Rabim bojni strup za mravlje

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Našo bajto so preko odtokov začele napadat mravlje. Ta zlovešča zalega prihaja v kopalnico preko odtoka v kadi. Celo v pomivalni stroj so prišle očitno preko odtoka. A ima slučajno kdo na tej tabli kakšno idejo s čim se boriti proti tej zalegi in potem v tej vojni tudi zmagat
17758-icon_confused.gif
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Jaz sem enkrat kupil nekakšno past, v kateri je zastrupljena hrana. Mravlje to odnesejo v mravljišče, kjer potem vse pocrkajo. Pozabil kako se reče, je pa učinkovalo.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.398
5.378
113
Katero vrsto mravelj pa imaš?

Par predlogov:

- Cimet
- Faracid
- Loxiran vaba za mravlje

Ta predlog pa je bolj za šalo:
mravljincar.jpg
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mi kupimo vsako leto eno malo zeleno plastično posodico, ki ima luknje ob straneh, not je strup in mravlje ga odnesejo v mravljišče in zastrupijo vse mravlje. Potem imamo mir celo leto, se nam pa vsako pomlad na novo pojavijo, letos smo že dobili neke drobne mravlje, po celi kuhinji jih je polno.

Morm fotra vprašat kak se zadeva imenuje, on to kupi vsako leto.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
sam sem imel z mravljami taksen problem v bloku. takrat sem zivel se sam... pa ni bilo ravno pospravljeno vsak dan, zato sem nekega dne sel v akcijo in popolnoma ocistil kuhinjo vseh drobtin, ostankov hrane, umazane posode. vecino zivil precistil in umaknil v hladilnik sicer pa zaprl v neprodusne posode. s kopalnico podobno..sterilno cisto. zatem posprical po spranjah s strupom in vse skupaj obnavljal nekaj tednov. po tistem mravelj vec nisem opazil. stanje sem seveda obnavljal in vzdrzeval.

res pa tudi stanovanja grel nisem, ker se cisto dobro pocutim med 15-17C, kakrsna je bila temperatura zaradi posrednega ogrevanja sosednjih stanovanj. ne vem, ce ima slednje kaj vpliva na te posasti, vem samo, da so se kmalu za tistem naselile pri spodnji sosedi
evil.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Pri nas te pasti nč ne jebejo, se jih veselo izognejo. Jest sm tudi doma že opazil prve kupče, spet bo vojna!!
grin1.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Bojna sredstva se razlikujejo za faraonke (une mičkene rdeče) in za navadne mravlje.

Za faraonke se dobijo male hišice s strupom, faraonke grejo skozi, poberejo strup in ga odnesejo v svoj brlog. Za navadne mravlje so pa razni pipsi in to.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Jaz sem uporabil preizkušen recept - malo medu ali sirupa in malo boraksa (pozor - ne borove kisline!), zmešaš in nastaviš na njihove poti.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Hm, če hodijo iz odtokov, meni prvo pride na misel isti čas nalit kak Mr.Musculo v vse odtoke + tisti strup kao za čiščenje pomivalca... ni hudič, da jih ne bi odvrnilo
evil.gif

Verjetno pa bodo že omenjena sredstva koristnejša
smile-1.gif
 

Patsy

Pripravnik
24. jul 2007
650
0
16
Celje
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Jaz sem uporabil preizkušen recept - malo medu ali sirupa in malo boraksa (pozor - ne borove kisline!), zmešaš in nastaviš na njihove poti.

Jaz sem se pa faraonk, ki so lezle že iz vseh špranj, znebila z mešanico: cukra, vode in borove kisline.
cheer.gif


Kje pa kupiš boraks? Jaz sem borovo kislino mogla naročit iz Anglije, ker je pri nas nikjer nisem našla.
confused-1.gif
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
V prvi apoteki. Pa lekarnarki sta se prepirali ali je borova kislina in boraks ena in ista stvar (prva mi je hotela podtakniti borovo kislino). Res pa je tega tri ali štiri leta, pa imam boraksa še vsaj za tri sezone.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ni to isto. Boraks ali natrijev tetraborat je Na2B4O7, borova kislina je pa H3BO3.