Prižge se lučka service in airbag - R Clio

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Zdravo!
Na puncinem avtu se iz lepega mira danes prižgala lučka SERV in lučka za AIRBAG.
Avto je sedaj stal več kot teden dni ker je punca noseča in se ne vozi več pogosto.Prejšnjo sredo s eje peljala in je še vse štimalo tako kot mora.
Drugače gre pa za Renault Clio 1.2 letnik 2002. Do sedaj brez problemov samo sedaj ta lučka.

V navodilih za uporabo piše, da če se lučka za airbag ne prižge ali pa utripa je prišlo do motje v sistemu.
Pri njej pa lučka ko daš kontakt se normalno prižge, potem vse lučke ugasnejo kot je normalno, nato se pa čez cca 3 sekunde zopet prižgeta samo lučki za SERV in AIRBAG ter skoz gorita.

Ali ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe? Mogoče varovalka? Mogoče kaj druzga?
O avtih nimam pojma še najmanj pa o Renojih.

Hvala in talam zvezdice.

LP matej
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Pod sedežom so konektorji, ki izgubijo stik. Če se dovolj spreten, jih odreži in žice zalotaj skupaj ter izoliraj, potem pa pelji avto do nekoga, ki ima tester, da bo pobrisal napake. Sicer pa vse skupaj prepusti avtoelektričarju, ni velik strošek.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ni rečeno da je problem z konektorji. Na tastovemu smo ob priklopu na tester ugotovili, da je shodilo računalo za SRS. Malo večji stošek.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Seveda, da ni rečeno, je pa 99%. Ker gre za znamko Renault, lahko tole določim z 99% natančnostjo. Nemci in japonci nimajo teh problemov oz. zelo malo. PSA in Renault pa.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Nisem še zrihtal bom pa probal v kratkem uredit, itaq avto stoji in se ne vozimo z njim zadnje čase.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Kot so ti že povedali, je najverjetnejši vzrok mrežica pod sovoznikovim sedežem oz. kabel do nje.

Kolegu se je lampica začela občasno prižigati pred tednom dni (avto je E46), pred nekaj dnevi je imel prometno (čelni trk). Zanimivo je, kaj se je zgodilo: njemu se odprl samo volanski airbag, punci na sosednjem zicu pa vsi trije (čelni, bočni in airbag za glavo). Namen te mrežice je samo en: ugotoviti, če na zicu sedi sopotnik ali ne, in če ga ni, v primeri trka zadeva ne sproži sopotnikovih airbagov (manjši stroški popravila).

Če ima sistem v spominu napako na tem sistemu, ob trku reagira po sistemu najhujega scenarija - odpre vse airbage. Kar bo kolega precej več stalo od nove mrežice...
tongue-1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Clio II nima nič takšnega in ni sposoben ugotovit ali kdo sedi na sedežu ali ne. Pri sovozniku se airbage izklopi z obračanjem stikala. Kabel pod sedežem pa je od zategovalnika pasov.
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
Pri Peugeotu sem vidu da ima med prvima dvema sedežema nek vrteči, prav nič pametno dizajniran gumb za vklop/izklop airbaga..prav nasmejal sem se, kako to vgrajujejo ej, s kovancem moraš zavrtet da izklopiš airbag...češko :D
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Pri cliotu ni nič drugače. Se mi zdi, da je prišel z avtom celo plastičen nadomestek kovanca. Sem ga že zdavnaj zgubil.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kot so ti že drugi rekli. Konektor čokoladka pod sopotnikovim sedežem prekinja kontakt. Pri meni je bilo enako. Za začetek lahko samo spoje skupi porineš v čokoladko in to bi moralo biti to.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Da ne bi odpiral nove teme bom izkoristil to temo za opis težave na moji Laguni L.1999, lansko leto so mi zmenjali komplet zavore zadaj z novimi zav. cilindri in spredaj z novimi zavornimi diski, avto je kar precej časa miroval skoraj 6mesecev ker ga zaradi bolezni nisem vozil, sedaj ga vozim 3 mesece in pred tednom se mi je prvikrat v mirovanju ko sem prižgal avto izpisal in ostal prižgan na armaturki, opozorilo SERVIS in ABS, po nekaj metrih mi je to nekako ugasnilo in se več do danes ni prižgalo zjutraj pa jovo na novo, ko sem malo peljal se je ugasnil ta opozorilo za servis in abs ...Torej kaj to lahko pomeni ??
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Ne razumem ??zakaj švoh, avto se normalno prižge in laufa v višjih obratih ker je mrzel, ostale lučke ugasnejo te pa so ostale ,nekaj časa, --
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Včasih je švoh akumulator vzrok čudnim težavam. Nedolgo tega je moji materi na Corsi javljalo napako na senzorju odmične gredi in posledično pol-avtomatski menjalnik ni dopustil vžiga motorja. Menjava akumulatorja je napako odpravila.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Ne razumem ??zakaj švoh, avto se normalno prižge in laufa v višjih obratih ker je mrzel, ostale lučke ugasnejo te pa so ostale ,nekaj časa, --

Zato, ker je lahko švoh, ker je pol leta avto stal pri miru, se samo počasi praznil in se (še?) ni dobro napolnil do 100%.

ABS kontrolna enota ne mara, če napetost akumulatorja pade prenizko, kar se lahko zgodi ob vžigu s švoh akumulatorjem. Pri meni se je točno tvoj pojav dogajal več let na dveh različnih avtih Z AKUMULATORJI S PREVELIKO KAPACITETO (prodali so jih pametni elektrikarji, in the quest for the holy cash
evil.gif


Preberi navodila od avta, za mojega piše, da, ko ABS lučka sveti, ne bo delal ABS, zavore pa še vedno delajo 100%, zato sem se kljub ABS lučki ob vžigu (takoj po vžigu je ugasnila in se ni več prižigala) brezskrbno vozil dalje, poleg tega je ABS ves čas deloval brezhibno. Je pa res, da nimam avta, ki bi znal zraven še izpisati 'service'.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Menjano je vse komplet na Renault servisu z original Renult deli ploščice prve in zavorna diska ter zadaj cilindra in in kolutne zavore , tako da je to ok, morda je res kaj v akomulatorju za napake moram pa omeniti da se je avto občasno le prižigal v garaži ni pa šel iz garaže. Vse je možno in verjetno bo prvo pregled vseh teh delov ki bi lahko povzročali ta javljanja.