Rabim nasvet pri izbiri avtomobila

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Ker je na potri že peti član družine, bo potrebno zamenjati avto.
Trenutno vozim Mareo JTD. Avto mi že 5 let dela brez problema. Prej sem delal 300km na dan, zadnje dve leti pa delam 3km na dan, pa ni opaziti, da bi ga to kaj motilo Na grbi pa ima že 320.000 km. Avto sigurno ne bi menjal, če ne bi bil premajhen. Zadaj mi ne gredo 3-je otroški sedeži v avto, pa še sredinski pas mi manjka.
Drug problem, ki bi ga rad rešil pri novem avtu je ta, da sem velik 1,9m in imam naslon v avtu dokaj položen. Sedaj, ko vozim otroka, moram sedež premakniti precej naprej, da zadaj ostane kaj prostora, zato vožnja ni udobna.
Skratka iščem avti, ki ima prostor za 3 otroške sedeže (lahko več) in ima na zadnji klopi ogromno prostora. Seveda bi si želel, da mi dela tako zanesljivo, kot prejšnji. Pa še razvado z velikim prtljažnikom bi rad obdržal.
Dodatni kriteriji so letnik 2005 ali več, max. 150.000 km in max 8.000€.
Gledal sem nekaj modelov, pa me zanima, kateri od teh bi najbolj ustrezal zgornjim kriterijem. Predvsem je neznanka vzdržljivost.

Sam razmišljam o teh modelih:
Fial Ulysse (Predvidevam, da bo motor tako dober, kot v zdajšnjem)
Fiat Croma (Prostor na zadnji klopi?)

Citroen C5 (Prostor na zadnji klopi? Vzdržljivost?)
Citroen C8 (Vzdržljivost?)

Peugeot 407 (Prostor na zadnji klopi? Vzdržljivost?)
Peugeot 807 (Vzdržljivost?)

Renault Grand Senic (Vzdržljivost?)
Renault Espace (Vzdržljivost?)
Renault Laguna (Prostor na zadnji klopi? Vzdržljivost?)

Ali obstaja še kakšen drug avto, ki bi ustrezal kriterijem, recimo Ford Mondeo?
Če kdo ve za kak dober, lep primerek in pomaga pri nakupu, bo deležen denarne nagrade.

Hvala pa vsem za odgovore in se že vnaprej opravičujem, ker ponavljam že 100-krat prežvečeno temo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
za 407sw ti lahko iz prve roke kaj povem, za ostale pa ne

na zadnji klopi je ogromno prostora, glede vzdržljivosti pa tako - jaz (trkam na les) nimam težav, kupil sem v sloveniji kupljen avto od prvega lastnika s 75kkm prevoženimi, zdaj pa jih imam 30000 več. Razen potrošnega materiala in zadnjega brisalca nisem imel težav. Imajo pa baje drugi dosti problemov s tem. Bi pa na tvojem mestu gledal za 2.0 HDi (tudi pri C5/C8/P807), ker ima 6 prestav, pa še samo en razred višje si pri zavarovanju (100kW).

Samo vprašanje, kako ti bo prtljažnik služil. Volumen je sicer dovolj velik, samo je tak čudn design in je odprtina kar nekaj manjša od same luknje - to pomeni - več manjših kosov ni problem, en velik pa bi morda imel prostor v avtu, samo ga not ne dobiš.
 

miha_zd

Pripravnik
7. jan 2010
535
0
16
Maribor
Ta nabor avtomobilov res ni bog ve kaj. Sam vozim prejšnjo generacijo mondeota z 2.0 tdci motorjem (96kW, 6 prestav). Avto je bil kupljen od lizing hiše iz Belgije. Imel je 100kkm, sedaj ima skoraj 125kkm, razen servisa (pa še velikega servisa ni ker ima motor verigo), sprednjih brisalcev, zimskih gum, drugače pa brez problema. Avto je zelo velik, v dolžino meri več kot 4,8m. Odprtina prtljažnika je zelo velika, po moje ena večjih v tem razredu.

