Računalnik vzpostavi povezavo, router pa ne(PPPoE)

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Imam siol adsl internet in naletel sem na sledečo povezavo. Če kabel iz modema priklopim direkt na računalnik in naredim povezavo na klic, se stvar poveže in internet deluje. Če pa grem preko routerja, se noče povezat. V logu piše nekaj v stilu "request timeout."

Router se je pred to težavo lepo povezal in mreža ter internet sta lepo delala. Potem je pa router kar naenkrat (nihče ni nič stikal po nastavitvah itd) ostal brez povezave in tudi poveže se ne več. Pri "direkt" povezavi sem ugotovil tudi to, da se je povezava pred to težavo vzpostavila mnogo prej, kot se sedaj (prej v trenutu, zdaj rabi kakih 20s).

V čem bi lahko bil problem?
confused-1.gif
očitno težava ni v routerju.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Ja ne vem. Čudno se mi zdi, da se router ne poveže, računalnik pa, ampak občutno bolj počasi, kot pred to težavo. In to se je zgodilo kar naenkrat, nihče ni nič štimal.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.957
9.016
113
EU
Mogoče ruter znova posodablja IP številko. Poglej v meniju za ruter, kako imaš nastavljeno za pridobivanje IP-ja
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Vse je tako, kot je bilo nastavljeno prej, ko je lepo delalo (dynamic IP).
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
90% je to: prijava traja predolgo in ruter obupa.

Še parkrat preveri z direktno povezavo na PC-ju in če še vedno traja pol minute, pokliči na SiOL, da popravijo.
Omeni da se ti zaradi predolgega odziva ruter ne poveže.
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Jao. Zdaj sem klical na siol in so rekli, da deluje vse v redu in da je njihova skrb le to, da računalnik direktno prek modema dobi povezavo in da njih ne zanimajo routerji ipd. Torej če mi pošljejo serviserja in če ugotovi, da se računalnik direktno poveže prek modema, mi bo izstavil račun za 30e, ker je prišel brezveze. Omg... pa sem mu rekel, da če ne drugega, je njihova dolžnost to, da se v hitrem času poveže, pa mi je rekel, da to ni važno :S

Je pa to 99% res, kar si rekel, ker v logu router javi request timeout.. A obstaja kak wifi router, ki se mu da štimat timeout? Kak drug predlog?
confused-1.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik MAKY_ pravi:
moj predlog: skensli pppoe v modemu in našitmaj podatke v routerju. se pravi naj router vzpostavlja pppoe povezavo...


Kako pa naj router opravlja funkcijo modema
confused-1.gif
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Citat:
Uporabnik Jiggler pravi:
A na routerju ne moreš povečati timeouta?

Ne.. sem se že zavzel in temeljito preiskal, pa se ne da naštimat večjega..
 

matix

Fizikalc
22. jul 2007
2.132
0
36
34
Zdej sem pogruntal, da je tale modem v bistvu tudi router, zato sem naštimal, da že modem sam po sebi vedno drži povezavo gor, speljal povezavo do LAN porta wifi routerja, mu dodelil drug ip, izklopil dhcp in zadeva končno deluje. Bemuboga
smile-1.gif