Radar na AC

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Sem bil tudi jaz presenečen
smile-1.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Če se ne motim bi moral obstojat tudi pravilnik ali podoben podzakonski akt, kjer so opisane talne označbe. Če znaka za omejitev hitrosti ni med talnimi označbami in nikjer izrectno ne piše, da so lahko lahko na tleh narisani prometni znaki, kot je to pred cestninskimi postajami, potem je narisan znak za omejitev brezpredmeten.

Ne da se mi pa sedaj iskat. V do sedaj obravnavanem členi piše samo, da obstojajo tudi talne označbe.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Bemti, bilo bi prav neverjetno, če bi kdo prabilnik preblar. Ker če bi ga, bi mu bilo jasno, da tista lepa okrobla risbica z neko številko noter pred cestninsko ne pomeni nič - razen pač lepe risbice.
Pravilnik je jasen: med talnimi označbami na vozišču (ki so, kot prometni znaki, natančno prepisane) oznake za omejitev kot izrecne odredbe ni. Še več, v tekstu ni nit omenjena, je pa enkrat narisana, vendar spremljajoči člen tovrstne oznake definira kot oznake, ki dajejo vozniku "potrebna obvestila" - to pa ni izrecna odredba in torej ne more veljati kot omejitev hitrost. Gre za enako stvar, kot pri talni oznaki za recimo cono 30: potreben je znak, talna označba je za to, da voznik vse skupaj lažje opazi.
Obstajati mora torej znak, ta pa (tisti za 40, za razliko od 100, 80 in 60, ki so nameščeni po prepisih) na cestnini ni postavljen, kot prepisuje pravilnik. Torej je omejitev 60.
In mimogrede: tisti znak 40 je, kar ve neuradno povedat vsak policaj ali DARSovec, namenjen omejitvi hitrosti na ABC pasu ...

PS: Sam sem spisal kar nekaj pritožb (večino drugim), in večina med njimi je bila zaradi hitrosti. Trenutno sem na 100% uspešnosti. Je pa res, da se nikoli ne trudim s pritožbami, ko je kršitev jasna in očitna, policaji pa so vse naredili po predpisih. Nima smisla in konec koncev: če zajebeš, pač plačaš.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Ta pravilnik je dvoumen glede omejitve hitrosti in talne označbe. Po nekaterih členih omenjenega pravilnika sploh nebi smelo biti talnih označb rdeče in črne barve, ki nastopata v tem znaku. Po tej logiki bi morali te znake zbrisat.

Morali bi pa biti vertikalni znaki na obeh straneh in še nad AC-jem, ker je tistih "40 na uro" mišljeno za vse prometne pasove. Ponavadi je pred cestninsko 5 prometnih pasov na enem smernem vozišču. Če si na srednjem prometnm pasu lahko mirno rečeš, da znaka na robu nisi videl, ker je mimo peljal kombi.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj pa je sedaj tam na Uncu proti Postojni, kjer so neka dela. Da na hitro povem, prvi dan sem šel tam okol 82km/h (22.00 ura), drugi dan pa cca 70 km/h. (20.00 ura) - sem mislil, da je 80 omejitev. Sem pa drugi dan zadnji trenutek opazil znak 60km/h in sem samo spustil gas, da je padlo na kakih 70km/h. Sem pa opazil radar oz. škatlo na tleh ob ograji takoj za odcepom iz avtoceste na Unec, tako, da sem prvi dan prekoračil 22km/h in drugi dan 10km/h. Da se pripravim, kolikšno kazen lahko računam za prvi in kolikšno za drugi dan?
Oz imam kako možnost ugovora, saj je omejitev 60 naštimana tam zato, ker so delavci tam, ko sem pa jaz šel mimo, pa ni bilo ne duha ne sluha o delavcih, zato tistih 60 ni ravno upravičenih.
 
Nazadnje urejeno:

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik suicidal pravi:
Citat:
Uporabnik suicidal pravi:
Normalni in pametni ljudje s samoohranitvenim nagonom in občutkom za odgovornost.
--------------
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne kadiš, ne piješ alkohola, ne uživaš mastne, soljene in podobe zdravju škodljive hrane? Imaš stalnega partnerja za sex, etc?
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Tako je, ne pa mi, objestni samomorilski egoistični avtomobilistični norci ki letimo s 160 180 po AC...
Need I say more ...

Nč ne govori, drži se voznega pasu na AC, pa ne boš tak kot je tvoj nick.

grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Potem bi bilo bolje, da bi se znak omejitev 40kmh namontiral na stebre cestninskih postaj, kot pa da gredo risat na tla?

Mogoče pa se tudi ogovornim zdi omejitev 40kmh malce smešna, pa se nikomu ne da ubadat s tem, da bi zadevo izpeljal pravilno
smile-1.gif
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Da ne bo kdo rekel, da bluzim. Meni je v oči padel 32. člen tega pravilnika, kjer piše, da so označbe na vozišču bele barve izjemoma pa rumene ali modre. v tem členu so podrobno opisane izjeme.

Je pa omenjeni člen v delnem nasprotju s 4. točko 42. člena istega pravilnika. Na sliki 46 je narisan znak 50 obrobljen z redečo, kljub prejšnji določbi, da so oznake na cesti samo bele barve.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Danes sem opazil, da so nekje že te oznake na tleh kar fajn "znucane".
 

grube386

Geek pohotnež
20. jul 2007
2.174
0
36
39
Za vogalom
Tudi jaz sem to gledal na Kompolju. Na nekaterih se sploh ne vidi kaj naj bi notri pisalo.

Je pa Jest tako ali tako napisal, da jih obnavljajo
smile-1.gif