Prodaja delnic (certifikata)

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Pozdravljeni!

Nameravam prodati delnice (certifikat - Jugoslavija
shocked-1.gif
). Kaj mi je storiti? Na banko in to je to? Kakšni posebni stroški?

Hvala
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Ob prvi prodaji delnic oz. nakupu boš moral odpreti trgovalni račun. (Cca. 20€) Najbolje na kakšno banko ali BPH pokliči in povprašej.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Jaz sem to delal nekaj časa nazaj.
Greš v borzno posredniško hišo (nekatere banke so tudi to), s sabo prineseš izpisek od KDD (tega ti vsako leto okrog novega leta pošljejo), osebno izkaznico, davčno številko, številko računa, kamor naj ti nakažejo denar.

Tam odpreš trgovalni račun in nanj preneseš delnice, poveš koliko želiš najmanj pokasirat za delnico. Potem ti dajo en velik kup papirjev za podpisat. Ko vse to urediš, upaš da bodo tvoje delnice na borzi spravili v promet.
Nato dobiš nakazan izkupiček na svoj račun, seveda zmanjšan za stroške odprtja trgovalnega računa in provizijo.

Preden postaviš ceno je dobro malo pogledat tečajnico Ljubljanske borze, če boš postavil preveliko, ne boš prodal.

Tako nekako naj bi zgledala prodaja delnic.
 

Manc

Pripravnik
19. jul 2007
460
0
16
Nova Gorica
Citat:
Uporabnik Slovenet pravi:
Jaz sem to delal nekaj časa nazaj.
Greš v borzno posredniško hišo (nekatere banke so tudi to), s sabo prineseš izpisek od KDD (tega ti vsako leto okrog novega leta pošljejo), osebno izkaznico, davčno številko, številko računa, kamor naj ti nakažejo denar.

Tam odpreš trgovalni račun in nanj preneseš delnice, poveš koliko želiš najmanj pokasirat za delnico. Potem ti dajo en velik kup papirjev za podpisat. Ko vse to urediš, upaš da bodo tvoje delnice na borzi spravili v promet.
Nato dobiš nakazan izkupiček na svoj račun, seveda zmanjšan za stroške odprtja trgovalnega računa in provizijo.

Preden postaviš ceno je dobro malo pogledat tečajnico Ljubljanske borze, če boš postavil preveliko, ne boš prodal.

Tako nekako naj bi zgledala prodaja delnic.

Razen če ne gre za prevzemno ponudbo. Potem je cena fiksno določena in tudi denar bo zagotovo prišel.