Rahel pok pri novem avtu touran

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Saj to mi je jasno da je nemogoče vedet in je lahko miljon stvari ali pa nič, ampak vseeno, če je kdo mogoče že opazil kaj podobnega. Gre se za Tourana 3 mesece star, 8k kilometrov, še ni peljal čez večjo luknjo. Pri močnem zaviranju, tik preden se vklopi ABS in malo pred zaustavitvijo ko avtu počepne sprednji konec, se zasliši v srednjem delu in čuti na stopalki rahel pok ali dva, odvisno od moči zaviranja. Avto normalno zavira brez zanašanja. Je mogoče kaj povezano z ABS ali mogoče DCC katerega avto tudi ima?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Saj to mi je jasno da je nemogoče vedet in je lahko miljon stvari ali pa nič, ampak vseeno, če je kdo mogoče že opazil kaj podobnega. Gre se za Tourana 3 mesece star, 8k kilometrov, še ni peljal čez večjo luknjo. Pri močnem zaviranju, tik preden se vklopi ABS in malo pred zaustavitvijo ko avtu počepne sprednji konec, se zasliši v srednjem delu in čuti na stopalki rahel pok ali dva, odvisno od moči zaviranja. Avto normalno zavira brez zanašanja. Je mogoče kaj povezano z ABS ali mogoče DCC katerega avto tudi ima?

Pri meni ko je avto mrzel in samo takrat, ko se pripeljem iz hiše po klančini do ceste, slišim kot da nekaj zaškripa ko grem s sprednjim delom na ravnino. Ampak vse 5x preverjeno, dejansko ni nič, mehankar pravi da je možno da je pač kaka trda gumica oz se potem razmiga pa neha.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Sicer nimam pojma takole prek foruma svetovat glede na opis, ampak pri 3 mesece starem avtu močno zaviranje tik preden se vklopi ABS? Jaz na mojem avtu morda 1x na leto zabremzam tako, da se vklopi ABS, a tukaj je pa to kar reden dogodek?
Napisal sem tik preden se bklopi abs. Zavore so bile normalno utečene s previdnim zaviranjem cirka 1500km, prav tako celoten avto cca 3-4 tisoč km, kar pa ne pomeni da ga zdaj turiram ko nor :). ABS se pa itak lahko hitro vklopi pri malenkost gladki cesti ;)
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Toe in povecaj na 2.3 st., pol pa chamber po obcutku za vsaj stopinjo ven. Men je to na golfu delal. Pa pozab michelin sp, pirelli vzam.
 
  • Haha
Reactions: McGiver in Romzi

tony

Guru
23. jul 2007
9.377
1.359
113
Zakaj pa ne bi tega smel delat? Da ne pokvarim in znucam novega avta? Zavore morajo delat, sploh pri novem avtu, brez kakršnihkoli pokov razen če jaz kaj nevem, zato pa sprašujem tukaj, če ima kdo podobno izkušnjo kaj bi to lahko bilo.
Hja, lej... Absolutno lahko na prvem servisu omeniš težavo in naj probajo kaj zrihtat... Tako se boš prepričal, da ne gre za kaj nevarnega, ampak te možnosti je morda 0,01%. Niti ne pričakuj, da se bo kaj rešilo za več kot nekaj dni, ker so časi, ko so se EU proizvajalci avtov potrudili, da takih piz*arij na njihovih avtih ni bilo, že minili. Žal.

Na povsem drugem avtu od tvojega mi npr. od novega škripajo zadnje zavore, ko v rikverc zabremzam, ko zapeljem s parkirnega boksa. Težil na servisu, vzeli so mi ene 50 EUR (ker uradni servis rad nateguje s testi zavor na valarjih, čeprav za to na novem avtu, kjer niso menjali ničesar ni prav nobene potrebe) in verjetno nekaj malega namazali vodila. Čez slab teden je spet škripalo. (Ko bo čez 7 let čas za menjavo ploščic bom zanalašč iz Amerike privlekel Akebono in dal tiste gor. Da vidim, če je problem že v nekvaliteti materiala ploščic.)

Šparaj živce in daj radio bolj na glas.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Hja, lej... Absolutno lahko na prvem servisu omeniš težavo in naj probajo kaj zrihtat... Tako se boš prepričal, da ne gre za kaj nevarnega, ampak te možnosti je morda 0,01%. Niti ne pričakuj, da se bo kaj rešilo za več kot nekaj dni, ker so časi, ko so se EU proizvajalci avtov potrudili, da takih piz*arij na njihovih avtih ni bilo, že minili. Žal.

Na povsem drugem avtu od tvojega mi npr. od novega škripajo zadnje zavore, ko v rikverc zabremzam, ko zapeljem s parkirnega boksa. Težil na servisu, vzeli so mi ene 50 EUR (ker uradni servis rad nateguje s testi zavor na valarjih, čeprav za to na novem avtu, kjer niso menjali ničesar ni prav nobene potrebe) in verjetno nekaj malega namazali vodila. Čez slab teden je spet škripalo. (Ko bo čez 7 let čas za menjavo ploščic bom zanalašč iz Amerike privlekel Akebono in dal tiste gor. Da vidim, če je problem že v nekvaliteti materiala ploščic.)

Šparaj živce in daj radio bolj na glas.
Ja seveda servis kaj pa druzga, kjer pa itak ne pričakujem čudežev. Je pa tako da vsak nerealno pričakuje da bo pri novem dragem avtu vse v nulo, vsaj na začetku. Ampak nažalost ni tako. Sicer pa razen tega pokanja pa leva leča v led žarometu se malenkost trese, je vse ostalo kot je videti presenetljivo dobro izdelano in sestavljeno
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.377
1.359
113
Tole za lečo pa kar zateži z garancijo, čim prej. Če desna ne trese, naj zrihtajo (zamenjajo žaromet?).
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.309
941
113
ABS? Kakšne pa so gume? Zimske? Ne najboljše, malo podrsijo, pa se normalno vključi ABS?
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
ABS? Kakšne pa so gume? Zimske? Ne najboljše, malo podrsijo, pa se normalno vključi ABS?
Saj sem napisal da vse dela normalno. Noben ABS se še ne vklopi. Ob odločnem zaviranju, pri največjem pojemku, se spredaj zasliši in začuti na stopalki rahel pok ali dva. To je to.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Valda da zato, da se naučiš kaj poka in pol si pametn pri mehaniku kaj je.
Najboljša opcija je itak da kr poste s foruma sprintaš in jih daš zraven sprejemniku (mojega briši ker jenabijanje).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.252
5.813
113
pri taščici
Valda da zato, da se naučiš kaj poka in pol si pametn pri mehaniku kaj je.
Najboljša opcija je itak da kr poste s foruma sprintaš in jih daš zraven sprejemniku (mojega briši ker jenabijanje).
Glede pameti pri mehaniku.
Včeraj opazujem vulkanizerja kako mi zaporedno sravfa vijake na kolo.
Naj bom tiho, al naj bom pameten pa mi bo duplo zaračunal.
A se ni to včasih sravfalo "diagonalno"?
Pa moment ključa tudi ne pozna na koncu.
Pravi da je pistola dovolj natančna in močna.