Pritožba zoper zdravnika ?

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Izšlo se je tako kot vedno.

Eni so zgoraj - in eni spodaj (to si reci z glasom Schumacherja iz reklame za Multiplo Fiat, ko reče: "Trije spredaj - in trije zadaj!" - mogoče se boš kaj boljše počutil
smile-1.gif
).

Če ti bo kaj lažje pri duši se pritoži. Bodi pa pripravljen, da te bo tisti model (+vsi njegovi kolegi, pa vsa bližnja in daljna žlahta - kar v bistvu pomeni vso stroko v državi, no kakšnen bolj brljav veterinar ti še zna pomagati
hysterical-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Moral bi napisati, za kaksno stvar se gre. Ce je kaj majhnega, zamenjaj osebnega zdravnika (ce gre za osebnega). Lahko napises pritozbo direktorju ustanove, ce je pa kaj vecjega pa z odvetnikom po odskodnino.

LP
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
Nisi gledal Housa po TVju, ko je lepo nekomu obrazložil, zakaj se je peljal 70 milj daleč k dohtarju - ker je vse druge v manjšem radiju že tožil in ga niso hoteli več pregledati?
hysterical-1.gif


Misliš, da se zajebavam? Valjda, enega modela tudi v CE več ne vzamejo, ker jih je enkrat tožil... Komu se naj pritoži?
cool-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
V bistvu gre zato da sem bil na fiziatru.
Žal je bil pregled bolj podoben vedeževalki s kroglo. Saj je iz razdalje cca 1.5m ugotovil da mi nič ni in da se bi stvar naj popravla v cca 3-6 mesecih.
Najbolj me trenutno muči desna roka saj z njo zaradi bolečin, ne morem pisati tudi 2 prsta na roki sta bolj za okras
frown-1.gif
Je pa še nekaj ostalih težav (vrat, glava, prsni koš..). Poleg sem seveda dobil pridigo da nebom nič dobil od zavarovalnice in da te poškodbe že niso od prometne nesreče. Sicer na poškodbenem listu piše kaj drugega, ampak fiziater se ne pusti motiti.

Nisem ne vem kak strokovnjak, ampak bi pričakoval da se me bo vsaj dotaknil, in poskušal kaj premaknit.
confused-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
V tem primeru lahko napises pritozbo direktorju v tej ustanovi, kjer si bil na pregledu in gres lepo k drugemu zdravniku.
Kaj vec pa itak nebo iz tega. In sigurno bo moral k direktorju na zagovor.

LP
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ves take buce lahko govoris komu drugemu. Zdravnik te MORA po zakonu vzeti (govorim za splosne) razen ce ima izpolnjeno kvoto, ampak takih je 20% v enem ZDju. In glede na odnose med zdravniki dvomim da kdo koga nebi hotel vzeti zaradi tozbe. Ta izjava je toliko realna kot dogajanje v nanizanki DR house
tongue-1.gif


LP
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Obstaja varuhinja bolnikovih pravic, od katere pa kaj dosti koristi ni.
Imaš tudi pravico do drugega mnenja. Tretje in vsako naslednje mnenje pa je samoplačniško.

lp
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Bodi pa pripravljen, da te bo tisti model (+vsi njegovi kolegi, pa vsa bližnja in daljna žlahta - kar v bistvu pomeni vso stroko v državi, no kakšnen bolj brljav veterinar ti še zna pomagati
hysterical-1.gif

Žalostno, toda resnično.

Bili starši od kolegice opozorjeni od osebja KC naj se ne pritožujejo ker ko bodo spet kaj rabili naj pričakujejo najslabše.
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Sej vem, da je Zdravniška zbornica stanovska organizacija zdravnikov in boš verjetno mislil, da o svojih zdravnikih nič slabega ne bodo rekli, ampak jaz imam ravno nasprotne izkušnje; zoper zdravnika lahko pošlješ pisno pritožbo, o kateri potem odloča poseben odbor zbornice...Ker pa je postopek dolgotrajen, pa ti predlagam, da se istočasn obrneš na nadrejenega od tega zdravnika
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Baloo pravi:
Sej vem, da je Zdravniška zbornica stanovska organizacija zdravnikov in boš verjetno mislil, da o svojih zdravnikih nič slabega ne bodo rekli, ampak jaz imam ravno nasprotne izkušnje; zoper zdravnika lahko pošlješ pisno pritožbo, o kateri potem odloča poseben odbor zbornice...Ker pa je postopek dolgotrajen, pa ti predlagam, da se istočasn obrneš na nadrejenega od tega zdravnika


Kadar zavarovana oseba meni, da je prišlo pri izvajalcu zdravstvenih storitev, ki ima sklenjeno pogodbo z Zavodom za zdravstveno zavarovanje Slovenije, do kršenja pravic iz obveznega zdravstvenega zavarovanja, lahko poda pritožbo na območno enoto Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije, v okviru katere ima izvajalec zdravstvenih storitev svoj sedež.


Kadar zavarovana oseba meni, da je prišlo do napake pri zdravljenju ali kadar gre za druga dejanja, ki pomenijo kršitev stanovskih pravil, lahko vloži pritožbo na ustrezno zbornico ali Ministrstvo za zdravje. Za zdravnike je pristojna Zdravniška zbornica Slovenije, za ostale zdravstvene delavce pa njihove stanovske zbornice.


Vidim da lahko na več strani pošljem pritožbo.
Bo treba malo podatke skupaj zbrat pa gremo v "vojno".
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Lej, če ne drugega, pošlji že za to, da mogoče komu naslednjemu narediš uslugo, če že tebi ne bo pomagalo. Sej veš kako je pri nas...dokler nekdo ne umre, se nihče ne zgane, potem pa itak blabla na Trenjih, kaj vse bodo spremenili. In če bo ne vem, naslednjI (sej ne da mu privoščim,..) imel slabe izkušnje s to zdravnico in bo že obstajala kakšna pritožba zoper njo, bodo pristojni organi morda celo kak premik v pravo smer naredili.
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Kako Zavod za zdr. zavarovanje rešuje takšne pritožbe nisem seznanjena.

Vam pa da Zdravniška zbornica vsak primer obravnava posebej....dobiš možnost povedati svojo stran zgodbe, zdravnik pa svojo....in potem poseben odbor (kjer so sami zdravniki) presoja o tem.

V vsakem primeru pa je dobro, da se obrneš na čim več organov...nekje boš že prišel do odgovora.