Rana na želodcu

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Mlečni riž ali zdrob, od sadja so dovoljene samo banane,meso je lahko prekuhano (perutnina, zajec). Solata naj bo čimbolj mehka. Jajca naj bojo kuhana. Izogibati se je treba čebuli, česnu, prežganim jedem.
Sicer pa je na netu ogromno diet za želodčne težave...
 

B81

22. jul 2007
34.621
9.050
113
Imaš potrjeno (mislim, da ne, ker drugače bi zdravnik povedal, kaj da in kaj ne)?

Nič agresivnega sadja, zelenjave in mesa, torej nič pomaranc, kivijev, nič paradižnika, nič pečenja, le kuhano in nič slano, nič poprano ali drugače začinjeno. Mlečni riž rulz
smile-1.gif

Če je prisotno hujšanje, vročina ali temno blato, da zdravnik na gastroskopijo, drugače pa le Acipan tablete, ki hitro pomagajo, vsaj meni so. Potem pa če se kak mesec paziš pri hrani, je ok.
Za zraven pa Gastal tablete (osebno boljše od Rupuruta).
 

B81

22. jul 2007
34.621
9.050
113
Lahko od preveč žganih pijač, preveč začinjene hrane, stresa, kajenja (sploh na tešče), pitja kave, tortilj...
smile-1.gif

ali pa si samo podvržen temu, kot nekatere ženske glavobolu.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.352
458
83
To bom mogu še jaz malce pregledat, ker imam že kr stalne probleme z želodcem
frown-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.763
2.049
113
za šankom
in kaki so ti problemi?
običajne težave reši že redno jemanje nolpaze,ortanola,nexiuma 2-3 tedne.če je res hudo potem tudi dieta.najbolje je oboje.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
1. kot prvo si uredi prehrano, to si verjetno že slišal in ti ne bom pametoval
2. že veš od česa si fasal čir? živci, slaba prehrana, alkohol? Mogoče bi se splačal it do dohtarja, da ti predpiše tist test na bakterijo helicobacter pylori, ki je nalezljiva kakor vem. Ta naredi precej škode na želodcu pa še veš ne, da jo imaš.
en link
3. Če maš to bakterijo boš moral jest antibiotike, zraven pa še ultop oziroma ortanol ali pa acipan en lep cajt dokler se ne pocajtaš
4. moj preizkušeni nasvet, zvečer ko greš spat si daj v malo vode ovsene kosmiče da se napijejo preko noči, zjutraj pa to lepo pojej na tešče (okej, pred tem vzameš ortanol/ultop/acipan)
5. prej ko se začneš zdravit, prej boš rešen bolečin, pa še kakšna dosti hujša stvar te ne čaka...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Hm..kako pa človek ve, da ima čir, če ne gre do zdravnika, oz mu le-ta ne postavi diagnoze?
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.352
458
83
Jes sem imel probleme s kašljnanjem, nakar mi dohtarca ugotovi ,da imam GERB. No, to kašljanje je potem izginilo, jedel sem neke tablete. Je pa moj želodec sploh blazno občutljiv. že od srednje šole dalje. Naprimer če pojem karkoli kar vsebuje orehe, sem bogi dva dni (bolečina oz tiščanje v želodcu, občutek slabosti). Pomaga mi, če spijem kak donat. Se mi zdi, da je res še najhuje ob jedi kakršnih koli oreščkov. Drugače pa kadim ne, alkohola tud pijem zelo malo zadnje čase...

Se mi pa bolečine pojavljajo občasno, mi je pa tud dostikrat preden grem spat slabo. No, samo to odpravljam z donatom
smile-1.gif
Noseč upam, da nisem :D
Aja,pa nekako po 18h ne jem nobene hrane več, ker sem prebral da je dobro da ene 3 ure pred spanjem ne ješ nič.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.331
948
113
Titograd
Ne vem če je dobro 3 ure pred spanjem da ne ješ nič.... prišteješ še 6-8 ur spanja in imaš 9-11 ur brez hrane, skoraj pol dneva. Res pa zvečer ješ manj kot zjutraj in predvsem lahko prebavljivo hrano.

Sicer pa sem imel podobne težave kot ti, od orehov me boli v žlički dan ali 2, približno znosno je če parkrat v kozarec vode umešam za noževo konico sode bikarbone. Nimam pa vedno težav. Zadnje čase pa dobivam težave po ananasu.... moje najljubse sadje
frown-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.763
2.049
113
za šankom
ti imaš refluks.torej čezmerno vračanje želodčne kisline v požiralnik.po domače se temu reče zgaga oziroma je to najpogostejši simptom ki se lahko pojavlja le ponoči ko se uležemo in zaradi tega kislina še lažje nadraži požiralnik.to da po 18 ne ješ je dobro in priporočljivo saj naj bi prebavila pred spanjem umirli.žal meni ne rata zdržat brez hrane8večerje)pred spanjem
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Kako ne, sej ves katera hrana ti koliko casa drzi in se temu prilagodis, torej ob 20ih tv pa do spanja okol 23ih, torej toliko kot ti kaj priblizno drzi, toliko pred 23uro to pojes. Zelodec je pa itak navad in razvada, suhec bo rekel da full je pa je suh, pa nakonc zves da ima glavni obrok neko revscino in to je cel dan to, bajsek pa lahko tudi skrci zelodec, z manjsimi vnosi.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
hrana se tako al tako prebavlja 12ur, ni dobro jesti 2-3ure pred spanjem, ker potem nimaš mirne noči, želodec mora pa tudi počivati. Ko ti spiš itak porabljaš malo energije, izločanje inzulina se pa itak drugače uravnava pri spanju kakor pa podnevi... važno je da imaš pravilen ritem vnosa hrane preko dneva zaradi izločanja inzulina, preko noči pa ne. Ponoči telo že zna delat tako kot je treba.

ne jest sladkarij zvečer in vsega kar ima visok glikemični indeks, raje kaj polnozrnatega in lahkega
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jaz težko zaspim, če sem lačen. Če pa premalo jem, pa se ponoči napol zbudim in napol v spanju izropam hladilnik.
crazy1.gif
Se šele zjutraj dobro zavem da sm še sred noči jedel.
 

B81

22. jul 2007
34.621
9.050
113
Če si debel, jej zvečer kaj beljakovinskega, če pa nisi, pa kaj OH...
smile-1.gif