Računalnik Medion - zamrzuje

Majstr

Zelenc'
22. jan 2013
28
0
1
Pozdravljeni!

Imam računalnik Medion, kupljen leta 2008 v Hoferju. Do sedaj mi je delal brezhibno, zdaj pa zamrzuje. Zamrzne mi, ko ga naprimer hočem ugasniti, ko želim zapreti spletni brskalnik, kakšen player, ko se mi prižge ohranjevalnik zaslona....

Imel sem Visto in mi je en računalničar dal gor Windows 7, vendar se težava še naprej pojavlja.

Zanima me, če morda kdo ve v čem je težava?

Podatki o računalniku so v priponki.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.182
693
113
Tile podatki so itak brez veze ... raje napiši kakšne sorte programov maš gor ...

Najprej bi bilo treba pogledat če ti vsi ventilatorji v računalniku delajo kot je treba in verjetno malo prepihati zadevo, da se odpihnejo prah in "mački". Pol pa ... al en program za splošno diagnostiko al pa počas instalirat in dodajat programe. Itak pa zoprn in časovno zamuden postopek. Lahko je 100 stvari ...
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
namesti ta programček, pa spremljal temperature http://www.alcpu.com/CoreTemp/ sploh takrat ko zmrzne.
Računalnik odpri in ga spihaj s kompresorjem in/ali posesaj s sesalecm. Na hladilniku in ventilatorju se rado nabere zelo veliko prahu.

Da bi kak tretji program delal težave dvomim.
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.821
82
48
Veliko jih dela tako napako, ko se pihanja lotijo s kompresorjem in potem še sesanja s sesalcem.

Zrak iz pištole kompresorja je premočen, če ne ravnaš pazljivo. Sploh pa je treba prej ventilator blokirati z npr. zobotrebcem, ker ti ga drugače zavrti prehitro in adijo ležajček.
Na plastični cevi sesalca pa se rada nabira statična elektrika, tudi ta je precej nevarna, da ti kaj skuri na občutrljivem vezju.

Obstajajo namenske piksne s stisnjemnim zrakom prav za take zadeve. Je pa res prah dostikrat problem, ko se nabere v mucke in ti zabaše reže ali mesta, kjer naj bi se pretakal zrak. Takrat ni druge variante, kot odpreti spodnji del in prepihati, ker drugače boš "mucke" spravil samo na drugi konec.
 

Podobne teme