Radio, ki predvaja komade brez pauze vmes ?

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Je kaki avto/cd/dvd/radio, ki zna predvajati posnete komade (recimo mp3) brez pauze med prejšnjim in naslednjim fajlom ?

JVC KD-DV7301 recimo ne zna.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
To si moraš tko posnet na cd komade. Pač slišal sem, da nekateri programi omogočajo to, da izbereš neko opcijo, kjer tišino odreže in potem ti bere brez pauze tko vsak avtoradio.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Čisto brez tišine ne predvaja noben, predvsem zato, ker je nemogoče naredit mp3 fajl brez vsaj par milisekund tišine na koncu ali začetku (omejitve mp3 kodeka), Pioneerji sicer gredo takoj iz enega na drugi fajl, tak da se da poslušat, vmes je pač delček sekunde tišine.
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Po standardu audio cdja mora biti na prvem tracku 2sekundi tisine, za naslednje pa ni treba. kot je reko kolega zgoraj, v nerotu oznacis vse pesmi, das properties, pa das na "0 second of silence before the tracks" (nekak podobno imajo vsi programi za pecenje). Ampak tudi ko to naredis, bo pri prehodu cutit zamik, kot je povedal SP. :]
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.847
607
113
Jakost zvoka. Da ni en komad ful na glas, drugi pa čisto potiho.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Po standardu audio cdja mora biti na prvem tracku 2sekundi tisine, za naslednje pa ni treba. kot je reko kolega zgoraj, v nerotu oznacis vse pesmi, das properties, pa das na "0 second of silence before the tracks" (nekak podobno imajo vsi programi za pecenje). Ampak tudi ko to naredis, bo pri prehodu cutit zamik, kot je povedal SP. :]
- ne , na ta način ni zamika

Ampak jaz ne govorim o CD-DA, ampak o MP3 CD. Ali WAV CD (WAV nima onih milisekund kot MP3).

Torej: ne sprašujem, kak se peče in kake lastnosti ima mp3.

Ampak : Radio, ki predvaja komade brez pauze vmes ?
Kot vidim, je le en odgovarjal na to vprašanje.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Mah sej to je tukaj praksa. Tema je ena, potem pa nabijajo u tri pixxzde materine...!?
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Je kaki avto/cd/dvd/radio, ki zna predvajati posnete komade (recimo mp3) brez pauze med prejšnjim in naslednjim fajlom ?

JVC KD-DV7301 recimo ne zna.

Ko sem jaz leta 1 in 2 še na 'enem drugem' forumu spraševal isto reč, si se prav ti posmehoval iz tega ... No, zdaj imaš kontra. :D

Noben MP3 radio tega ne bo znal za zdaj, ker je tišina samo flat sinusoida. Za zdaj podpirajo to samo software playerji. Rešitev je radio z MPC-podporo. Format je bolj ekonomičen, sound neprimerljivo boljši od kateregakoli drugega formata z izgubami. Ampak nihče ne dela avtoradiev z MPC-podporo.

Lahko sicer probaš z MP3directCut, če je možno tisti začetek odstraniti, ampak po moje boš moral žrtvovati tudi vse ostale 'nepotrebne' frejme (ID3), da bo učinek sploh slišen.

S tem sem se veliko igral, ampak ni trdne rešitve.

Še to ... Ne vem, zakaj snemate audio CD-je v neru. Nero ima užasno slab built-in decoder za MP3. Če že vztrajate pri neru, je dobro imeti nero mega plug-in pack z lame decoderjem. Najboljši je (IMHO) Feurio, ki je bolj lightweight + funkcij ima neprimerljivo več kot nero (npr. index 0 in 1 po želji, česar pri neru sploh ni itd.).
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Nekaj sem se še spomnil. Dvomim, da imajo povprečni avtoradii za 160 EUR tudi kakšen spodoben predpomnilnik, da bi lahko rezal tišino kot npr. winamp. Princip je itak jasen - ti določiš limit na minusu dB, od koder naprej ti naj v primeru nižje jakosti od nastavljene reže oziroma 'skipa' tisti del. Za to obvezno rabiš vsaj nekje 10-20 MB prebuffera za moje pojme, ker lahko imaš 40s grindcore komad ali pa nek 30-minutni drone; in je razlika. V bistvu the more the better. Najprej da ti bere nekaj frejmov prvega komada, potem začne prebufferat drugega, začne delat crossfade s prvega na drugega in vmes preskoči tišino na koncu/začetku komada.
Do zdaj sem uspel 'testirati' dva radia, pavza pa je daljša, kot če recimo MP3 predvajaš brez crossfada in silence-cutterja v npr. winampu. Imam občutek, da običajni avtoradii loadajo mp3-je sekvenčno. Ko se prvi konča, drugega zloada tistih nekaj KB, prebere še polsekundno tišino in komaj potem začne špilat. Moja opažanja ... Tako to potem lahko nanese recimo tudi 0,8s (zmišljujem si) realnočasovne pavze.

Zasnova je lahka, če pa to kdaj implementirajo pa povprečnemu petelinčku s fancy nalepkami in slikami svojega radia, ojačevalca in vuferja na prvi, drugi in tretji rojstni dan, ki si jih lepijo taki modeli po avtih, ne bo niti mar, ko bo enkrat vžgal en dober dojče diđej bobo rimiks in potem po dveh minutah šalta naslednji komad z oberkrajner pridihom. Važno, da tablice pojejo. :D

Consumer electronic is only for masses, not individuals.
wink-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sej ni potrebno vso to bufferiranje, samo naj naredijo podporo cue fajlom, pa bo
tongue-1.gif
Bi bilo sigurno 10x bolj enostavno za programirat.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ja, to bi tudi šlo. Ali pa preprosto kakšna alternativna kalibracija leče, glede na to, da cue nosi samo to, v katerem time frameu je nek event kot komad.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Naglfar pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Je kaki avto/cd/dvd/radio, ki zna predvajati posnete komade (recimo mp3) brez pauze med prejšnjim in naslednjim fajlom ?

JVC KD-DV7301 recimo ne zna.

Ko sem jaz leta 1 in 2 še na 'enem drugem' forumu spraševal isto reč, si se prav ti posmehoval iz tega ... No, zdaj imaš kontra. :D
Ne verjamem, daj link
wink-1.gif



Zgleda, da je omemba mp3 ful iztirila temo ...
Torej, gre za WAV fajle. Nimajo nobene pauze not.