Razlika med Nuvi 200 in 250 ?

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Kar tako informativno me zanima;
Kakšna je sploh razlika med tema dvema modeloma naprave, če odmislimo naloženih kart ?
Recimo, če na nobenem ni nič naloženo, kaj ju loči enega od drugega ?

Hvala .
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>
Kar tako informativno me zanima;
Kakšna je sploh razlika med tema dvema modeloma naprave, če odmislimo naloženih kart ?
Recimo, če na nobenem ni nič naloženo, kaj ju loči enega od drugega ?


frown-1.gif
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hja, a samo to !?
shocked-1.gif

Bi si človek mislil, da je kar nekaj več v tem modelu prav zaradi tega, ampak ne.
Sem danes malo gledal več PNA naprav in tudi tidve, ki sem ju sedaj omenil, ampak nisem bil popolnoma prepričan.
Pomeni, da 250setki ceno dvigne samo naložena kartografija ?

Pa kaj to je res, kar sem sedaj tam zasledil na tem linku, ki si ga ti posredoval cifra ?
Da ima nuvi200 več internega pomnilnika ?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik 01481 pravi:
>>>
Kar tako informativno me zanima;
Kakšna je sploh razlika med tema dvema modeloma naprave, če odmislimo naloženih kart ?
Recimo, če na nobenem ni nič naloženo, kaj ju loči enega od drugega ?


frown-1.gif

Kaj je pomenilo to ?
To sem namerno napisal, ker bi lahko vsak, ki bi odgovoril napisal; "karte ima drugačne ...."
To mi je itaq znano, mene je zanimalo kaj ima boljšega nuvi250 kot naprava (hardware) in ne kot softwersko
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
A tako ja, seveda spomin brez kartografije, tako da na 250setki pač uporabniku ostane manj prostora za manipulacijo zaradi večjih - boljših regijskih kart.
Hvala fantje.

Hitman
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Še nekaj opažam pri teh modelih, ne vem kako je pri ostalih - dražjih ?
confused-1.gif

Nikjer nisem zasledil, da bi pisalo, da komplet vsebuje tudi hišni omrežni polnilec 220V .
A pomeni, da ga v kompletu ni ali ga pa niso omenili, kako je s tem ?
Kako ga potem ko dosti stiskaš po njem doma polniš ?
EDIT: a se zadeva morda polni preko USBja, tako kot večina naprav ?

Pomeni, da je potrebno še kupit dodatni hišni polnilec ?
 
Nazadnje urejeno:

sandiv

Pripravnik
4. sep 2007
268
1
18
Maribor
Sem se ravno v petek igral z Nuvijem 250. Zraven ni polnikca AC, zraven ni torbice, zraven ni USB kabla za povezavo s PC. Odzivnost naprave pri sprehajanju med meniji in izrisovanje kart pri zumiranju je občutno počasneje kot pri seriji 6xx ali 7xx. Glede polnjenja preko USB nisem čist siguren. Je pa res, da so pri ostalih Nuvijih napajalni kabli v avtu vedno priključeni na nosilec in se Nuvi polni preko konektorja na nosilcu. To pomeni, da moraš pri seriji 2xx vedno vtikat USB kabel od polnica v zadnjo stran naprave, ko jo pritrdiš na nosilec (razen če imaš Nuvija vedno v avtu na nosilcu in testiraš odzivni čas tatov).
Serija 2xx je res bolj vstopni razred.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
A tako je to, pomeni, da ko sem brskal po netu nisem spregledal in da moja opažanja trdijo.
Verjetno se polni preko USBja, ker če se doma malce vležeš in brskaš po napravi, kako jo boš potem polnil, ziher ne boš šel v garažo pa priklopil zadevo v avto in čakal, da se napolni.
Verjetno je to tako ....
confused-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Polni se čez USB, tako doma kot tudi v avtu.

Lahko pa kupiš še polnilec za doma, če nimaš PC pri roki.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Še nekaj me zanima, predvsem bi bil vesel odgovora tistih, ki so sprobali tako GARMIN XT na dlančnikih, kot tisti, ki so imeli oz. imajo nuvi-je doma.

A je na teh napravah tudi vodenje tako slabo kot na XTju ?
Z programom XT nisem bil zadovoljen na dlančniku in se glede tega zelo skeptičen, da tudi naprava ni ne vem kaj. Kakšno je bilo vodenje na XTju sem že pisal, tako da se ne bom ponavljal, lahko pa povem, da sem ga imel vseskupaj gor cca. 2 dni.

Torej ... a zadeva deluje kot mora, ker je pač to namenska naprava in karte ki so za njo narejene, ali prihaja do raznih zmešnjav in napačnega vodenja ?
Hvala
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Točno tako. Oba se polnita preko USBja. Lahko v avtu, lahko preko PCja... tako da niti ne vidim kakšne potrebe po 230V polnilcu...

Razlika med njima pa je že napisana.
250 ima 1,5gb notranjega spomina, na katerega je naložen celoten CityNavigator Europe (prostega spomina je zelo malo)
200 ima 0,5gb notranjega spomina, na katerega je naložena samo ena evropska regija (prostega spomina je prav tako malo)
Kar se mene tiče je ta razlika nepomembna - 2gb spominska kartica je skoraj zastonj
wink-1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Razlika, moje mnenje je, kot noč in dan. Imam oba, Nuvija 760 in XT.

Nuvi je hiter pri preračunavanju, nalaganju ..., skratka, za 100 evrov (A) se to več kot splača.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
JA no dejansko kake velike razlike razen pri hitrosti preračunavanjih dejansko ni. Jaz sem se največ igral z Zumotom in je bilo percej enako, tako da mi ni vredno kupiti posebaj naprave prav samo zato.... Rad bi jo pa kupil za mojo madam in eno da bi bila stalno v čolnu
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Da ne odpiram nove teme...

A se da povezati Garmin 250 z nokiinim DKU-2 kablom?

Vhod je namreč isti. Je to možno ali mora biti USB kabel PRAV za Garmin?