Promet po Celovški cesti

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
Nikoli nisem obtičal en interval dlje, če sem slučajno počakal pri zeleni da ne bi obstal v križišču.
hhmmm, zanima me, kaj bi storil v križišču, ki sem ga poslikal...
smirk-1.gif


namerno sem slikal cel interval....na prvi sliki poglej pozicijo peugeota ( samo polovica se ga vidi), in poglej pozicijo na zadnji sliki...zdej pa upoštevaj, da je njegov interval veliko daljši (prednostna cesta), pa da se mu zelena že zapira...
confused-1.gif


ewo še enkrat...kaj bi naredil na njegovem mestu?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Vsem genijem, ki pri zeleni flegma speljejo v zabasano križišče po sistemu, "če drugi čakajo sredi križišča, bom pa še jaz" bi moralo biti jasno, da je dotično početje po ZVCP prepovedano!

Ko se prižge zelena, je treba najprej počakati, da se križišče sprazni!

Argument, da se neagresivni reveži ubogi, ki nočete čakati na pred semaforjem pri zeleni luči bojite hupanja in besnih ljubljančanov s krvavimi sekirami, ki vas bodo čakali zadaj in zato speljete v zabasano križišče, je bebav pa konec.
stupid-1.gif
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Vsem pa je tudi jasno, da niti slučajno ne bo nikjer kasirajočih policajev, zato se jim zdi, da tega pač ni treba upoštevati in veselo zabašejo križišče do konca. Potem pa drug drugega grdo gledajo in kolnejo.
stupid-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A kej veš, a obstaja backup varijanta v sr. Gameljnah?
Obstaja ja, ampak je bolj kolovoz kot ne. Mislim, da moraš zaviti dol nekje pred prvimi hišami na levi strani Gameljn (iz smeri Črnuč). Nisem še prakticiral, ampak menda je tista pot res bolj boga, tako da jo uporabljajo le tisti, ki jim res ni škoda avta. Ob dežju je pa menda sploh kriza.
crazy1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Tacenska na Brodu je vsak delavnik zjutraj tako zabasana (folk rine dobesedno iz vseh ulic), da sam sedaj ko je cesta čez Gameljne zaprta raje grem v Šmartnem na avtocesto in na izvoz Brod ven, kjer vsaj normalno poteka sistem zadrge.

Pa četudi mi to vzame 10 ali 20 minut več.Mi je škoda živcev gledat deb.ile, ki se bašejo v polno križišče.
crazy1.gif
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
no pa ste priklicali policaje.. bravo.. danes je bila še večja gužva kot do sedaj..
nekaj so prispevali študentje ampak..
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Evo uradno se bomo vozili v zastojih še eno leto.
Vir današnje Finance

ačrt gradnje in obnove slovenskih avtocest bo na letni ravni povprečno stoodstotno izpolnjen, pravi predsednik uprave Darsa Rajko Siročič

Letni načrt gradnje in obnove slovenskih avtocest bo po mili zimi 2006/07 in podobni letošnji jeseni povprečno stoodstotno izpolnjen, napoveduje predsednik uprave Darsa Rajko Siročič, poroča Delo. Najhitreje gre v Pomurju, solidno na Gorenjskem, zamuja se le na Dolenjskem in pod Šentviškim hribom.

Šentviški predor in odsek čez eno leto

Šentviški predor in 5,5-kilometrski avtocestni odsek Šentvid - Koseze, bi morala biti odprta 25. decembra letos. Zdaj so v javnosti vsaj trije datumi, najbolj realen pa je tisti, po katerem se bo to zgodilo čez približno leto dni. Predor in odsek bosta ljubljansko Celovško cesto razbremenila vsakodnevnih več kilometrov dolgih prometnih zastojev.

Gradnja odseka Šentvid-Koseze bo stala 255,8 milijona evrov

Razlogov za zamude na tem odseku je več. Najpomembnejša je izrazita razširitev, ko jo je projekt doživel od leta 1990, ko je bil zasnovan, pa do danes, ko ga izvajajo. To je tudi izrazito podražilo gradnjo, ki naj bi skupaj s stroški financiranja zdaj stala kar 255,8 milijona evrov. Zapleti z izbiro izvajalca za elektroinštalacije pred kratkim, imajo tako le manjši del zaslug za zamude.

Šentviški predor najdražji objekt na avtocestnem križu

Šentviški predor bo trojanskemu prevzel naslov najdražjega objekta na avtocestnem križu. Čeprav tudi pod Trojanami ni miru, saj se Dars in SCT, ki je bil izvajalec betonskega vozišča, pripravljata na obnovitvena dela. Beton bo namreč treba obdelati tako, da bo postal bolj hrapav. Po nekaterih ocenah je odločno prekmalu za takšna dela, saj je le dve leti od odprtja predora. SCT zanika, da bi betoniral premalo kakovostno in vestno. Vendar je tudi novi prometni minister Radovan Žerjav prejšnji teden povedal, da je stanje cestišča pod Trojanami resen problem.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
super res.. zdej majo že 2 leti zamude.. zgleda da bo še tretje leto.. realno pa kar 4..
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik paci pravi:
Letni načrt gradnje in obnove slovenskih avtocest bo po mili zimi 2006/07 in podobni letošnji jeseni povprečno stoodstotno izpolnjen, napoveduje predsednik uprave Darsa Rajko Siročič, poroča Delo.

Kako je lahko načrt povprečno stoodstotno izpolnjen? To jaz razumem tako, da so vsi načrti izpolnjeni.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Prehitevajo v Pomurju (120%), solidno na Gorenjskem(100%), zamuja se le na Dolenjskem in pod Šentviškim hribom(80%). In ko to nekako sešteješ in potem še deliš na odseke pride tisti njihov povprečno 100% izpolnjen.
cool-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Saj vem da bom jaz kriv, vendar naj si pol [censored] sam nariše poročilo, jaz bom pa podpisal, če se mi bo dalo
smile-1.gif


Sem pripravljen nosit stroške. Jeba je samo, ker mam v odbijaču meglenke in bi blo kar nekaj plastike za pobrat... Bo treba terenca pa bullbare
smile-1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik kwa pravi:
Citat:
Nikoli nisem obtičal en interval dlje, če sem slučajno počakal pri zeleni da ne bi obstal v križišču.
hhmmm, zanima me, kaj bi storil v križišču, ki sem ga poslikal...
smirk-1.gif


namerno sem slikal cel interval....na prvi sliki poglej pozicijo peugeota ( samo polovica se ga vidi), in poglej pozicijo na zadnji sliki...zdej pa upoštevaj, da je njegov interval veliko daljši (prednostna cesta), pa da se mu zelena že zapira...
confused-1.gif


ewo še enkrat...kaj bi naredil na njegovem mestu?

Ponavadi je toliko pretočno, da se v naslednjem mojem intervalu že na začetku lahko zapeljem v križišče (v bistvu tudi jaz blokiram, samo imam zaenkrat zeleno), in proti koncu intervala sem že naprej...
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
Citat:
na prvi sliki poglej pozicijo peugeota ( samo polovica se ga vidi), in poglej pozicijo na zadnji sliki
po mojem se nisva razumela
evil.gif


reciva da si ti tale siv peugeot, ki praktično stoji celo svojo rdečo, celo svojo zeleno in celo svojo rdečo...? kam se lahko on premakne pri svoji zeleni, da ne zapelje v polno križišče? upoštevava, da je naslednji einterval enako...
wink-1.gif

ja in kot praviš, sprazneš križišče ob koncu zelene...se ti zdi to izvedljivo v primeru sivega peugeota?
hysterical-1.gif



lahko je bit pameten, pa teorizirat...praksa je pa čist druga...v tem križišču če ne zapelješ v križišče nikamor ne prideš....še najbolj pa najebejo te ki grejo naravnost....pretočnost 1-2 auta na interval med 7 in 8 uro....
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
To sem itak napisal da bi pač zapeljal v začetku zelenega intervala, četudi bi obstal potem tam... Zaenkrat mi ni bilo treba obstati na ta način.... Vidim pa da se ni za vozit tam okoli Kavala zjutraj
grin1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik peterm pravi:
no pa ste priklicali policaje.. bravo.. danes je bila še večja gužva kot do sedaj..
nekaj so prispevali študentje ampak..
Jaz jih nisem klical.
ne-ne-1.gif

Mimogrede, policaji so se s kiblo pripeljali na križišče/izvoz iz gorenjske avtoceste na nemško cesto šele par minut pred osmo zjutraj.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Danes mi je pa ratalo priletet v službo točno ob 8 00 za spremembo_Obvoznica je bila zaradi nesreč bolj prazna .Sodelavci iz domžalskega konca so rabili po uro in več.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
Ne vem kaj je bilo danes ampak iz Šentvida do obvoznice sem lahko peljal normalno ,nobene kolone ni bilo zjutraj.
 

peterm

Pripravnik
17. sep 2007
699
0
16
policaji..
in vsi ti papki ki tukaj jamrajo lepo vozijo po predpisih in začuda ni več problema..
verjetno se tolko bojijo policajev da gredo raje kje drugje..
edino če so gamelne odprli..