Račun na podjetje v Avstriji

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
Če v Avstriji kupim neko zadevo in dobim fakturo na firmo, ali mi lahko to fakturo naš inšpektor vn vrže?
Ali lahko naši preverjajo te podatke v tujini ?
So tile sistemi medržavno povezani ali ne?
Logično mi je da pač ena država, drugi že ne bo kazala svojih prihodkov iz naslova davkov?!?!
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
mislim če kupim računalnik v at in ga dam pri nas v stroške da si znižam ddv?!
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
DDVja si ne moreš znižat (plačaš razliko med izstopnim in vstopnim)
Zmanjšaš si lahko DDPO (davek na prihodek pravnih oseb..po domače davek na dobiček).

Pa kupi nekaj preko 500€ netto, da imaš še 40% olajšavo....potem ti gre pa še osnovna vrednost v amortizacijo.
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
zanima me kako povezanost imajo države med sabo glede ddv-ja?
torej če kaj kupim v tujini ali lahko to naš furs kako preveri da sem dejansko kupil v tujini ali lahko samo predvideva?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ti še osnovnih fraz ne poznaš, pa sprašuješ če se da račune za nakup blaga ponarediti. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: lost1

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Si bom izposodil kar tole temo...

Ima kdo kakšne izkušnje z MediaMarktom? Rad bi kupil neko opremo, ki je pri nas ni na voljo, pa mi njihov ''Kundenservice'' ne zna pomagati oziroma ne razume zakaj bi hotel račun brez obračunanega davka...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Si bom izposodil kar tole temo...

Ima kdo kakšne izkušnje z MediaMarktom? Rad bi kupil neko opremo, ki je pri nas ni na voljo, pa mi njihov ''Kundenservice'' ne zna pomagati oziroma ne razume zakaj bi hotel račun brez obračunanega davka...
Prek spletne trgovine, ali fizični nakup v trgovini? Fizični nakup v trgovini bi načeloma moral iti, če imaš zraven osebni dokument, si zakoniti zastopnik podjetje in VIES podatki štimajo. Preko spletne trgovine pa ne bi smelo iti skozi iz zgoraj navedenih obveznih podatkov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zakaj že? Saj preko spleta lahko tudi preverijo davčno številko v sistemu. Sem že večkrat tako kupoval od nemcev.

Je pa kot jaz opažam to bolj kot ne dobra volja uslužbenca in če imajo slučajno slabe izkušnje rečejo da pač ne gre.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Hvala za odgovor.
Lahko bi šel po zadevo fizično v Celovec. Najbolje, da stopim v kontakt direktno s poslovalnico v Celovcu.
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Zakaj že? Saj preko spleta lahko tudi preverijo davčno številko v sistemu. Sem že večkrat tako kupoval od nemcev.

Je pa kot jaz opažam to bolj kot ne dobra volja uslužbenca in če imajo slučajno slabe izkušnje rečejo da pač ne gre.
Res je.

Z uslužbenko, ki ti da tak odgovor se boš težko kaj dogovoril.

Wir bieten Kunden mit Wohnsitz in einem Land außerhalb der EU (oder zb. Diplomaten) die Möglichkeit an, nach Einkauf im Markt vor Ort die Rückerstattung der Umsatzsteuer in ihrem Land zu beantragen.

Ein steuerfreier Einkauf ist nicht direkt möglich, die Umsatzsteuer kann jedoch an der EU-Grenze zurückgefordert werden.

Ausschließlich die Person, die tatsächlich die Mehrwertsteuer an der EU-Grenze zurückfordert, kann ein Tax Free Formular im Markt vor Ort anfordern.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zakaj že? Saj preko spleta lahko tudi preverijo davčno številko v sistemu. Sem že večkrat tako kupoval od nemcev.

Je pa kot jaz opažam to bolj kot ne dobra volja uslužbenca in če imajo slučajno slabe izkušnje rečejo da pač ne gre.
A ni obvezna identifikacija osebe, ki opravlja nakup brez ddv v imenu podjetja? Kako se opravi identifikacija prek spleta?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Preko spleta je dejansko lazje, ker robo posljejo direktno na ta naslov... Ce pa imas osebni prevzem pa je cel kup enih dodatnih papirjev, pa osebni dokument, registrska vozila, s katerim se zadeva pelje cez mejo ... Vsaj pri Majdicu (electronic4you) v Celovcu je tak postopek... Pac ocitno je bilo prevec takih, ki so kupovali brez davka in potem nikoli niso naredili samoobdavcitev v domaci drzavi ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Res je.

Z uslužbenko, ki ti da tak odgovor se boš težko kaj dogovoril.

Wir bieten Kunden mit Wohnsitz in einem Land außerhalb der EU (oder zb. Diplomaten) die Möglichkeit an, nach Einkauf im Markt vor Ort die Rückerstattung der Umsatzsteuer in ihrem Land zu beantragen.

Ein steuerfreier Einkauf ist nicht direkt möglich, die Umsatzsteuer kann jedoch an der EU-Grenze zurückgefordert werden.

Ausschließlich die Person, die tatsächlich die Mehrwertsteuer an der EU-Grenze zurückfordert, kann ein Tax Free Formular im Markt vor Ort anfordern.
Ta uslužbenka nima pojma o tem kar jo sprašuješ - odgovorila je za fizične osebe ne EU držav. Pojasni ji ponovno, da želiš opravir firmen netto einkauf znotraj EU. Saj njihovi lahko pod določenimi pogoji tudi neto kupujejo - videno večkrat v Metroju.

Preko spleta je dejansko lazje, ker robo posljejo direktno na ta naslov... Ce pa imas osebni prevzem pa je cel kup enih dodatnih papirjev, pa osebni dokument, registrska vozila, s katerim se zadeva pelje cez mejo ... Vsaj pri Majdicu (electronic4you) v Celovcu je tak postopek... Pac ocitno je bilo prevec takih, ki so kupovali brez davka in potem nikoli niso naredili samoobdavcitev v domaci drzavi ...
Ne samo to, vzame en "busanc" na tvojo firmo neto. ;)
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
452
27
28
Ta uslužbenka nima pojma o tem kar jo sprašuješ - odgovorila je za fizične osebe ne EU držav. Pojasni ji ponovno, da želiš opravir firmen netto einkauf znotraj EU. Saj njihovi lahko pod določenimi pogoji tudi neto kupujejo - videno večkrat v Metroju.

Sem pojasnil in pravi da naj kontaktiram poslovalnico, ker se ji več kot očitno ne sanja za kaj gre. Bomo poizkusili v poslovalnici.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
A ni to rdeči alarm, ko nekdo noče plačat 20% davka, ker se hoče samoobdavčit po 22% davčni stopnji v svoji državi?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne zakaj? Če imaš pravico do odbitka tega davka je vseeno ali odbijaš 20, ali 22%. Poleg tega je pri večjih nakupih (recimo specialna vozila) to lahko deal brejker če si omejen z likvidnostnimi sredstvi.

Precej večja rdeča zastava našemu FURSu je če zahtevaš recimo 10.000€ povračila DDV.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Preko spleta je dejansko lazje, ker robo posljejo direktno na ta naslov... Ce pa imas osebni prevzem pa je cel kup enih dodatnih papirjev, pa osebni dokument, registrska vozila, s katerim se zadeva pelje cez mejo ... Vsaj pri Majdicu (electronic4you) v Celovcu je tak postopek... Pac ocitno je bilo prevec takih, ki so kupovali brez davka in potem nikoli niso naredili samoobdavcitev v domaci drzavi ...

Metro zahteva še prometno dovoljenje avta, s kerim boš pelu robo domov :)