Prosim za hitro pomoč

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
sodelavcu je na njegovi nokiji crknil ekran. sedaj si je že kupil nov telefon, problem pa je, da je imenik še vedno na starem telefonu. sedaj bi rad na slepo aktiviral IR, da preko pc suita naredim kopijo imenika. problem pa nastane, da ne poznam poteka menija. prosil bi nekoga, če mi lahko pove zaporedje, kako pridem do aktivacije IR. meni je postavljen v mrežo, telefon je pa nokia 6020.

v navodilih sem našel da gre zadeva takole: Menu > Settings > Connectivity > Infrared.

Settings vem, da je v drugi vrsti levo, naprej pa ne znam.

prosim za pomoč
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pomoje je bolj pametno, če bi "na slepo" skopiral celotni imenik na neko sim kartico.
 

Mirror

Pripravnik
29. okt 2007
273
0
16
Ponavadi imajo Nokije prednastavljeno usb povezavo PCSuite, tako da če ima kabel, bo to najenostavnejša opcija.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Mirror pravi:
Ponavadi imajo Nokije prednastavljeno usb povezavo PCSuite, tako da če ima kabel, bo to najenostavnejša opcija.
Moja ima data transfer, samo to ni problem, daš eno gor in enter pa je PCsuite. Verjetno bi bilo to res najelegantnejše.
 

mrxjs

Pripravnik
14. okt 2007
105
0
16
kabel, ki ga imam je od n73 in ko ga povežem, prikaže napako in da ne prepozna naprave.

IR mi je edina možnost
uf-1.gif
 

Mirror

Pripravnik
29. okt 2007
273
0
16
Lahko pogledam jutri v službi, če imamo še ta model.
Drugače se lahko tudi oglasi pri svojem ponudniku oz. operaterju, saj imajo nekateri naprave za prenos imenika ipd.
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.862
12
38
Operater ima napravo za prenos imenika iz ene SIM na drugo SIM po moje.
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Po navodilih moraš za aktivacijo IR-a narediti takole: Če želite vključiti infrardeči vmesnik telefona za prejemanje podatkov, izberite
Meni > Nastavitve > Povezovanje > Infrardeč.

Malo sem si pomagal s slikami menija iz mobile.si in podobnih strani ter iz videov na Youtube in fleš animacij iz Nokiine strani, zato me ne držat za besedo, ampak mislim da bi moralo bit takole: Pritisni tipko za meni. Potem pritisni številko 4 (bližnjica, da prideš v nastavitve) potem pritisni tipko 9, da odpre Povezovanje, potem pritisni tipko 1, da izbereš infrardeč in še enkrat, da ga aktiviraš.