Razlika med CORIS in ZZ za tujino

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Živjo,

torej, čez 14 dni grem za vikend v Waršavo, pa je vseeno pametno imeti neko zavarovanje...

PA zdej nevem kaj vzeti... sem malo gledal, primerjal in ugotovil, da je CORIS in kartica zdravstvenega zavarovanja za tujino praktično isto... no, za CORIS je potrebno še nekaj plačati.. (10€ za pet dni na osebo)

PA me zanimajo, kakšne so dejanske razlike med tema dvema in sem jih očitno spregledal? Jaz mislim, da je dovolj kartica za tujino (na netu je obrazec, vpišeš podatke in ti jo brezplačno pošljejo na dom), punca pa trdi, da je potrebno CORIS zrihtat in se še s tem dodatno jajcat in plačevat..? Kaj pravite?
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Dovolj je kartica za tujino, ki ti jo izdajo na ZZZS. Jaz sem bila pol leta na Poljskem s to kartico, tako kot vsi ostali sošolci iz Evrope. Ena stran kartice nam je bila vsem identična, samo da je meni pisalo "Slovenia", drugim "Finland", itd...



Sošolka (iz Francije) si je na neki žurki razbila zob, pa so ji ga poljski zobarji normalno poštimali
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Hmmm, to sem že razmišljal -- ampak če si recimo roko zlomim, grem lahko še vedno na avion, če fašem angino pravtako... Kaj hujšega pa v podaljšanem vikendu res ne pričakujem..
smile-1.gif


PS: a ni tako,d a CORIS krije prevoz v domovino samo če si mrtev, torej samo posmrtne ostanke?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
http://www.zavarovanje.org/index.php?option=com_content&task=view&id=71&Itemid=39





Prevoz tudi.



Bistvena razlika je zlasti v tem, da vam zavarovanje CORIS krije stroške tako v javnih ustanovah, kakor tudi v zasebnih bolnišnicah in klinikah, poleg tega pa še morebitne stroške prevozov in povratka v domovino. Prav tako nudimo 24 urno asistenco v slovenskem jeziku. Po drugi strani ZZZS krije le nastale stroške v javnih bolnišnicah, poleg tega pa v zavarovanje niso vključeni prevozi in asistenca.



 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zakaj potem sploh biti zavarovan?
confused-1.gif



Ljudje se premalo zavedajo/mo, kaj vse se nam lahko dogodi, najraje tedaj ko mislimo, da v 2-3 dneh itak nič.
Potem se pa vse postavi na glavo in preklinjamo za par evrov kot furmani.

Ne pravijo zastonj, kamor gre bik, naj gre pa še štrik ali po domače, če je denarja za 3 dni uživanja, naj bo še nekaj drobiža za logistiko.
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Grem v tem trenutku pokupit vsa zavarovanja kar obstajajo, tudi za primer če mi meteorit zadane v mezinec na desni nogi.

Jaz sem mu samo predlagala, da je to dovolj, ti pa da naj raje vzame CORISS. Izbira je pa na koncu koncev njegova....
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Gorenjka in zavarovanja. Taprava se oglaša.
hysterical-1.gif



Seveda je izbira njegova. Naše je samo, da mu povemo kaj ima in kaj ne. S tega stališča je tvoja informacija nepopolna, ne bom rekel da zavajujoča. In največja težava je prevoz. Vse ostalo ima vključeno v sistemu javnega zdravstva.

Da ga pa ne strašim.

Koliko stane prevoz umrlega s Poljske do Slovenije?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Nič.
priden.gif


Če nima sorodnikov ga itak zakopljejo v prvo prazno jamo na britofu.
tongue-1.gif

Drugače je pa to velik strošek.
 

Theya

Pripravnik
13. okt 2007
136
0
16
Mi mamo s Corisom ful dobre izkušnje, vse je blo krito, pa si je kolega razbil glavo na smučišču in bil par dni v italiji v bolnici. In, ko so vidli, da ma kartico od corisa, sploh niso več nč druzga spraševal glede zavarovanja. VSe je teklo brez problema, tko da, kadar js kam grem si zmeraj zrihtam coris, rajš par evrov več za zavarovanje, kot pa potem plačevat tisoče evrov za določene hakeljce.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Zavarovanje je potrebno vzeti kot nujni strošek poti in ne kot nekaj, kjer bi človek kalkuliral ali bi ali ne bi.
Živimo v kapitalizmu in ni več solidarnosti. Denar je sveta vladar.

Če ima pa kdo čas in možnost, naj si pa ogleda film Sicko, o bedi Ameriškega zdravstva.
Upam in želim si, da bi bil že na Žalah, preden pride v takšni obliki tudi k nam, čeprav smo na dobri poti.
 

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Za vse ki več potujejo po tujini se splača velika modra!
Za 12 mesečno zavarovanje pride 50€
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Nja, sej načeloma sem skrben človek in me skrbi za moje zdravje, ampak bom tokrat "tvegal" samo z evropsko kartico... Z kakšno daljše potovanje izven domovine si bom pa vsekakor priskrbel CORIS..

Hvala vsem za nasvete

Lp
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Nekdo je omenil smučanje - no, tam je pa skoraj nuja CORIS, ker je vseeno večja verjetnost da se poškoduješ pri športu, kot pa če si greš ogledat kak muzej
wink-1.gif



lp
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Brez zamere, ampak če niste redni študent, vam "modra kartica" zdravstvenega zavarovanja 100% krije samo porod, zdravljenje okužbe s HIVom, zdravljenje rakavih obolenj in morebiti tisto prvo ustavljanje krvi na cesti, če vas avto povozi - OSTALO PA NE.



Kaj pomeni nujno zdravljenje - to pomeni, da če se tisto sekundo nič ne naredi, ste mrtvi. Če imate npr. levkemijo in boste zaradi pomanjkanja krvi umrli v 24-48 urah, taka transfuzija NI NUJNO ZDRAVLJENJE.



Torej, če imate prometno nesrečo, pazite, da bo takšna, da se vas bo konkretno rezalo iz avtomobila (še bolje je, če ste takrat že napol mrtvi), vse ostalo boste sami plačevali konkretne vsote.



Pa še cuker - zdravljenje v tujini se VEDNO krije NAJVEČ 95%.
tongue-1.gif
Tudi če gre za prej omenjene primere...



In cene - če na urgenci samo grejete posteljo nekaj ur (torej brez vsakršnih kompliciranih preiskav in priključenosti na kakšne naprave), pripravite najmanj 3k evrov. Kjer koli v EU - tudi na nerazviti Poljski.
 
Nazadnje urejeno: