Rastlinjak /mnenje

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Preko česa pa pošljejo tile latvici tole robo? Vidim da so prednje in zadnje stranice v enem kosu kar je kar dimenzijsko zajeten kos.

Sprašujem če pride to nek polpismen romun s 10t+ kamionom, ker potem pri meni ta opcija odpade, ker se mi ne da en mesec čakat in vsak dan klicarit da mi dostavi tole potem 50km od dejanskega naslova, ker se mu ne da/ne zna vozit v vukojebine! ;)
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Ja sem danes dobil robo. Za eno paleto pa malo je čez gledalo na vsaki strani. To sta dva rastlinjaka, ko je še kolega vzel zraven. Edino polycarbonat je mislim, da skupaj navit in bom moral malo porazdeliti med nama. Ostalo zgleda ok kar sem gledal. Verjetno se bom sestavljanja lotil naslednji teden.
Pripeljal je pa Traussnig. Torej on pripeljejo do njih in potem oni po Sloveniji naprej (mogoče imajo več opcij). Je pa vse preko trackinga tako, da vse spremljaš. Trajalo je pa ravno kak teden. Bi dobil že v sredo samo nisem opazil, da so me klicali za dostavo.
Sam sem vzel Comfort 3x4 varianto. Edino kar sedaj vidim je, da ko sem sam kupoval je bila cena 249€. Sedaj, ko pa pogledam je pa že 306€ za isti rastlinjak na njihovi spletni strani. Celotni strošek na raslinjak je tako bil 420€/kos. Če bi pa takrat sam kupoval (za 2 se je poštnina dvignila iz 180€ na 220€) bi pa prišlo tam 480€. To zajema rastlinjak, dodatno okno, avtomatično odpiranje okna, dodatna sidra za rastlinjak in poštnina. So se pa kot sem napisal cene malo spremenile na spletni strani.
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
A je kdo našel kje konkretno rastlinjak "trioška" ?? Jaz ga ne najdem * Rad bi videl če je možno kupiti original stranske police . ?

Mi smo danes dokončali trioško. Enostavno zaradi časovne in zdravstvene stiske sem dobil mojstra da je dokončal. Kovinsko smo imeli sestavljenega na 99%. Polikarbonat je bil na vrsti . In še to je vzelo cel dan dvema ki vesta kaj delata. Tale trio
Webp.net-resizeimage (68).jpg
ška je kar pravi zalogaj.


Bom kar tule izkoristil .

A takšen vrtni tuš se da kje pri nas kupiti ,ali pa z normalno poštnino iz tujine ?? Ker tule je poštnina večja kot tuš ??

 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Huh, tole je pa noro predimenzionirano za naše podnebne razmere. :confused: Kaj je to delano za en meter snega?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ja res je kar močan. Mislim da je taka hobi-profi varianta. Ko sem kupoval , tudi dražjega mislim da ni bilo. Govorim o domači uporabi ne profi rastlinjakih. Nosilnost je deklarirana 180kg/m2 kar je kar zavidljivo.

Vzel sem 8 metrov ,upam da bo za lep čas mir..Polikarbonat ima 10 let garancije.

 

vrtičkarka

Zelenc'
11. jun 2021
3
0
1
To so rastlinjaki iz litve ali latvije. Kot sam vidis pise dostava 3-7 dni. Ti bos tej trgovini nakazal denar, oni bodo nakazali 30% tvoje kupnine v latvijo in iz latvije bos dobil paket.
Imam podoben tak model, sicer je 3x4m, narocil iz latvije, prislo v 5 dneh.
Ce te pa kaj konkretno zanima vprasaj.
Pozdravljeni, se zanimam za rastlinjak 3x4m. Kako ste ga naročili iz latvije, preko koga in kakšna je cena. Pri nas so čez jurja. Hvala
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Preko:
Sam sem jim pisal email (ker za določen tip niso imeli cene prevoza). So bili zelo odzivni in smo se hitro dogovorili. Plačal sem preko banke z nakazilom.
Prevoz je bil iz Latvije do Ljubljane. Iz Ljubljane do doma pa je prevoz izvedel domač prevoznik. Da sem ga dobil je od plačila trajalo kak dober teden.
Sam sem naročil dva rastlinjaka in je bila cena prevoza nekaj čez 200€. Če bi pa enega je pa bila tam 170€ do 180€.
Sam sem za dva s prevozom in dodatnim oknom za vsakega plačal 840€. Je pa res, da je po tem šla cena rastlinjaka, ki sem ga kupil gor za slabih 100€.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Za vsakega 840 evrov ?Nekaj mi tu negre skupaj . Kaj je tu sedaj ceneje ?

Pri nas pa dva ((2x (4x3m)) z dvema dodatnima oknoma cca 1400 . odvisno od akcij,popustov...Trioška ,ki je mislim da najdražji.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
V latviji spomladi dvignejo cene, tako da je najbolje jeseni ali pozimi narocati je skoraj pol ceneje.
Je pa letos ko je tako nepredvidljivo vreme paradiznik v rastlinjaku 5x vecji kot zunaj na vrtu.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Ja kar lepo se pozna letos rastlinjak.
20210612115008.jpg


Edino neki bom moral narediti, da bo temperatura nižja. Že sedaj je skoraj 40°C

screenshot20210612-11550.jpg


Malo imam nerodno ker zadnjih vrat ne morem odpreti. Jih bom verjetno kar dol vzel da bo bol prevetreno.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Midva imava okna nad vrati spredaj - zadaj in dva dokupljena strešna okna.

Osebno menim da rastlinjak s polikarbonatom mora imeti obvezno strešna okna .
Vrata so večji del zaprta ,vse ostalo odprto.

V vročini bom videl ,obstaja opcija in plan ,da dodatno naročim še dva strešna okna. Najbolj se zrači skozi streho.

Osebno sem tudi južni del in "strop" kjer je pripeka in sonce najmočnejše ,znotraj še zasenčil z senčilno mrežo. Top odločitev, ker sedaj ne žge več direkt po rastlinah.
In pa bistveno ! Če nimaš vode , deževnice ,potoka v bližini na takšen rastlinjak pozabi. Razen 2x2 metra. Najin je 8x3 in to zahteva obilo vode.
Imam srečo da imam blizu eno večjo uto in pod žlebom 1000 litrov cisterno , kot backup pa čisto zraven teče manjši potok in imam manjšo črpalko in po potrebi napolnim cisterno.

Paprika ,paradižnik, Brez vode škoda truda. Ina pa paradižnik je bolje imeti v delno pokritih rastlinjakih . Osebno imava že leta 3x4 nadstrešek za paradižnik. Paradižnik ima rad streho in toploto. Vročina pa ni idealna za paradižnik.


Bom naredil kako novo sliko..lp
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Zaenkrat sem odstranil zadnja vrata, da je sedaj bolj prepih čez rastlinjak. Se je takoj poznalo, da je večji pretok zraka.
Okno imam eno. Je pa velikost rastlinjaka 3x4m. Sonce je nekako od jutra do 13h mogoče 14h potem ga pa zakrije streha sosednjega objekta.
Rastlinjak je postavljen vzhod zahod in načeloma, ko sem bral bi naj pri taki postavitvi bilo bolj ugodno za prevetritev in naj ne bi potreboval več strešnih oken kot enega. Samo bom videl letos kako bo. Drugače še enega nabavim.
Načeloma temperature za nobeno rastlino niso dobre, če so 40°C+. Notri imam nekaj čilijev, ki jim temperatura nad 30°C sicer zelo ustreza samo čisto direktnega sonca pa tudi niso preveč veseli in seveda previsokih temperatur. Zalivam trenutno ene 2x na teden. Paradižniki sami po sebi neki grozno rednega zalivanja ne rabijo koliko sam vem. Je pa dobro, ko jih zaliješ, da jih zaliješ bolj obilno. Imam pa tudi sam 2x1000l cisterne za zalivanje.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ja lej ,vsak po svoje..Govorim iz dosti let izkušenj. Je pa seveda tudi velika razlika glede na lokacijo.

Po moje so strešna okna ključna + okna nad vrati ,da so lahko vsaj ponoči vrata zaprta. Da ni kakšnih obiskov ,živali ,predvsem mačk. Toplota vedno tišči navzgor. Pri rastlinjakih je to lažje rešiti ,z odpiranjem ,dvigovanjem folije na straneh ,plus že v osnovi je pod folijo nižja temperatura kod pod polikarbonatom. Je pa to boljše zadrževanje toplote pod polikarbonatom velik plus potem jeseni ,pozimi in zgodaj spomladi... Zato pa pravim ,da ti zaprti rastlinjaki za poleti niso ravno najbolj prijazni. Manjši je ,slabši je. Koncentracija toplote je večja.
In pa senčenje z mrežo ,četudi morda ni tako vidno ,je zelo zelo zaželjeno . Ampak senčenje 30-50% . Ne popolno..