Repairing disk errors

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Na vsake toliko časa mi računalnik ob zagonu vrže tole obvestilo in ne pride do windowsow (10). Probal sem s tem postopkom na linku, vendar mi na koncu javi, da samodejnega popravila ne more izvesti: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-repairing-disk-errors-might-take-hour-complete-windows-10/

Ker se je to začeljo pojavljati kmalu po formatu sumim na software napako, ne izključujem možnosti, da je tudi kaj z diskom, ker mi je 1x vrgel tudi "a disk read error ocurred, press ctr+alt+del to restart". Kako naj za ziher ugotovim kaj ga muči? Hvala. Aja, memtest tudi ne najde nobene napake.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.387
5.368
113
Kateri proizvajalec in vrsta?

Preveri S.M.A.R.T. vrednosti s programom: CrystalDiskInfo Portable

Pod Health Status piše okvirna ocena diska. Vrednosti Read Error Rate in Reallocated Sectors Count naj bi bili 0.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Sploh ne morem odpreti tega programa, ker mi vsa okna računalnik kar sam zapre. Ne morem dostopati do nobenih map, mojega računalnika, še start knof mi zamrzne itd.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Zaženi nek linux live CD in tam naredi memtest in SMART diagnostiko.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.184
3.178
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Si poskudil prit v "Safe mode"?:

To access the Boot Manager of your system, please press the key combination Ctrl + F8 during the boot process. Select the desired Safe Mode to start your PC.