pritrditev nabiralnika

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
kako in s čim najlažje obesim nabiralnik na novo fasado.tam kjer je mesto za nabiralnik je tudi plata stirodurja.se dobijo kaki posebni vložki za stirodur
confused-1.gif

al naj kot svetujejo nekateri "kaslc" nalimam kar z silikonom na fasado
confused-1.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Kvalitetna pritrditev je:
- vrtaš preko stirodurja v fasado
- vstaviš kos plastične cevke (ki se sicer uporablja za elektro instalacije) premera 12mm
- z dovolj dolgim 'salonitnim' vijakom priviješ nabiralnik.

Če ga bo potrebno kdaj prestaviti, bodo poškodbe fasade minimalne, že manjši plastičen čep bo izvrtino kvalitetno zaprl.
Zakaj vstavljati še cevko? Ker je brez nje možnost povečanja zaradi premikov vijaka velika in ker istočasno poskrbi za razdaljo.
Uporabi se lahko normalne, ali pa podaljšane plastične vložke, čeprav bolj priporočam normalnega. Zakaj ne samo podaljšanega, torej brez cevke? V primeru težav pri privijanju ali odvijanju bo tak vložek naredil v stirodurju kar precejšnjo škodo.

LP
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Kaj pa kaj takega ? Isorast vložki za stiropor, imajo kar solidno nosilnost. S podobno zadevo imam pritjene zunanje luči na fasadi, pa zelo v redu držijo.

LP!
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Jaz imam nalepljenega z dvostranskim lepilom že nekaj let, pa še ni padel dol.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Jaz sem bil pred enako dilemo nekaj tednov nazaj. Nazadnje sem vzel eno montažno lepilo primerno tudi za stiropor (Patex ali nekaj takega) in navadne vložke (fi 8 se mi zdi) prilepil v stiropor. Luknja je videti minimalna. Tudi luči sem tako zmontiral.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Company pravi:
Kaj pa kaj takega ? Isorast vložki za stiropor, imajo kar solidno nosilnost. S podobno zadevo imam pritjene zunanje luči na fasadi, pa zelo v redu držijo.

LP!

tole sem i zdi dobra varijanta.se to dobi po raznih merkurjih in baucentrih
confused-1.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:tole sem i zdi dobra varijanta.se to dobi po raznih merkurjih in baucentrih
confused-1.gif
V Baumax-u so imeli podobne vložke za stiropor. Sem kupil paketek (4 kom), samo osebno jih potem nisem uporabil in sem naredil po sistemu, ki sem ga opisal.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik Company pravi:
Kaj pa kaj takega ? Isorast vložki za stiropor, imajo kar solidno nosilnost. S podobno zadevo imam pritjene zunanje luči na fasadi, pa zelo v redu držijo.

LP!

tole sem i zdi dobra varijanta.se to dobi po raznih merkurjih in baucentrih
confused-1.gif
s točno takimi vložki sem jaz pritrdil nabiralnik na novo fasado iz stiropora. po pol leta še stoji. če jih odstraniš, za njimi ostane cca 1cm velika luknja v fasadi, ki se jo da enostavno zakriti - preverjeno nekje na drugem koncu hiše. vložke sem kupil v bauhausu, imajo jih v različnih velikostih
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
evo dobil zadevo v obiju in zmontiral kasl ter pritrdil luč z senzorjem.zaenkrat zelo zadovoljen.hvala vsem za pomoč
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
ksz
Mene tudi čaka rešitev tega problema, s tem da je pri meni malo bolj komplicirano, ker so za podlago tervol lamele deb. 12 cm.
Kaj predlagate v takem primeru.
Tudi jaz moram obesit luči ter nabiralnik.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.320
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik shift pravi:
evo dobil zadevo v obiju in zmontiral kasl ter pritrdil luč z senzorjem.zaenkrat zelo zadovoljen.hvala vsem za pomoč
Upam, da bo zdržal, ko bo poštar vrgel not 10 reklam al pa ko bo žena naročila Quelle katalog...
cool-1.gif