Rabim bojni strup za mravlje

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Aja. Sem bila danes slučajno v lekarni in sem vprašala za boraks. Ne prodajajo. Ej, če sem jaz iskala borovo kislino kot norc, pa ni to sploh nič nevarnega. V tujini jo dobiš b.p. - potem sem mogla pa naročit pol kg iz Ebaya. fora je v tem, ker tega porabiš tolk mal za te mravlje zdaj jo pa prodajam. Je pa res edina stvar ki mi je pomagala za faraonke. Tko da mi ni žal. Pa baje je fajn še za zatiranje glivic, plesni itd. Boraks ima pa tudi podobne učinkovine.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Nekdo je omenjal stvar z luknjami, kjer potem mravlje zadevo odnesejo v rove in tam pocrkajo.
Temu izdelku ne vem kako se reče, vem pa da je proizvajalec RAID ... zadeva je malo dražja od ostalih low budget stvari ampak deluje.
 

Stella

Pripravnik
28. apr 2008
45
0
6
vaba_za_mravlje.jpg


VIR
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Tega nisem sprobala, priznam. Sem pa vse ostale podobne vabe za faraonke in ti lahko povem, da niso niti zraven šle kaj šele, da bi učinkovalo. Eno profi vabo so mi na deratizaciji pustili in sem potem tisti strup ven natrosla mravljam na pot, pa je nekaj časa delovalo potem so ble pa spet povsod.
frown-1.gif
Na netu sem našla recept za mešanico z borovo kislino in to je končno potem učinkovalo.
 

jakajavernik

Zelenc'
22. maj 2008
1
0
1
PATSY,

vidim da si izkušena borka proti mravljam, pa mi prosim povej, kakšen je recept za bojni strup po tvoji recepturi ter kako je z zalogo borove kisline pri tebi? Jo še imaš in koliko stane, da bom imel za nekaj časa tega doma?
 
Nazadnje urejeno:

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
tut mene zanima recept proti faraonkam in stanje kisline v tvoji škatlici.pri nas v bloku je namreč neznosno,prihajajo iz vseh lukenj,noben strup ne pomaga,ko pa smo hotl najet deratizatorja so bli nekateri proti (je treba plačat
bonk.gif
) in zato ni prišel.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
PETROID -posuješ steze in fertik. Snov ni strupena za toplokrvne živali.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
proble pri stezah je,da sploh nimajo več steza, ampak se najdejo dobesedno povsod,tudi v zaprtem toastu so bile,tako da imamo vso hrano kar v hlasilniku. najbolj zanimivo pa je,da na sladkorju jih pa ni ??
petroid? stric google mi vrže ven samo tri zadetke. je morda narobe napisano ali je kaj drugega posredi? kje se ga da dobiti, v lekarni?
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Faraonke je treba najprej spoznat, da se jih lahko rešiš.
smile-1.gif
Problem pri njih je da se iz skoraj vsake navadne mravlje lahko razvije kraljica, ki proizvaja nove faraonke. Se pravi, bolj ko jih špricaš, bolj jih preplašiš, se razbežijo in ustvarjajo nova gnezda po stanovanju, težje jih zatreš. V tujini deratizacij s špricanjem sploh ne priporočajo. (stric Google: pharaoh ant)

Jaz sem se zadeve lotila na različne načine in poskusila več stvari, večinoma neuspešno. pri meni je samo pocukrana
voda z borovo kislino res dala vidne in trajne rezultate.
Začnite takole:
- čimbolj vse čistit, da se ne morejo hranit na hrani ampak gredo v strup
- zakitat špranje okrog odtočnih cevi, radiator cevi, pa še kje drugje, da ne delajo gnezd notri in da se ne sprehajajo po ceveh.
- povsod nastavit strup - predvsem na poti kjer se zadržujejo (strup se da npr. v jugurtov lonček, namočena vata, slamce nalepit na steno z npr. termopore trakom - noter pa vata namočena v strup, razne flaške, itd.) domišljija tukaj dela. ... Brez skrbi če sfalite pot, mravlje imajo svoje 'izvidnike' ki slej ko prej vse zvohajo.
- Mešanic obstaja več vrst, jaz sem sprobala eno, ki pa je bila čisto premočna in so vse mravlje takoj pocrkale, tale ki je potem pri meni delovala je bila 1 čajna žlička borove kisline v prahu, 1 lonček mlačne vode, cca 8-10 žlic cukra. To se fajn premeša. Če je več cukra mešanica hitreje kristalizira kar pomeni,da je treba kasneje noter dolit malo vode, da se spet utekočini, ker mravlje ne gredo na strjeno.
-ko mravlje navalijo na strup NIKAR jih pobijat, naj mešanico znosijo v gnezdo do kraljice, da se zatre celo leglo. Ja, ok, traja včasih tudi več tednov, treba je bit potrpežljiv ampak se splača.
smile-1.gif

Jaz sem jih kar malo opazovala: včasih se je kakšna delavka, ki je nosila strup, malo preveč najedla in jo je potem ful zanašalo, kot bi bila pijana. Si lahko predstavljate kako to zgleda, ko hodi po steni in se komaj zadržuje, da ne pade dol.
evil.gif
, to so večinoma samo posamični izvidniki.

