Rabim nasvet pri izbiri avtomobila

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Kot si sedaj že sam ugotovil, sploh ne razmišljaj o čem drugem, kot enoprostorcu v polni velikosti.
Sam sem dobro leto na Sharanu (l.06), prej sem dobra 4 leta imel Mazdo MPV in oba sta primerna za prevažanje treh otrok in pripadajoče navlake, MPV je celo malenkost prostornejši, a (pre)kratkim pomikom vozniškega sedeža in bolj dinamičen med ovinki.

Če imaš možnost, razmišljaj o drsnih vratih.
 

B81

22. jul 2007
34.567
9.001
113
KSZ

Sploh ne zastopim, kako so vozili 3 otroke pred 20-imi leti.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Pri C8, 807, Ulysse in Phedra gre za isti avto v različnih preoblekah. Letniki po 2005 imajo načeloma odpravljene začetne "bolezni." Pri motorjih gre za HDI-je ne glede na to, kaj piše na zadku avtomobila.

Pri nas je družinski avto Phedra l.2006, uvoz iz Italije. Kupljena je bila dve leti stara z "magičnimi" 115kkm in pogojno znano zgodovino. Po dveh letih uporabe in cca. 60kkm lahko rečem samo to, da ni z njo nobenih težav - samo redni servisi in menjava obrabnega materiala.

Glede prostornosti ne boš imel težav sem pa skeptičen glede kratkih voženj. Ti avti imajo praviloma vgrajen filter trdih delcev na katerega kratke vožnje najbrž ne vplivajo ravno blagodejno. Vsi imajo tudi Webasto grelec za pomoč pri ogrevanju kabine, ki se vklopi po zagonu motorja - tudi ti imajo baje težave s pogostimi krajšimi vožnjami.
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
Peugeot 407 2.0 HDI je odlična izbira. Zadaj je dovolj prostora. Sam se velikokrat peljem na daljšo pot iz Lj proti Murski Soboti, v avtu pa imam večinoma še 4 sopotnike, cca 1,8m. Vsi se vozimo brez problema, poraba je majhna, povprečna 6,3. Avto se pelje zelo dobro, je udoben, mehak, kar je tudi značilno za francoza. Motorji 2.0 HDI so zelo kvalitetni. Za več informacij pa pridi na peugeot forum www.pugi.si.

Veliko sreče pri nakupu! (izogibaj se "avtohiše" Avto Drago v Mariboru! Ali pa avto dobro preveri! Avtomobili tam so velikokrat pobarvani, prodajalcu pa ne smeš verjeti NIČ!

Še enkrat, moj glas gre za P407, sem pa prepričan, da boš na koncu zadovoljen, ne glede na to kaj boš vzel. Važno je, da se boš v avtomobilu sam dobro počutil!

Lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
No torej kaj smo ugotovili? Da so vsi avtomobili odlična izbira, vsak ima svojo odlično izbiro... To je to
smile-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.567
9.001
113
Pri l. 2002 307 še ni crknilo nič, razen nekaj žarnic, 2.0 HDI 90 KM, prek 150 000 km...relacije po 10 kilometrov sem in tja...se tudi meni zdi čudno.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Pri C8, 807, Ulysse in Phedra gre za isti avto v različnih preoblekah. Letniki po 2005 imajo načeloma odpravljene začetne "bolezni." Pri motorjih gre za HDI-je ne glede na to, kaj piše na zadku avtomobila.

Pri nas je družinski avto Phedra l.2006, uvoz iz Italije. Kupljena je bila dve leti stara z "magičnimi" 115kkm in pogojno znano zgodovino. Po dveh letih uporabe in cca. 60kkm lahko rečem samo to, da ni z njo nobenih težav - samo redni servisi in menjava obrabnega materiala.

