[PRIROČNIK]Kako uporabljati Mapsource; za telebane

QBR

Pripravnik
26. okt 2012
886
0
16
Citat:
Uporabnik Njupalo pravi:
........... Hmmm 2014.10 ???? in to leta 2013. Pa kaka je tu logika?
.........

Pri Garminu imajo na koledarju samo 10 listov. Potem se pa z leti nabere razlika.
grin1.gif
 

bazo

Pripravnik
15. nov 2010
124
0
16
Zdravo !


Spravil sem se posodobiti svojega garminia Nuvi 2405, in sem opazil da ga Mapsource več ne zazna.
Po nekaj minutnem iskanju problema, sem našel BaseCamp.

Sedaj pa moj problem.
Pri mapsourcu, si odklenil karto si izbral katere državej bi rad poslal na garmina in to je to.

Pri BaseCampu pa je nek nov način in sedaj ne znam izbrati posamičnih map, ampak samo celotno kartografijo.
SD kartica pa ima velikost 4 gb :-S

Torej kako bi lahko izbral posamične države, ter to poslal na garmina ?

Hvala za odgovor.
 

quest

Pripravnik
9. jun 2012
63
0
6
Problem
Ponovno sem moral naložiti Windovs 7.
Počasi nalagam zadeve nazaj. Mapsource sem naložil a kartografij ne najdem. Imam Adriaroute licenčno in Lmt evrope.
Kje se zadeve skrivajo na PCju.
Ob ponovnem instal Windows mi je naredil Windows.old mapo.
Bom moral runota poklicat, da mi zvoha karte.
Vprašanje kje so karte in ali jih lahko prenesem iz Win.old na Win novi.
Seveda kaj še moram naredit, da bodo karte delovale?

Hvala
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
BaseCamp nov 3.3.1 je boljši , preglednejši , veliko več vsebuje .

Sem naložil neko lmt posodobitev zemljevidov z opcijo, da se mi naloži tudi na računalnik.

Zdaj mi jih pa mapsource ne zazna, Basecamp pa se je naložil zraven in tam so.

Mi poveš kako naj iz Basecampa prenesem karto v garmin?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Mapsource mi ne prepozna kart iz LMT posodobitve. Prepozna jih samo očitno neuporaben Basecamp(očitno iz njega ni možno prenesti samo označenega dela karte na Garmin).

A obstoja kakšna varianta, da bi mi karte prepoznal Mapsource, ki je zares uporaben?

Malce trapasto se mi zdi na pašnikih iskati in prenašati mapsource verzijo kart, če imam lmt, ki mi karte naloži tudi v računalnik ampak očitno butasti Garminexpress tega ne omogoča več in dovoljuje samo še uporabo butastega Basecampa.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sem enostavno rešil problem tako, da sem namesto z butastim Garminexpress karte posodobil z Garmin Mapupdaterjem, kjer pa takoj dela vse tako kot je treba in je problem rešen.
cheer.gif


Samo še to me zanima ali se z butastim Basemapom res ne da prenašati delov kart iz računalnika v Garmin?

Potem sploh nima smisla, da obstoja, ker Mapsource vse to omogoča na enostaven način.

Res mi ni jasno kaj počnejo pri Garminu.
bonk.gif

Ukinejo odličen Mapsource in ga nadomestijo z nekim brezveznim Basemapom, ki nima ravno najpomembnejše funkcije.
Potem ukinejo Mapupdater in ga nadomestijo z mnogokrat slabšim Garminexpressom.

O modelih pa sploh ne bom začel govoriti, ker je vsaka nova verzija slabša.
bonk.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
a ni tko da ce nalagas novejse NTU karte z Mapsourcom da potem preracunavanje drugace dela
confused-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
1x mi je ratalo z BaseCampom....sam sem moral kar googlat in youtubat da sem dojel kako označiš/odznačiš karto (pač odseke) in potem pošlješ na napravo
bonk.gif


Mapsource je bil res 1A proti Basecampu....

Sedaj pa etak nimaš več "Mapsource" verzij kart...za novejše garmine je nepomembno...starejši so ga pa naj.... sploh če ne čpodpirajo več kot 2Gb img
frown-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
In kaj približno si naredil, da ti je uspelo prenest kaarte iz Basecampa, jaz sem preiskusil praktično vse pa ne najdem rešitve.
bonk.gif


Pri Mapsourceu mi je bilo vse jasno v petih minutah-res izjemno preprost in zelo uporaben program.

Zaenkrat z njim prenašam karte pa nisem še opazil kakšnih problemov pri vodenju, kakšni problemi s preračunavanjem pa naj bi bili?

Je pa problem tudi pri kakšnih novih Garminih, ki imajo samo 4GB prostora in je treba odrezati kakšno Skandinavijo, Turčijo,.. da gre vse gor.

Res me zanima ali so pri Garminu tako zelo butasti ali je to tako slabo narejeno namenoma(prva možnost se mi zdi precej verjetnejša)???
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Youtube in sem napisal basecamp...nakar sem si parx ogledal 2-3 filmcke o prenosu kart...
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Pozdravljeni!
Nuvi-ja 660 bi rad posodobil na zadnjo verzijo NT map 2018.10.
Na notranji pomnilnik gre cca 1.4GB mapa, na SD pa cca 1.8GB. Nekoč sem to delal z mapsource-om 6.16.3.
Bo na ta način še vedno delovalo vse?
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Citat:
Uporabnik zakon pravi:
Ne ne bo. Uporabi program Mapinstall

Zakon, imaš mogoče kje shranjeno resolucijo 1280x1024 za mapinstall? Nekoč so bile večje resolucije objavljene na GPSP.. forumu, ampak linki ne delajo. Malo nerodno je z original resolucijo, ker je dosti premikanja, ampak se da.