Printanje črne samo z barvno kartušo?

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Pozdravljeni.

Torej, imam sledeč problem: zmanjkalo mi je črne kartuše, medtem ko imam barvnih na lagerju za celo vrečo (menjali printerje v nekih pisarnah pa sem jih dobil zastonj). Sedaj bi rad printer nekako pripravil do tega, da mi črno barvo "meša" iz barvne kartuše, da ne rabim nove črne kupovat (vem da ni isto, ampak za domačo rabo bo čist ok) - po defaultu mi sedaj namreč tisto kar je črno (npr. tekst v Wordu) pride sprintano kot prazen list (ker je pač prazna črna kartuša).

Kako torej pripravit tiskalnik do tega, da bi črno namesto iz črne kartuše pljuval iz barvne (da jo pač zmeša)?

Tiskalnik je HP DeskJet 840C. Sem nekaj iskal po nastavitvah a nisem našel nič konkretnega.

Vsake pomoči bom izjemno vesel (kot tudi moja denarnica). Talam ***, ALT-e, kofete, gajbe, kar čte.

LP...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Si probal črno ven vzet? Na Canonu sem dal ven črno kartušo in je sam zaznal, da je samo barvna not. Na enem je potem printal črno, na drugem printerju pa je bilo vse temno plavo.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Če vzamem črno kartušo ven, ne printa. Sem probal
frown-1.gif
.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
HP 17 kartuša nima črne, zato ti noče printat. Edina možnost je, da izbereš čimbolj temno plavo/vijoličasto in tak printaš, črne žal ne boš spravil iz te kartuše.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Hmm...

Imam sicer laserja od HPja, pa če mi zmanjka kakšen od barvnih tonerjev, NEHA TISKAT.
jezen.gif

Pa mu mečem naprej samo doce brez barv, on pa nič...
10.gif
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Majku jim oderuško. Prav ima me, da bi si kupil kar nov printer. Pa ne HP-ja, za katerga so nesramno drage kartuše. Ve kdo, kaj je za vzet, da je ok za domačo rabo in da so pocen kartuše?
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Črne iz CMY ne boš dobil, lahko pa izbereš kakšno temno rjavo barvo. To bo uporabilo preostale barve v printerju.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Precej je odvisno od modela tiskalnika, poceni so eni Epsoni, ki imajo večje kartuše kot večina ostalih, jaz sem imel Epsona C66 (zdaj imam laserca) in so na oko bile kartuše dražje kot Canonove, ampak imajo 2x več barve kot vstopni Canon printerji.

Za čb printanje pa je najcenejši laserski printer.