Razbijamo mite: Triglavka ni slovenska kapa

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Spet odkrivaš neko toplo vodo; si bral kake moje stare poste?

https://www.alter.si/tabla/showthreaded.php/Cat/0/Number/1402116/page/0/vc/1

https://www.alter.si/tabla/showthreaded.php/Cat/0/Number/1562833/page/0/vc/1 [/url]

itd...

priden.gif
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Verjetno nisi razumel. J se mi za obliko, ampak kapa imenovana triglavka je nastala tu.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Verjetno nisi razumel. J se mi za obliko, ampak kapa imenovana triglavka je nastala tu.
Pač še ena stvar, katero so si komunisteki prisvojili (=ukradli).
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Nastala je v Španiji, k nam je prišla preko hrvaške. Pri nas je nastalo kvečjemu lokalno poimenovanje za neavtohtono kapo.

To je približno tako, kot da bi dejal, da so 'gomulke' nastale pri nas.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Spet odkrivaš neko toplo vodo; si bral kake moje stare poste?

Tvoj stavek se da razumet edino tako, da se je tebi včasih dalo odkrivat toplo vodo....sedaj se ti pa kao ne da več....ker si se postaral
sprasujem se.gif
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Ah, verjetno je bila open source.

467716-post_slo.gif


Sploh ne vem kaj se živcirajo toliko zaradi ene kape. Naj se raje zaradi domačih izdajalcev!!
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Kaj misliš, da ime pa nič ne pomeni? Brand človek, brand da tisti obliki pravi pomen.
smirk-1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Stieber nima druzga za početi kot se z eno kapo ukvarjat.
Sej neves a je žalostno al nej bi se smejal..
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Nastala je v Španiji, k nam je prišla preko hrvaške. Pri nas je nastalo kvečjemu lokalno poimenovanje za neavtohtono kapo.

To je približno tako, kot da bi dejal, da so 'gomulke' nastale pri nas.

Seveda to ni res, gomulke so izdelovali na Poljskem, "triglavke" pa so šivale zavedne slovenske ženske in dekleta.


BTW, a ne preferiraš ti takih kap:

o_ss-officer-cap-infantry-waffen-ss-wehrmacht-german-ww2-e782.jpg
?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Koga to briga? Kdo sploh dandanes govori o nekih pokrivalih partizanov? Kakšen je sploh tvoj motiv, da razkladaš tukaj nekaj o nečem, kar nikogar ne zanima?
bonk.gif

Obožujem primerke, ki se gredo izjasbnit v neko temo, da jih ta tematika sploh ne zanima.

A greš tudi tako mimogrede, recimo v oplov salon pa jim poveš, da opli itak 'nikogar ne zanimajo'?
confused-1.gif

Očitno si ne moreš pomagati, da ne bi bral in komentiral.

Jaz recimo teme 'tablica do 500 evrov z vgrajeno paličico za čiščenje ušes' preprosto preskočim, saj me taka tematika ne zanima. Če pa slučajno odprem tako temo, saj zaradi naslova 'maručini kristali' zmotno mislim, da v njej ne bo govora o tablicah do 500 evrov z vgrajeno paličico za čiščenje ušes, pač zaprem okence in je stvar rešena.

Ker me res ne zanima. Tebe pa 'triglavke' še kako zanimajo, drugače se ne bi zmenil za ta topic
evil.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Nehaj s svojimi patetičnimi poiskusi analize moje psihe ali si poleg samooklicanega zgodovinarja tudi tovrstni psiholog?

Nadležni ste že s tem svojim spemom, če misliš da to koga zanima, napiši bukvo, pa boš videl koliko kupcev se bo našlo zanjo.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.753
2.039
113
za šankom
ksz...


če bi bil človek nesramen bi rekel,koga briga od kje kapa,vsi vemo kdo je bil na strani zmagovalcev WW2 in zato ni kriva kapa ampak srce
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Spet odkrivaš neko toplo vodo; si bral kake moje stare poste?

Tvoj stavek se da razumet edino tako, da se je tebi včasih dalo odkrivat toplo vodo....sedaj se ti pa kao ne da več....ker si se postaral
sprasujem se.gif

Hm, baje mi je očital neko 'toplovodarstvo', sedaj se je pa izkazalo, da je on glavni, kar se 'tople vode' tiče in je jezen, če mu kdo hodi v zelje. No, na zmenek z njim res nisem šel, je potem v obupu šel na veselico iskat stardeca, pa tudi iz te moke ni bilo kruha oziroma...tople vode.
evil.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:

Sploh ne vem kaj se živcirajo toliko zaradi ene kape. Naj se raje zaradi domačih izdajalcev!!
Pa saj to je isto. Domači izdajalci so se pod tujo kapo z zločinskimi simboli borili za Stalina in veliko Rusijo.
bonk.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
S tem toplovodarstvom si isti kot sodobni naciklerofašistični prirejevalci zgodovine (no, saj to si ti tudi), ki skušajo fašizem in nacizem podtakniti partizanom.
bonk.gif


SS kape ne boš komentiral? V podobnih se ponavadi slikajo ljudje tvojega kova.
evil.gif


Edit:aja, saj si se ti tudi.
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
S tem toplovodarstvom si isti kot sodobni naciklerofašistični prirejevalci zgodovine (no, saj to si ti tudi), ki skušajo fašizem in nacizem podtakniti partizanom.
bonk.gif


SS kape ne boš komentiral? V podobnih se ponavadi slikajo ljudje tvojega kova.
evil.gif


Edit:aja, saj si se ti tudi.
hysterical-1.gif
Pa kakšno podtikanje fašizma in nacizma partizanom ti vidiš. Ne moreš komunistom podtakniti nekaj, če so sami še hujši.
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Spet odkrivaš neko toplo vodo; si bral kake moje stare poste?

Tvoj stavek se da razumet edino tako, da se je tebi včasih dalo odkrivat toplo vodo....sedaj se ti pa kao ne da več....ker si se postaral
sprasujem se.gif

Hm, baje mi je očital neko 'toplovodarstvo', sedaj se je pa izkazalo, da je on glavni, kar se 'tople vode' tiče in je jezen, če mu kdo hodi v zelje. No, na zmenek z njim res nisem šel, je potem v obupu šel na veselico iskat stardeca, pa tudi iz te moke ni bilo kruha oziroma...tople vode.
evil.gif

Clovek bi mislu da pol ko ga poklices...da bo kot toplovodar dvignil...pa se še tu uprpi...to ni toplovodar...to je obiæna.....
grin1.gif


Razen ce so mu vsec starejsi.....Stardeci
evil.gif