Glede prostornosti ne boš imel težav sem pa skeptičen glede kratkih voženj. Ti avti imajo praviloma vgrajen filter trdih delcev na katerega kratke vožnje najbrž ne vplivajo ravno blagodejno. Vsi imajo tudi Webasto grelec za pomoč pri ogrevanju kabine, ki se vklopi po zagonu motorja - tudi ti imajo baje težave s pogostimi krajšimi vožnjami.
Hvala za obširno razlago. Sem upal, da je v fiatu JTD motor, ki mu preverjeno kratke razdalje ne škodujejo. Očitno bom moral gledati za bencinci, čeprav sem se razvadil udobja dizelašev. Še bolj me skrbi, če se bo zopet potrebno vozit kam daleč, potem bom bankrotiral
bonk.gif
. Pa verjetno bodo težave tudi pri prodaji. Edino, če bi razmišljal o predelavi na plin za daljše fure. Pri kratkih tako ne pride v poštev?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Hvala vsem za mnenja. Sem dobil konkretno informacijo, da karavani odpadejo zaradi težav pri zapenjanju varnostnega pasu v primeru, da so vzadaj trije otroški sedeži. Sedaj se odločam samo še med enoprostorci. Nadaljni predlogi zaželjeni.

zakaj pa to?

Ker je tretji (sredinski) sedež pri karavanih ožji in ti potem otroški sedež pokrije pasove in imaš vedno težave to pripenjat - odpenjat.

aja to je primerjava karavan - enoprostorec, sem mislil, da je razlika med karavan - limuzina
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ne kompliciraj kupi si dizla, jaz se vozim z dizlom vsak dan 5 km v službo in nazaj že 5 let pa nič ni crknilo. Pa tudi ostali nevem če imajo kakšne težave z dizli zaradi kratkih fur, enkrat na mesec ga boš že ogrel na delavno temperaturo če je to problem.

1.6 v picasoju ki si ga prilepil ima pa porabo okrog 8,5 mešan cikel, je pa prešvoh sploh tam od 80kmh naprej je že težko prehitevati, sploh kamion je težko prehiteti ker motor ni dovolj močan, pa težak avto+zračni upor.

LP
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Oče ima Xsaro s tem motorjem in je ok motor. Mešano porabo ima 7,2l Picasso je pa malo težji in ima večjo čelno površino zato je verjetno tudi poraba kakšne pol litra večja.
Takega picassoja ima nečakinja in se nič ne pritožuje čez avto je zadovoljna, za porabo je pa nisem vprašal.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Ali ima Ford Galaxy 1.9 TDI motor od WV-ja ali svojega?

VW. Tudi 2,8 V(R)6 (12V in 24V) so VWjevi, Fordov je bil le 2,3 bencinec.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Jaz bi samo rekel, da se četverici P807, C8, Ulysee in Phedra ogni v velikem loku. Teh vozil se še pooblaščeni servisi bojijo in s strahom gledajo, ko se kakšen pripelje mimo .... iz prve roke. Francoska elektronika dela zanimive stvari, na žalost neugodne za lastnika.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Sem se orientiral na Sharan, Alhembra in Galaxy. Ne prevelik, ne premajhen. Zaradi cene vseeno še malo razmišljam o Gradn Espace.
Bomo videli, je rekel slep.
 

pipo

Majstr
19. mar 2008
867
328
63
Citat:
Uporabnik naliM pravi:
Kot si sedaj že sam ugotovil, sploh ne razmišljaj o čem drugem, kot enoprostorcu v polni velikosti.

sem enakega mnenja, če je le možno 7 zicer kakšna grand izvedba, pa še tu boš počasi začel razmišljat o "trugi" na strehi.

Klop v zadnji vrsti se mi ne zdi praktična, ker lahko pričakuješ, da se bo najstarejši otrok sčasoma hotel odselit v 3 vrsto, ker ga

bosta ostala dva živcirala
smile-1.gif
, potem pa je problem s kuferamom.

Drsna vrata so zelo praktična, mogoče so nevarna v določenih primerih.... če npr. parkiraš na kakšnem klancu, pa da jih

slučajno pustiš odprta in se deca igrajo okoli njih....brrr
tongue-1.gif


No, neke izbire tako ni (če iščeš rabljeno), vw & co je v bistvu enak avto, citroen & co isto, pol pa še ti ostane reno,voyager ali pa

kakšna japonska rariteta. Dost sreče pri iskanju
smile-1.gif