Problem z računalnikom - blokiranje interneta

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Zadeva je taka: preko routerja imam en "fiksni" računalnik povezan preko kabla, dva laptopa, občasno pa še telefon/ipod preko WiFi.

Zdaj pa, če imam kišto povezano mi dela vse skupaj par ur, nato pa zadeva zablokira in na internet sploh nemorem dostopati - potreben je restart modema in routerja. Če "kišto" odklopim s kabla, deluje vse brez problema, prav tako, če katerega od laptopov povežem preko kabla, deluje vse v redu.

Poskusil sem že z zamenjavo omrežne kartice v domačem računalniku, pa nič ne pomaga.

Ima kdo kakšno idejo, kako sanirati zadevo oz. kaj bi lahko bilo narobe z domačim računalnikom, da dela take probleme?!?!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Imaš različne operacijske sisteme na računalnikih? V službi opažam, da sodelavec z Win 7 recimo ne more na mrežo, razen če je prijavljena še sodelavka, ki ima prav tako Win 7 (oba preko Wi-Fi). Tudi pri drugih sem že slišal za takšne finte, ko Win XP / Win 7 ne delujejo najbolje med sabo.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Vse nastavitve na routerju delaj z fiksnim pc ki je priključen na kabel od začetka do konca .Tudi regijo in pa passworde npr wpa - wpa2 key-je ,in ne z drugimi pc ali čim drugim nastavljat.Pa bo zadeva delovala.. Prvi korak .resetiraj router z neko špico v tisto luknjico in vse od začetka nastavljal z fiksno priklopljenim pc-jem do konca.Potem router ven iz elektrike za cca 1 minuto,priklop nazaj in mora zadeva špilati .
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Torej ko zmrzne, odklopiš "kišto" in spet vse dela?
Ali ostane zmrznjeno?
Ko zmrzne, zmrzne za vse računalnike ali le za "kišto" ?
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Torej,

Na vseh računalnikih (razen pač na telefonu kjer je Symbian pa Ipodu, je Win XP.
Kabel je OK, ker ko se z drugim računalnikom preko njega povežem normalno špila.
Ko se je zadeva postavljala je bil priklopljen router direktno na računalnik in je tako tudi ostalo - vse nastavitve so bile vedno delane izključno preko kabla.
Ko zmrzne, zmrzne za vse računalnike, potem je treba naredit reset modema in routerja. Po resetu vse dela. Če ostane "kišta" priklopljena reset zaleže za par ur, če pa "kišto" odklopim pa normalno dela v nedogled.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Reset je 100% potreben na obeh, ruterju in modemu?
Čudno, da bi oba crknila.

Kaki ruter je?
Kaj pa modem? (ponudnik?)

Kaki firmware je na ruterju?

A na kišti laufaš kako mrežno intenzivno aplikacijo, ki jo na drugih ne?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.857
3.879
113
Preglej računalnik za viruse!
evil.gif


Ti računalnik/internet pred odpovedjo dela kaj počasneje?

Sicer pa naloži en program za spremljat promet na mreži in boš hitro videl kaj povzroča "presežek", 90% pa je nekaj na PCju ki povzroča obsežen promet na obsežnem rangu portov (če nimaš 20 torrentov na listi za DL potem je gotovo virus) in zato zabaše router/modem.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Meni pa včasih računalnik z W7 napiše, da internetna povezava ni mogoča...povezava do Routera je OK, interneta pa ne prepozna.
Recimo istočano pa lahko z drugim računalnikom ali telefonom normalno srfam.
Ko da se računalnik odloči, da preko javnega omrežja ne bo delal internet. Hecno pa je, da včasih na isti dostopni točki dela to, včasih pač ne. In to neglede ali sem preko WiFi ali preko kabla.

Ima kdo kakšno idejo, kako to uredit?