Radar na AC

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Včeraj so merili hitrost na gorenjski avtocesti, stali so pa kakšnih 300m naprej od cestninske postaje, tako da so najbrž merili tisti del, kjer je omejitev 40km/h.
crazy1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.529
113
A že nismo razjasnili, da talne oznake 40kmh niso veljaven način označevanja in omejevanja hitrosti? Torej je skozi cestninske omejitev 60.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.529
113
Citat:
Uporabnik suicidal pravi:
Normalni in pametni ljudje s samoohranitvenim nagonom in občutkom za odgovornost.

Ne kadiš, ne piješ alkohola, ne uživaš mastne, soljene in podobe zdravju škodljive hrane? Imaš stalnega partnerja za sex, etc?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
A že nismo razjasnili, da talne oznake 40kmh niso veljaven način označevanja in omejevanja hitrosti? Torej je skozi cestninske omejitev 60.

Ampak se vedno ni nihce napisal, zakaj sploh so potem te talne oznake... ??? Grafiti? Ja AC okoli cestninskih postaj postala nekaksno zbiralisce umetnikov poslikave avtocestnih povrsin ali galerija izdelkov takih umetnikov?
evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.529
113
Ker drugače mogoče ne morejo postaviti znaka, ker bi bil drugače PREBLIZU postajam? Mogoče je v zakonu napisano, da mora bit znak XX metrov od ovire ali kaj podobneg? Opcija bi bila, da bi 100m pred cestninsko dali 40kmh, a to bi potem bil višek.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.529
113
Citat:
Uporabnik grube386 pravi:
Kje smo to razjasnili?

V eni drugi temi je citiran del zakona, kjer piše, kako mora biti postavljena omejitev in kaj se smatra kot "znak".
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ker drugače mogoče ne morejo postaviti znaka, ker bi bil drugače PREBLIZU postajam? Mogoče je v zakonu napisano, da mora bit znak XX metrov od ovire ali kaj podobneg? Opcija bi bila, da bi 100m pred cestninsko dali 40kmh, a to bi potem bil višek.

Ampak zakaj jih potem sploh risejo na tleh, ce tako eni pravite, da niso veljavni? Potem je cisto vseeno, ce bi tam na tla naslikali reklamo za Coca Colo ali najboljsega soseda... bi vsaj se kaj od tega pokasirali
evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.529
113
Zato, ker verjetno vseeno 80% ali več(?) vzonikov to upošteva. Verjetno tudi več kasirajo od ljudi, ki ne vedo in ne pišejo pritožb, etc...

Jaz sem se peljal skozi cestninsko ene 70kmh, in me je meril policaj s pištolco a zgodilo se ni nič...verjetno lovijo le "extreme", drugo pa je, če je tam parkirana kibla, ki itak dela vse "avtomatsko", a potem se pač napiše pritožba, ker tam te itak n ustavijo osebno in ni dokaza da si ti vozil, je več razlogov, za pritožbo in uspešno rešitev..a kot pravim, verjetno se večini ljudi ne da ukvarjat s tem, ali pa sploh ne vedo.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Nič nismo razjasnili. Ti bom napisal tri odstavke (eden izmed njih je tudi v tisti temi) pa mi povej kje piše, da je to tako kakor ti praviš...

ZVCP 116. in 117. člen

Citat:
(3) S prometno signalizacijo morajo biti označene tudi začasne nevarnosti, zlasti tiste, ki nastanejo zaradi nenadne okvare vozila ali onesposobitve ceste, ter začasne obveznosti, omejitve ali prepovedi v prometu.