Potrpežljivost in dober strup, pa se da marsikaj naredit. Ker pa so v bloku gnezda še pri drugih je potrebno bit vedno pripravljen in imet strup okrog nastavljen, da če že pridejo, gredo tja kamor jim je namenjeno.
smile-1.gif


link 1
link 2
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
A se je že našlo kakšno društvo proti mučenju živali, ki bi svetohlinsko protestiralo proti pobijanju mravelj? Bi jim pripeljal kakšno tono mravljišča pred vhodna vrata pa naj se jeebeejo.

Drugače pa sem izredno navdušen. Od nekdaj sem si želel povzročiti genocid, mravlje pa so prava zadeva, ko jih pobiješ več tisoč. Cool
smile-1.gif
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Še moje izkušnje:

- faraonke - iztrebil sem jih v prejšnjem stanovanju s faracidom (precej tega na vse poti in vhode v stanovanje) in klinično čistočo (če ni kaj za jest, potem jih ni).

- mravlje v naravi - vsako pomlad je naval na hišo, proti kateremu najbolj učinkuje prah Pitroid / Neopitroid. Razni Raidi Outdoor so metanje denarja stran, saj že drugi dan mravlje veselo lezejo po pošpricanih delih, kot da nič ni.

LP,

Milan
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ker vidim da imate debato o mravljah, bi pristavil lonček...
crazy1.gif


Se je že kdo soočil z mravljami v avtu? Pred kako uro sem ravno končal z racijo, pobral ven vse kar se je dalo, torej tepihe, do dna izpraznil prtljažnik in vse male zveri posesal (ne vem sicer če je bilo to najbolj pametno
rolleyes-1.gif
Pred pranjem sem na sicer upostošeno pokrajino postavil dve pasti za mravlje (hm, nekej na f je firma, pa taka zelena past je). In ko sem končal, je hudičeva zalega, kar je nisem uspel polovit prej, spet prilezla na površje.

Zdaj, storil sem že vse kar mi je prišlo na pamet, šprical edino še nisem ker me je malo strah, da bi sebe zagiftal s tem (upam da se s pastmi ne bom
grin1.gif
). Ima kdo še kako idejo, kaj narest? Jih je pa največ v zadnjem delu, torej prtljažnik in zadnji sedeži, spredaj sem samo kakšno fental. Lahko tudi da zato, ker zadaj lahko ven pridejo ko je konec podloge (ki nažalost ne gre ven...

Kaj pa so za ene mravlje pa ne vem, meni so vse iste... take ne prav velike, spredaj in zadaj črne, vmes rdeče...


Lp
Peter
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Svašta!
confused-1.gif
Probaj najdit gnezdo, ali pa poglej tam kjer ponavadi parkiraš, če od tam kje prihajajo v avto. A v rezervno kolo si že pogledal če niso notri slučajno?

Mravlje ne marajo vonja mete - kupiš lahko metino olje v lekarni in ga malo pošpricaš po avtu. Lahko probaš tudi sodo bikarbono zmešano s sladkorjem v prahu pa to posuješ po tleh, stolih (če bodo to jedle, jih bo razneslo). Tudi mešanica belega (alko) kisa in vode jih baje prežene.

Če pa imaš gnezdo v avtu rabiš zatret kraljico.
yahoo
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hja... prihajajo nekje iz avta, ker sem jih posesal, pa so spet začele hodit. Največji problem je, ker sem razstavil vse kar se normalno da... torej, prtljažnik sem slekel do dna, gumo ven, notri pač samo nekaj mravelj, vse mrtve zdaj
evil.gif
ampak... sprehajajo se na relaciji prtljažnik-pod podlogo ki je prilepljena in ne gre ven-motor in tam iz avta ven. Sem jih videl tudi po strehi se sprehajat, pomoje jejo cvetni prah, ker drugega užitnega ni v avtu in okolici. Pod stolom tudi nič oprijemljivega. Pogledal tudi v zračni filter, nekaj jih je sicer bilo, ampak k sreči na "zunanji" strani so se nekj sprehajale tja v dan, k sreči niso prišle od znotraj. Vsaj to. Do motorja pridejo po kablih pomoje?

Gnezda nisem uspel najti, ker podloge ne grejo ven, samo v skrajni sili kaj, avto razstavit na prafaktorje pa vse ven potrgat
crazy1.gif


Sicer pa upam da vabe pomagajo. Dve sem že nastavil, pa še jih bom šel kupit, naj se dodobra najejo svinje
grin1.gif




Lp
Peter