Račun SLO podjetja v tujini kaj je potr. poročati

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Torej zanima me ali so kake omejitve če slovensko podjetje odpre račun v tujini recimo v Austriji in pa kaj in komu je potrebno poročati.

Ne gre se za nobene namene kakih davčnih utaj ali kar koli, bi lahko celo pooblastili DURS za vpogled, gre se bolj zato, da se je zgodil Ciper in je sedaj čas, da se ukrepa pri nas, ker tak račun bi bil zunaj jurisdikcije slovenskih oblasti in torej če te zaprejo bančni sistem, kot se je zgodilo sedaj na Cipru, kjer banke skupaj ne delujejo že 11 dni menda pa še nekaj dni ne bodo, da podjetje lahko normalno posluje naprej, ker tako zaprtje bančnega sistema lahko pomeni strašanske posledice za posel in velikansko izgubo za podjetja, ki recimo so vezana na avans, ki pa jih ne morejo dati in posledično pride do zamud dobav in ogromnih škod pri kupcih.

Torej sam račun ni tak problem odpreti, kot sem se pozanimal določene naše banke v tuji lasti celo vse pomagajo, da se tak račun naredi na njihovi matčni banki v tujini in nima potem nobenih povezav z slovensko banko - podružnico, zanima me predvsem, kaj je v takem primeru potrebno dodatno poročati, verjetno BS- u o transakcijah, kako konkretno in pa ali je kaj treba tudi Dursu oziroma je verjetno potrebno tudi prijaviti tak račun in kaj potem še poročati ? Če kdo ve, se priporočam za informacije, ker se bojim, da bo Ciper v Sloveniji v par mesecih ..................
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Sem ga že nekaj časa nazaj odprl na eni tuji banki (Nemčija). Poročal nisem nikomur nič, pa je kljub temu račun na seznamu mojih TRRjev v eDavkih. Nič bat, vse sami izvohajo.
Sicer pa klik.