Računalnik in mraz

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Ali obstaja kakšna predpisana temperatura, do katere računalnik še normalno deluje?
confused-1.gif
Seveda mislim na zunanjo temperaturo.
Sam imam računalnik pod oknom in opažam, da ob odprtem oknu ventilator začne hreščati, zadnje čase pa mi za kratek čas prekinjata miška in tipkovnica. Je mraz lahko vzrok ali bo počasi čas za menjavo škatle? (4 leta)
 

alcazar

Pripravnik
3. sep 2007
871
12
18
Slovenia
Načeloma imaš za vsako komponento delovno temperaturno območje, ampak skoraj zagotovo pa nisi pri nobeni šel pod mejo, razen če imaš sibirski mraz v sobi. Vsekakor se pa izogibaj hitrim temperaturnim spremembam.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
jst bi ti še priporočal da odpri kišto oz. odstrani eno stranico, če ni konstantno ispostavljen zunanji temperaturi

če boš iz +26 naenkrat odpru okno in bo konstantno po njem pihalo okrog 0, ni najbolš
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Dobro najbolj ni, škodi pa verjetno tudi ne kaj preveč.
Ko so komponente enkrat zagrete, jih mraz ne bo hitro nazaj ohladil, da bi se lahko zgodilo kaj neprijetnega. Kondenz pa se tudi ne bo naredil, saj so komponente toplejše od zraka.

Dosti večji problem je, če mrzlo komponento prižgeš v toplem okolju.

kondenz.press
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.876
113
pri taščici
Meni je tudi ventiraltor proca "drgnil" po nečem, če je bilo v sobi manj kot 10 stopinj(približno). PO nekaj minutnem "drgnjenju" se je ogrel in normalno delal naprej.
PO moje mu do nule ne bi smelo škodovat nič