Protest kmetov na Nizozemskem

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.196
2.430
113
v lokalni ostariji
Jaz sem zmeden.

V Sloveniji je kmetijstvo regulirano kar krepko posledično je kmetovanje manj dobičkonosno in kot tako nekonkurenčno. Sedaj pa mi podpiramo boj kmetov v državi ki predstavljajo hudo nelojalno konkurenco našim kmetom?


Ali sem kaj zgrešil?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.975
5.066
113
Jaz sem zmeden.

V Sloveniji je kmetijstvo regulirano kar krepko posledično je kmetovanje manj dobičkonosno in kot tako nekonkurenčno. Sedaj pa mi podpiramo boj kmetov v državi ki predstavljajo hudo nelojalno konkurenco našim kmetom?


Ali sem kaj zgrešil?
Če oni zmagajo, pomeni da tudi mi ne rabimo upoštevat regulacije. No razen če smo pizde, kar smo, in bomo dalje lizali Bruseljske riti.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.386
5.898
113
pri taščici
Letos je žito poleženo zaradi neurij, ne zaradi gnojenja. Pridelek ječmena je bil povsem povprečen, 5,5 ton/ha, pa je praktično ves ležal. Ampak to samo letos, nobeno leto prej.
Hmm potem pa je pregosto sejano, ker da je ena njiva na tleh sosednja pa ne....ali pa da so samo luknje v njivi....
Poznam osebo ki je na BF "diplomirala l" iz gnojenja žit ;)
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Gnoji se lahko tudi z gnojnico.
Pri nas je poleglo tam kjer vedno, predvsem zaradi vetra in dežja.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Hmm potem pa je pregosto sejano, ker da je ena njiva na tleh sosednja pa ne....ali pa da so samo luknje v njivi....
Poznam osebo ki je na BF "diplomirala l" iz gnojenja žit ;)
Sejal sem na 260, ker ni bilo kupljeno seme, kar je kar nekaj več, kot je potrebno.

Krmna pšenica sejana na isto količino še kar stoji.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
K sreči v Sloveniji z velikostjo kmetij in staležem živali nismo pretiravali, in glede na zanimanje mladih za kmetijstvo, najbrž niti nikoli ne bomo. Kvečjemu bo stalež začel padat, tako kot na Hrvaškem, kjer imajo že sedaj krepko manj živali kot v Sloveniji in stalež dnevno pada. To obenem pozitivno vpliva na okolje in negativno na pridelano količino hrane, saj bo gnojevke zmeraj manj, umetna gnojila, ki se pridobivajo na osnovi plina, pa so nepredstavljivo draga. Posledica pa bo padec proizvodnje in rast cen.
Tukaj se ne bi strinjal s tabo. Po tem kar jaz gledam kle v naši okolici in pri prijateljih od mojga mulca, so tamladi zelo zagnani za kmetijstvo, tko da smo lahko optimisti iz tega vidika.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Tamladi ti ne bojo več obdelali vseh hribov, ki jih imamo v Sloveniji.

Zakaj torej število kmetij upada?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Moj najmlajši brat je mladi prevzemnik kmetije nad Hočami, sami bregi. Dečko sicer dela ravno kontra, kot so tam okoli navajeni ampak je uspešen. Privlekel je nek Avstrijski gorski traktor in kosi tiste brege brez težav, sicer so ga gledal ko deveto čudo, sam zdej vidjo, da gre. Štalo kida s traktorjem, se gre prosto rejo in tako dalje. Takih mladih je tud kle pri nas na robu Dolenjske ogromno. Dopoldne na strojni faks, popoldne v traktor in tuhtat, kaj narest, da bo manj dela za več pridelka.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.195
3.181
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Moj najmlajši brat je mladi prevzemnik kmetije nad Hočami, sami bregi. Dečko sicer dela ravno kontra, kot so tam okoli navajeni ampak je uspešen. Privlekel je nek Avstrijski gorski traktor in kosi tiste brege brez težav, sicer so ga gledal ko deveto čudo, sam zdej vidjo, da gre. Štalo kida s traktorjem, se gre prosto rejo in tako dalje. Takih mladih je tud kle pri nas na robu Dolenjske ogromno. Dopoldne na strojni faks, popoldne v traktor in tuhtat, kaj narest, da bo manj dela za več pridelka.
Vsaka čast! Še več takih...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Moj najmlajši brat je mladi prevzemnik kmetije nad Hočami, sami bregi. Dečko sicer dela ravno kontra, kot so tam okoli navajeni ampak je uspešen. Privlekel je nek Avstrijski gorski traktor in kosi tiste brege brez težav, sicer so ga gledal ko deveto čudo, sam zdej vidjo, da gre. Štalo kida s traktorjem, se gre prosto rejo in tako dalje. Takih mladih je tud kle pri nas na robu Dolenjske ogromno. Dopoldne na strojni faks, popoldne v traktor in tuhtat, kaj narest, da bo manj dela za več pridelka.

No, lepo, da je za vzor ostalim. Naj se ti besede pozlatijo. Upam, da imate dosti gozda, ker to je edino, kar bo vsaj še en čas ohranilo te kmetije.
 

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Seveda gre, tretjino zivali bi naj odstranili. Je POPTV lepo povedal.
Seveda ne gre. Nitratna direktiva velja 30 let, vmes se ni kaj prida spreminjala. NL jo je izvajala daleč pred našim vstopom. Pravila niso nič drugačna.
Razlog za odstranitev govedi je lahko tudi drugačen od nitratne, recimo omenjene strategije. Ki jih nizozemcem ne bi bilo treba sicer tako dobesedno izvajati, ampak del njihove politike pač želi biti proaktiven in všečen.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.005
9.139
113
40
MB
če jih povsod podpirajo, lahko pol pri nas od trenutne klike pričakujemo glih nasprotno? kaka serija člankov za diskreditacijo za začetek
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Kamele0N