[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kje dobiti program in kako ga naložiti na računalnik ne bo tema tega pogovora, toliko funkcionalno pismen mora že vsak biti.

Vzemimo predpostavko, da si zraven naprave dobil tudi DVD s katerim namestiš City Navigator NT Europe xxxx / Map source na PC.

Po inštalaciji in zagonu najprej zahteva vpis 25 mestne kode za odklep map.

</a>

</a>

</a>

</a>

</a>



Opisovanje nalaganja AR in ostalega bi bilo brezpredmetno, dovolj je, da kliknete na exe datoteko programa npr AR in določite pot. Običajno je C:/Garmin

</a>


ostalo pa naredi mašina namesto tebe.


Po končanem dodajanju:

pogledamo kaj vse imamo gor. Seveda je bilo prej potrebno vsako "novotarijo" še odkleniti po prej prikazanem postopku.

</a>

In bližamo se počasi koncu zgodbe.

Ostane nam samo še izbira kart ali dela kart iz katerih želimo narediti tisto opcijo ki jo najbolj potrebujemo. Seveda smo omejeni na velikost spomina v napravi ali pa velikost dodatne pomnilniške kartice (običajno SD, Mini SD, Mikro SD).

1. izberemo karto katero želimo dati v seznam izbranih
2. kliknemo na orodje za izbiranje karte ali dela kart
3. s klikom določamo regije oz. dele karte
4. spremljamo prenos v pripravo našega img file.


</a>




Ekola. Vse smo poklikali in izbrali. Sedaj pa želiš vse skupaj prenesti na napravo.
Možnosti sta 2.
Ali direktno na napravo ali pa na pomnilniško kartico, ki jo lahko priključimo na PC preko čitalca kartic.

Prva možnost traja in traja, tudi druga ni hitra je pa še vedno Jaguar proti prvi.

Uporabimo 4 korake.

1. kliknemo na orodje za prenos
2. počakamo da se prikaže naprava ali pa spominska kartica
3. pogledamo, da je obkljukana tudi prenesi podatke, načrtovane poti ....
4. pošljemo na izbran medij ali napravo.

</a>

Odpremo
nahrung002.gif
in počakamo, da "robot" vse postori namesto nas.
Ko je končano, imamo napravo pripravljeno za navigacijo.
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Vse lepo in prav, problem pa nastane, ko poleg zemljevidov prenašaš tudi točke poti, načrtovane poti in jih tudi uspešno preneseš na N95, vendar poti tam ne vidiš. Zemljevidi so OK. Obkljkano je bilo vse.

Mogoče veš, kam se prenesejo, oziroma kako jih uporabljati na N95?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Lepo opisano. Macola20: Na N95 lahko preneseš samo mape, točke in poti pa lahko prenašaš z boljšimi Garmin napravami (npr. Nuvi 760).
 

waters

Pripravnik
31. dec 2007
42
0
6
Mene pa zanima sledeče. Imam nekaj image zemljevidov kot so Topo, Adriaroute, Navigator Europe NT v9. Rad bi določene stvari združil. Jih je mogoče uvoziti? Je tu mogoče uporabiti Mapsource ali ne.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Mi lahko nekdo pove, kako uvozim karto City Navigator 2008 na Mapsource? CN2008 sem "kupil" v trgovini in sta samo dva fila : *.mdf in *.mds.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
O takem postopku smo že pisali, malo pobrskaj,

da se uvoziti image v map source in potem združeno izvoziti na napravo.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Mi lahko nekdo pove, zakaj meni ko želim narediti transfer z Mapsourcom, dela samo kot Demo-only?

 
Nazadnje urejeno:

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Verjetno imaš eno karto odklenjeno z "DEMO" kodo in ti potem nobene karte ne pusti prenesti v normalnem načinu.
Pojdi v Mapsource, pod pripomočki in odkleni zemljevide. Prideš v unlock wizard, daš naprej in izbereš View my installed unlock codes. Tam izbrišeš "DEMO" kodo in jo zamenjaš s tapravo, ali pa kar izbrišeš in pustiš prazno..
če želiš, da karte delajo morajo biti vse, ki jih želiš imeti na napravi odklenjene.
 
Nazadnje urejeno:

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Re:Jodlarček CN2008
V meniju Start zaženi datoteko .exe ali install na CDju CN 2008

LP
 

RaW

Pripravnik
17. mar 2008
35
0
6
Obala
sej vem da je začetniško vprašanje - zakaj ne vidim zemljevidov na levi v stolpcu da bi jih prenesel na garmina (200) čeprav so karte odklenjene in jih zgoraj vidim...
sem uporabil iskanje po forumu pa nisem nič našel...
Pa še nekaj: a je normalno da se gadget ne polni preko USB-ja ampak samo preko fajr-cajh doze v avtu?
Thnx
RaW

286852-msource1.jpg
 

Priponke

  • 286852-msource1.jpg
    286852-msource1.jpg
    36,2 KB · Ogledi: 1.498
Nazadnje urejeno:

RaW

Pripravnik
17. mar 2008
35
0
6
Obala
sem zajel ja...sem mal besno klikal po zemljevidih na desni pa je začelo nekaj v levi stolpec metat......zdejle je pa slika drugačna, ne vem pa če nisem kaj podvojil/potrojil v popularnem trojčku AR 2.0+SLO Topo+SCG Route ki jih mislim dat na nuvija samega, CN pa na 2GB kartico (odznačim regije, ki so že vsebovane na AR 2.0).
- Backup nuvija je na varnem na disku, 220 MB mam še prosto z upoštevano alpsko regijo, ki naj bi jo ob prenosu (če sem praw zastopu) itak pobrisalo, pa če help in voice fajle pobrišem dobim še ene 35 mb...
- Sam zdele pa moram mojga novega muvija malo popeljat naokoli, da se napolne, ker že utripa ekranček...polnilec za Jabra BT na 220V pa ima samo 6V...
- a če krepne napajanje med samim prenosom bo treba še 1X?

thnx za potrpljenje:)

RaW
286937-msource2.jpg
 

Priponke

  • 286937-msource2.jpg
    286937-msource2.jpg
    60 KB · Ogledi: 1.545

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
2x iste regije itak ne moreš, ker enkrat klik pomeni določitev, še enkrat odstranitev in spet ostane rumeno polje.


Alpsko regijo lahko kar sam pobrišeš.

Kaj nimaš doma PC in USB kabla? Na ta način običajno polnimo napravo.
grims-1.gif


Ned pojej vsega prostora, ker se lahko dogodi, da bo ven metalo, če bo imelo premalo prostora za izračunavanje.


Text, help, voice datoteke lahko tudi pobrišeš, vse, razen SLO in ANG ne. Pa slike, knjige, mp3 če jih imaš gor.


Drugače pa kar hrabro. Več kot parkrat ponovi vajo itak ne more biti, če pa že, se bomo pa brali.
grims-1.gif
 

RaW

Pripravnik
17. mar 2008
35
0
6
Obala
ahm....trojček varno na nuviju in delaaa....zdej pa NT na kartico...ne morem označit "vključi podatke izračuna načrtovane poti " -&gt; je opcija siva...
287204-NT.jpg
 

Priponke

  • 287204-NT.jpg
    287204-NT.jpg
    112,6 KB · Ogledi: 1.560
Nazadnje urejeno: