Projektor, kabli in adapter - ne dela!

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.583
284
113
Torej...

imamo vga (original v plošči) v pc. projektor ima vhod m1 (projektor infocus x3), kateri podpira analogni in digitalni signal. in sem kupil adapter iz m1 na dvi, ker imam dvi kable napeljane okoli. in ker bo treba prej ali slej nabavit tud dvi grafično. Ampak to zdej ni pomembno.

Ko začnem zadeve priključevat - na pc dam adapter iz vga v dvi. priključim kabel dvi. na projektorju vključim m1 -> dvi adapter, in v to dvi kabel. in zadeva ne dela!!!

na drugem pc sem probal direkt iz dvi na m1->dvi adapter in je delalo. problem je v vga-dvi adapterju očitno!!! kaj je lahko narobe???

prav tako ne dela, če dam direktno vga v vga na projektorju. Dela edino z enim m1 adapterjem, k ma na eni strani vga in usb, na drugi pa m1 izhod...

torej kaj mu ne diši???


itak bom kupil dvi kartico, sam vseen me zanima, zakaj ne dela...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.583
284
113
ja sej pol vsi kabli podpirajo oboje... m1 podpira tud analog in digital? važn je samo izhodni signal?

ne razumem, kaj hočeš povedat?


predvsem me pa zanima zakaj ne dela vga -> vga v projektor??!! a je možno da je kej to v zvezi z grafično? premalo močna, al pa kej???
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Če dobiš na projektor samo njegov meni, ne pa vira, pomeni, da ne dobi signala oz. ni pravilen. Mogoče ne sprejme določene resolucije....
Za m1 konektor slšim prvič...kakšen naj bi to bil?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.583
284
113
mah podoben kot dvi, sam malo širši. to ma infocous, pa še par firm za projektorje... ne vem v čem je fora.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Torej če razumem, ti imaš povezano izhod VGA----->DVI------>M1, torej rad bi spravil analogni signal preko adapterja(DVI) na M1 konektor. Če ti projektor omogoča na M1 A in D. povezavo in če imaš DVI-A adapter, potem ti MORA delovati. Možno, da imaš DVI-D adapter, pa ti ta ne pošlje signala naprej.
Kako zgledajo DVI konektorji si poglej na prejšnjem mojem postu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.583
284
113
sej verjetno maš prov. adapter ni taprav. ker ne more spravit analognega v dvi, kar pa kabel pričakuje od njega. gre v obratno smer. iz dvi v vga.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Verjetno...še vedno pa nisva rešla VGA-VGA povezave. Čudno, da ne dela. Kakšno resolucijo šibaš na projektor?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.583
284
113
ja to me bl živcira ja.

ja na ekranu je 1024xXXX ne vem kok je. tisti klasični pač... mogu bi probat še z 800x...

poslušaj to - če uporabim kabel, M1-VGA-USB (m1 v projektor, vga v pc, usb pa tud v pc), pa dela!




itak pa zdele nimam več teh skrbi, ker nam je glih prej crknu. ne vem kaj je... žarnica al kva. sicer ima komaj 540ur, sam na netu piše, da je po vsej verjetnosti žarnica šla... tko da... dons ni moj dan.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
če imaš xga resolucijo, se pravi 1024x860 mora delovat, edino, če imap neko čudno resolucijo, pa zraven še Hz nabite na 100+, potem je projektor v "out of sync" stanju...
glede M1-vga-usb je logično, da dela, ker računalnik daje analogni signal v m1 vhod, ki ga projektor sprejema. Očitno na m1 vhodu sprejema več različnih varijant resolucije....
poglej še osveževanje ekrana!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.583
284
113
Hz sm naštimal...

ja, zdej morem najprej projektor sploh v delujoče stanje spravit, potem se bom pa lahko naprej igral!!!

do takrat pa...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Recimo da so to najboljši projektorji na svetu za domači kino
smile-1.gif
))
http://www.sim2.com/

Sam lahko povem samo hvale o Domino 30H modelu, star 5 let, slika pa ......ga ni televizorja za par 10k€ z boljšo sliko
smile-1.gif
)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.583
284
113
hja... jest ti čist verjamem, sam to moje ne služi domačemu kinu, ampak ogledu kakšnih tekem, filmčkov tkole kdaj, v enem lokalu...

zdej mal po netu gledam... pa vidim da nekje prodajajo le žarnice, drugje žarnice z ohišji, pa ene so pomoje neoriginalne žarnice... kaj se bl splača kupit? (vem da original, sam 340€ stane... tok še nisem pripravljen zdele dat! sm na to računal čez eno leto...)
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
poglej malo po e-bayu. TAm je tega na tone. Jutri pa pokliči v Trzin v "center projekcije" pa jih malo povprašaj.
Še en nasvet, čisti redno filter, ker čist filter pomeni, da ti ventilator normalno odvaja odvečno temperaturo. Sam pa veš, da se kar fajn grejejo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.583
284
113
ja... neki bo treba spackat! ker tole je pa priletelo kot bomba!

sicer sem na netu zasledil, da lahko je tud napaka v barvnem kolesu - da se ne zavrti... in pol ne dela... ker zadnje čase se je slišalo, kako se je nekaj zagnalo - verjetno ta kolo, pa je mogoče tam kej šlo...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Upaj da to ni to, ker se ne splača popravljat. DLP sistem je drag, pa še vedno imaš star projektor.
smile-1.gif
 

Avian

Pripravnik
7. sep 2007
359
0
16
če hočeš se lahk pod privat zmeniva pa ti pogledam proj. kaj je narobe z njim, oz. zrihtam žarnico.

lp Avi