od večjih mest oz. mestnih optik, ki so v LJ ali MB ali pa če greš v kakšno manjšo optiko v kakšnem malem kraju. Cene so čisto druge....
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Leče so se spraskale zato, ker so plastične. Popolnoma normalno, saj se opraskajo že, če jim verbalno zagroziš z mokro brisačo
grin1.gif