Problem HP

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Pred nekaj dnevi se je začela Mozzila sesuvati, stanje je bilo čedalje slabše. Nekajkrat je ekran tudi postal moder in na njem se je izpisalo: Your PC ran into a problem and needs to restart. WE re just collecting some errors info, and then we ll restart for you. Stop code: SYSTEM PTE MISUSE. Nazadnje se je pokazalo spet isto sporočilo, le Stop code je pisalo: MEMORY MANAGEMENT!
Računalnik sem mojstru dal formatirati, naložil je vse na novo, toda težava ostaja ista, Mozilla se celo sploh ni dala odpreti, potrebno jo je bilo ponovno naložiti. Vse skupaj je zhelo nestabilno in se ves čas sesuva, tako da je delo skoraj nemogoče.
Naredil sem test spomina, je napisalo:
Windows is checking for memory problems...
......
Status: Hardware problems were detected. Potem se mi je na ekranu pokazalo obvestilo:
Obnovitev
Vaš računalnik/napravo je treba popraviti
Prišlo je do nepričakovane napake.

Koda napake: 0x0000023

Uporabiti boste morali orodje za obnovite itd.

Potem sem moral računalnik prisilno ustaviti, saj drugače ni šlo....

Sedajle me je celo pustil, da sem tole napisal....
 

hitcher

Pripravnik
19. jul 2007
163
0
16
Načeloma je to težava z strojno opremo,
ugasni računalnik - če imaš dve palčki delovnega spomina - ram eno
potegni ven in preizkusi delovanje, težava je z ram spominom

lp
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
najprej memtest (vsaj 1 cikel, za ziher 3) in pa diagnostika diska (mhdd ali proizvajalčev program). dobiš na hirensboot. prej vklopi ide način v biosu.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Zaenkrat nisem šel reševat zadeve, ker se je comp naenkrat začel obnašati normalno, deluje brez težav! Kako hudiča je to mogoče? Saj sem zadovoljen, ampak vseeno...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Sem imel sam eno podobno zadevo zadnje dni s HPjem. Naključno se je med uporabo mozzile pojavil moder ekran in računalnik se je resetiral. Kasneje sem ugotovil, da se je to zgodilo v 99% ko sem se prijavil na Ebay. Napaka je bila sicer druga: code: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL; problem: ipeaklwf.sys

Meni je pomagala odstranitev programa HP Velocity.
 

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.784
456
83
Takšen nasvet sem tudi jaz dobil in deluje.

uninstallay vso HP nesnago. Ves njihov brandan software. Doben tega ne rabi. HP velocity ...

Bolj radikalni nacin, formatiraj PC z svezo windows 10 verzijo.

https://www.microsoft.com/sl-si/soft...load/windows10

Laptop se sam legalno reactivira, z isto verzijo Windowsev. Predvidevam Win 10 Home.

Lahko probas tudi windows refresh opcijo, vendar cisto mozno, da se bo tudi HP reinstaliral.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Bom ukradel temo, ko je ravno tematika HP. Torej doma imam prenosnik HP Pavilion, ki je bil pred pol leta po nesreči polit s šamponom (v potovalki na avionu). Ob prihodu domov sem ga razdrl in očistil a žal se ni več prižgal, samo utripala je lučka za power, drugače pa je bil popolnoma mrtev. Sem ga še potem nekajkrat razstavil in čistil, na nekaterih čipih soi bile vidne že rahlo zelene obloge..Ko sem to videl, sem ga itak popolnoma odpisal in ga pospravil v klet. Včeraj pa sem ga po pol leta za hec spet probal prižgat in glej ga zlomka, računalnik se je prižgal..Je pa en problem. Ventilator deluje na polno, takoj ko ga prižgem in tako je cel čas, tudi v windowsih..temperature so od 40-48 stopinj, kar je seveda ok (tudi kaže prav po mojem, ker rač. ni vroč) a ne vem zakaj se potem ventilator ne umiri. Winze sem naložil na novo, dodal SSD. Računalnik deluje kot sneta sekira (in v prostoru lepo diši :cool:), le ventilator je nemogoče glasen, ker cel čas leti na max. Bi naročil novega, če bi vedel, da bo potem ok, vendar se bojim, da je zaradi dišeče poplave nekaj narobe s senzorji in dejansko tudi nov ventilator ne bo prinesel rezultata. Tudi ne vem, ali se je že prej ventilator tako obnašal (računalnik ni moj) in je tako bilo že prej, ali pa je to posledica okvare na senzorjih oz česarkoli pač že na osnovni plošči...Mogoče je na tem računalniku "normalno" da se ventilator cel čas vrti hitro, le da je ta mogoče že utrujen in zato glasen..ampak ni slišati nekega trenja. Reže za pretok zraka sem seveda očistil, tako da to ne more biti razlog.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Za začetek ga še enkrat razdri in ponovno nanesi novo termalno pasto na spoj proca in ventilatorja/hladilnika. Pa še ostale spoje preveri in na novo namaži.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Po sedmih mesecih normalnega delovanja brez problemov se je napaka ponovila.
Mozzila se je začela sesuvati, ekran pa je postal moder.

