Račun na podjetje v Avstriji

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
ksz
Zaključek je, da se Mediamarktu ne da s tem ubadati.
Sem pa se zmenil z drugo spletno trgovino in sicer 0815.at, kjer so mi tudi dodelili številko in preko nje omogočili tudi naročanje za v naprej. Naročen artikel mi bodo tudi brezplačno poslali.

Hvala za pomoč.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Jz mam isti problem s saturn.at, s tem da trdijo da lahko firme samo z kešom fizično na blagajni plačajo (ne smeš nakazat na TRR, čeprov je visok znesek).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Čisto normalno. Gotovino ali plačilno kartico na mizo takoj, nobenega plačevanja z nakazilom po računu in podobne finte, za katere ne veš, če boš kdaj videl denar.
Zagotovo pa je možno plačilo z nakazilom po predračunu. Ko bo denar na njihovem TRR, pa lahko prevzameš robo ...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
ja zihr, hotu sm tv za 1000 eur pa bi plaču pol k pridem v SLO... NE !

hotu sm plačat po predračunu vnaprej, ko vidijo denar bi pa pršu iskat... ampak NE GRE, plačaš samo direktno na blagjni (keš alpa kartica)

ubistvu razmišljam da bi kr plačal bruto na blagajni, račun na firmo, potem pa od avstrijske davčne zahteval DDV nazaj?

ker za netto še sami ne vedo kaj hočjo met, sanjajo celo o uradnem sodnem prevodu AJPES izpiska
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Od avstrijske davčne nimaš kaj zahtevat nazaj, tukaj si boš na svoji firmi poračunal DDV na naslednjem rednem obračunu.

Drugače pa imajo oni tako kot mi online vpogled v evropske DDV številke in potem rabijo še edino ugotovit kdo je pooblaščena oseba (tvoj Ajpes izpisek) in basta.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Od avstrijske davčne nimaš kaj zahtevat nazaj, tukaj si boš na svoji firmi poračunal DDV na naslednjem rednem obračunu.

Drugače pa imajo oni tako kot mi online vpogled v evropske DDV številke in potem rabijo še edino ugotovit kdo je pooblaščena oseba (tvoj Ajpes izpisek) in basta.
Ja v sloveniji bo naredil samoobdavčitev (in odbil vstopni DDV, če je davčni zavezanec), ampak če mu ne bodo izdali računa brez njihovega DDV, ga bo moral plačat še avstrijcem (poleg našega oziroma kljub temu, da bo našega odbijal).
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Od avstrijske davčne nimaš kaj zahtevat nazaj, tukaj si boš na svoji firmi poračunal DDV na naslednjem rednem obračunu.

Drugače pa imajo oni tako kot mi online vpogled v evropske DDV številke in potem rabijo še edino ugotovit kdo je pooblaščena oseba (tvoj Ajpes izpisek) in basta.

Obstajajo primeri, kjer ti nočejo prodat vred DDVja...Takrat od njihove domicilne države zahtevaš vrnitev tam plačanega DDV-ja...Tudi v Sloveniji tuje firme lahko zahtevajo enako....

Catch....Tujec mora napisati zahtevo v Slovenščini....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To mi je novo. Do sedaj vedno zahtevek do prodajalca, ali pa v naš obračun. Govorim za EU.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
To mi je novo. Do sedaj vedno zahtevek do prodajalca, ali pa v naš obračun. Govorim za EU.

Res se precej redko dogaja, da tuje podjetje plača "naš" DDV....ampak se zgodi...Potem je treba narediti zahtevek na naš FURS za vračilo...In podobno, če se naši firmi zgodi kaj takega....
Imaš 1/2 leta časa, da narediš zahtevek...In v jeziku države, ki je pokasirala in mora zdaj vrniti DDV....
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Za nemce vem da sem moral izpolnjevat nek gelangensbestätigung. Najprej placal njihov davek, ko sem robo dobil iz njihove drzave pa dal zahtevek ( poslal firmi od katere sem kupil) in so nakazali tist davk nazaj.
 

nejc111

Pripravnik
15. sep 2007
599
11
18
Jaz vedno v tujini kupujem brez davka. Imajo Vies in preverijo. V kolikor se kakšan trgovina ne strinja jo preskočim in najdem drugo. Najbolje imajo pa to zadevo v večini urejeno angleži, kjer imajo spletno trgovino povezano z Viesom in ob vpisu davčne številke avtomatsko "pridobiš" neto cene.

Večino se kupuje električno/baterijsko orodje.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Sm zrihtu v Saturnu...izdelek skupaj z zaposlenim naročila online v njihovo trgovino (klagenfurt), zahtevali 10% avans, me obvestili ko je bil dostavljen v trgovino, z Ajpes izpiskom v angleščini dobil po Netto ceni, plačal na blagajni v kešu (preko nakazila vnaprej ne gre).

Njihov Kundenservice nima nobene povezave z fizično trgovino zato ga je tud brezveze kontaktirat.
Z MediaMarktom se pa nisem mogu nikakor dogovorit, papirje in emaile so si prepošiljali potem pa utihnili.