(1) Prometno signalizacijo je treba postavljati, označevati in vzdrževati tako, da jo lahko udeleženec cestnega prometa, kateremu je namenjena, ob upoštevanju prometnih pravil pravočasno in zlahka opazi.
(2) Prometni znaki morajo biti po obliki, barvi in sporočilu enaki pri dnevni svetlobi in svetlobi žarometa motornega vozila.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.529
113
Saj piše. Prometo signalizacijo. Grafit na tleh to ne more biti, signalizacija je lahko le nek "predmet" ne pa čačka na tleh.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Sem prebral v celoti člene zakona, kjer je omenjena prometna signalizacija. Nikjer ni izrecno napisano, da talne označbe niso prometna signalizacija in da jih ni treba upoštevati. Res pa je, da tudi ni izrecno napisano, da talne označbe so prometna signalizacija.
Kdo bi bil merodajen, da nas razsvetli s ta pravo in natančno informacijo?
Kakšen inštruktor iz avto šole? Ali pa kakšen policist? Verjetno jih je kaj na tem forumu.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
Sem prebral v celoti člene zakona, kjer je omenjena prometna signalizacija. Nikjer ni izrecno napisano, da talne označbe niso prometna signalizacija in da jih ni treba upoštevati. Res pa je, da tudi ni izrecno napisano, da talne označbe so prometna signalizacija.
Kdo bi bil merodajen, da nas razsvetli s ta pravo in natančno informacijo?
Kakšen inštruktor iz avto šole? Ali pa kakšen policist? Verjetno jih je kaj na tem forumu.

Je treba pogledat še v Pravilnik o prometni signalizaciji, kjer piše:
Citat:
5. člen

Prometna signalizacija mora biti postavljena ob desni strani ceste poleg vozišča v smeri vožnje vozil. Prometna signalizacija mora biti postavljena tako, da ne ovira vozil in pešcev.
Če je nevarno, da na mestu, na katerem je postavljen prometni znak, zaradi gostote prometa ali iz drugih razlogov udeleženci v cestnem prometu prometnega znaka ne bodo pravočasno opazili, ga je treba postaviti tudi na nasprotni, levi strani ceste ali smernega vozišča, po potrebi pa tudi nad voziščem.
Prometni znaki, ki se postavijo na isti nosilec, morajo biti enotni ne glede na to, ali so odsevni ali osvetljeni z lastnim ali zunanjim virom svetlobe.

Seveda si pa to spet vsak lahko razlaga po svoje in trdi, da tam neka omejitev ne velja. To je še posebej značilnost tistih, ki bi radi čez cestninske postaje vozili prehitro, pa že sami veste na koga sem mislil.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
ksz...

Ne vem zakaj potem upoštevate polne neprekinjene črte na cestah in prekinjene črte na cesti.. Če so pa to le grafiti... :]
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
To smo že rekl, ja, sam bi fajn blo, če bi kdo najdu to napisano v zakonu, da lahko takoj polcaju rečeš, da se mu ni treba matrat s pisanjem kazni...
Če ne drugega, da imamo vsaj za na sodišče utemeljeno pritožbo...
Torej
smile-1.gif
..?
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik Infernus pravi:
ksz...

Ne vem zakaj potem upoštevate polne neprekinjene črte na cestah in prekinjene črte na cesti.. Če so pa to le grafiti... :]

A misliš, da jih upoštevajo? Nekdo, ki mu je vsako omejitev težko upoštevat, tudi dvomim, da upošteva polne črte.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.320
6.529
113
Ker je to posebaj opredeljeno, kot cestne oznake.

Drugače pa seveda ni nikjer izrecno napisno, ker če bi bilo, več talnih oznak ne bi bilo in bi jih odstranili. Je pa dovolj maneverskega prostora za pritožbo, katera bo seveda ugodno razrešena ali pa zastarana.
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Tudi jaz sem iskal takšen pravilnik, pa ga tukaj nisem našel. Tako da, nisem prepričan ali je ta pravilnik veljaven ali ne. Ker tudi v zakonu nikjer ne piše, da se kaj ureja s predpisi...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik suicidal pravi:
Normalni in pametni ljudje s samoohranitvenim nagonom in občutkom za odgovornost.

Tako je, ne pa mi, objestni samomorilski egoistični avtomobilistični norci ki letimo s 160 180 po AC...