Tole je kopija mojega (moj je črne barve in ima sony-ev avtoradio):

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4291208&show=1

Drugače pa tale izgleda dober nakup:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4236336&show=1
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
kak smo spet eni pametni...nabor avtov je čisto OK, ne vem zakaj bi kateri od teh bil slabši kot Ford....
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Moj svak ima Cromo in ti lahko povem, da je razlika med mojim Stilo karavanom in Cromo v velikosti in udobjem zelo velika. Se mu kar pozna, da je večji in boljši avto. Z mašinam pa ni težav, ker je samo nadgradnja svetskih JTD mašin. Svak po letu dni in cca 30k km ni imel nobenih težav, avto pa je kupil z cca. 100 k km iz Italije.
Ulysses pa ima osnovo takšno kot C8 ali 807 in imajo baje tudi podobne mašine, ki niso narejene na osnovi JTD. To sicer preveri, ker je to samo informacija od tretje nepreverjene osebe. Sama kvaliteta mi je pa neznana.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
ksz
Cromo ima naš fotr. Na začetku sem jo zelo hvalil, sedaj pa ne več. Na en mesec nekaj crkne. EGR ventil je treba pucat vsakih par mesecev. Zamenjan alternator, kondenzator klime, amortizerji (pač treba menjat na toliko km), žarnice crkujejo ena za drugo, motorček ventilatorja v armaturki je crknil...

Drugače je avto zelo udoben, opreme je na pretek, motor JTD 150KM pa tudi zelo lepo vleče. Ima zelo dolgo 6. prestavo, kar je super za avtocesto.

To so moje izkušnje s Cromo. Moraš pa vedet, da so Crome vse uvožene z ITA, zato je kar loterija dobit dobro.
 
Nazadnje urejeno:

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Hvala vsem za mnenja. Sem dobil konkretno informacijo, da karavani odpadejo zaradi težav pri zapenjanju varnostnega pasu v primeru, da so vzadaj trije otroški sedeži. Sedaj se odločam samo še med enoprostorci. Nadaljni predlogi zaželjeni.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
uf velik sreče.... v tem izboru slabih bi izbral C5...

Sem napisal, da sem odprt za ostale predloge, ki ustrezajo napisanim kriterijem, ker nisem vezan na nobeno znamko, ampak samo na količino €
grin1.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.820
4.317
113
Meni se zdi super avto za tvoje potrebe Ford S-max, seveda če ti je cenovno dosegljiv.

l.p.
 

miha_zd

Pripravnik
7. jan 2010
535
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Citat:
Uporabnik FuriousG pravi:
Kaj pa kak VW Touran?

Zanimiv avto ja. Če bi imel še kakšne 4k€ več, bi gledal takega z DSG.
Kaj takega recimo?

Niti ta motor, niti menjalnik (sploh pri teh kilometrih) po moje nista ne vem kako zanesljiva. Raje poglej za kakim ki ima 1.9TDI motor v kombinaciji z 6-stopenjskim ročnim menjalnikom, če pa ni konjev dosti pa ga še daš čipat na 130km, pa je to to.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.379
9.812
113
kod Džej-Zija
Brat ima C8, 2.0 HDi, zdaj bosta kakšni dve leti. Kupil je novega. Zaenkrat brez kakršnihkoli problemov. Familija zelo zadovoljna.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Hvala vsem za mnenja. Sem dobil konkretno informacijo, da karavani odpadejo zaradi težav pri zapenjanju varnostnega pasu v primeru, da so vzadaj trije otroški sedeži. Sedaj se odločam samo še med enoprostorci. Nadaljni predlogi zaželjeni.

zakaj pa to?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.820
4.317
113
Premalo prostora med sedeži... znanec je zaradi treh sedežev kupil kar multivana
tongue-1.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Mato pravi:
Hvala vsem za mnenja. Sem dobil konkretno informacijo, da karavani odpadejo zaradi težav pri zapenjanju varnostnega pasu v primeru, da so vzadaj trije otroški sedeži. Sedaj se odločam samo še med enoprostorci. Nadaljni predlogi zaželjeni.

zakaj pa to?

Ker je tretji (sredinski) sedež pri karavanih ožji in ti potem otroški sedež pokrije pasove in imaš vedno težave to pripenjat - odpenjat.