Kako je mogoče po tolikem času spet ista napaka, zakaj je vmes več kot pol leta delal normalno in kaj hudiča bi lahko bilo narobe, kaj je treba počekirati. Windowsi so bili že obnovljeni, diski testirani, vse je ok.
 

Priponke

  • IMG_20190114_091600 (2).jpg
    IMG_20190114_091600 (2).jpg
    24 KB · Ogledi: 211

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
mah, tole dvomim, da je mozila naredila. bo kvečjemu kaka finta znotraj super duper zanesljivega sistema :)
izklopi samodejno posodobitev gonilnikov. ali pa si anredi nov profil (starega seveda obdrži) in testiraj kak dana ali dva. moraš tudi vedeti da sedaj (končno) prihaja preko update tudi 1809 verzija. kaj pa veš...
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Car - to se mi je prikazovalo ko ni uspela posodobitev verzije 1809 in se je windows povrnil na staro verzijo 1803.
Ti PC verjetno na silo ugašuješ. Naredi ponovni zagon in pusti, da proces steče. Bo kar dalj časa trajalo.
Če imaš prenosnik, ga obvezno priključi na napajanje.
Ni kriv noben brskalnik niti Mozila.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ne ugašam ga na silo, se sam ponovno zažene. Edino, če se 3x ponovi isto ni druge variante kot ugašanje na silo. Prenosnik je bil na napajanju, poskusil sem tudi brez napajanja, isti rezultat. A mislite, da je sesuvanje mozzile povezano s tem problemom "modrega zaslona"? Hardwarska ali softverska napaka?
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Sliko si prilepil ravno za tisto, kar sem ti zgoraj napisal.
Mozila nima nič skupnega za dogajanje na sliki.
Ravno pri tem procesu se večkrat samodejno ponovno zažene in traja kar dolgo. Ti kar prekinjaj proces, če želiš imeti ta problem.
A imaš ti Windows 10 Home ali Pro verzijo. Ta proces se mi je pojavil samo na prenosniku s Home verzijo, ki jo je lastnik pomotoma omogočil in jo pretvoril iz Pro verzije, ko je Mikrosof pred tedni imel neko zmedo s potrditvijo licence za Pro. Na drugih računalnikih s Pro verzijo nisem imel tega problema.

Imej potrplenje in pusti proces do konca.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V izogib neprijetnostim vas naprošam, da od poštarja ne zahtevate kakršnih koli print screenov, ker lahko iz enega problema nastane še en večji..Tisti njegov print screen je zgooglal.. :bonk:

edit: se oproščam za spam ampak to je le za dobro foruma.. :valjamse:
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Hvala Janch.
On očitno ne želi rešiti pravega problema in se zateka k izmišljenemu problemu, ki tak tudi res obstaja.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Hvala Janch za ta dodatek. A ne morem napisat več tud enega posta več, da se ne omenja moj printscreen izpred skoraj 10 let!?

Problem je resničen, žal.
Kot sem napisal, ga ne zaganjam na silo, zažene se sam, po treh zagonih pa napiše kot pripenjam v priponki.
 

Priponke

  • IMG_20190114_091624.jpg
    IMG_20190114_091624.jpg
    27,7 KB · Ogledi: 231
  • IMG_20190114_091816.jpg
    IMG_20190114_091816.jpg
    27,8 KB · Ogledi: 190