Primo2.0 -- dodatne razjasnitve ?

Uporabljate TMC v tujini ?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Se opravičujem, če je na tole spodaj že bilo odgovorjeno v vseh 5000 postih
o GPSu, ki sem jih preletel, pa sem spregledal
smile-1.gif
a da bom 100%. Hvala

1.) malenkost prepozno me iPrimo opozarja "čez 50m zavijte desno", "zavijte levo".
Se da to s kako nastavitvijo popravit da me 10m (sekundo) prej ?
2.) V iPrimo startistiki imam čudne vrednosti: max.hitrost 493km/h, minimalna nadmorska -10m.
Se tega rešiš (začneš znova) samo tako, da resetiraš napravco ? Mi bodo vse nastavitve
iPrimota ostale, če jih imam na internem GB flashu (ne v 128mb ramu, kjer so wince 6.0) ? le navpath ponovno nastavim.
3.) je lahko več .poi datotek iste države v mapi ?
4.) je lahko več .3dl iste države v mapi skupaj ? kaj pa .3dc ?
5.) Ko je konec kraja "omejitev 50", mi še vedno kaže 50 (do naslednjega križišča z večjo
cesto). Te konce krajev (na 90) sporocim Monolitu prek http://www.monolitmap.si/ ?
6.) 3D stavbe so v katerih slovenskih mestih ? katerih hrvaskih ?
7.) Vam tudi v settings javlja da imate .hnr nepopolne ? in sicer vseh 8: npr. EasternEurope-Easy
WesternEurope-Economic, itn... pa imajo dovolj MB
8.) je sploh potrebno imet še bolj specialen .hnr za samo Slovenijo, ali je ta EasternEurope ok,
da bi npr. še bolj pravilno računal Slovenijo ?
9.) Tomačevski rondo (in drugi "turbo" podobni), da bi te prej opozorilo točno na kateri
pas od 4ih se razvrsti, je kaj šans ? kaj mi manjka ? ali samo mail Monolitu
smile-1.gif

10.) Kater datum (približno) je nehal delat TMC v Sloveniji ? prav razumem, da je nehal delat
vsem, ne samo topmapah ? tudi tistim ki imajo GPS navigacijo v avtu vgrajeno in čisto uradno in druge
mape ?
11.) kaj je v basemap.fbl=7MB
smile-1.gif
?
12.) ali je Vatican.fbl vkljucen v Italijo.flb ? ker ga nikjer nisem nasel, 3d datoteko pa sem.
Hmmmm, ali se po Vatikanu itak ne voziš in zato ni datoteke
smile-1.gif
so pač samo stavbe.
13.) če voziš osebni avto, .ftr in .fda datzotek itak ne rabis, kajne ? lahko nardim plac na SD
14.) Navteq USA+Canada 2011.Q3 mi noče downloadat... kater torrent vi predlagate ?
 
Nazadnje urejeno:

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.349
686
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Hja kdo drug bi to spraševal, in kdo drug bo odgovarjal..
grin1.gif


1. več-nastavitve-zvoki in opozorila-napredne nastavitve-napovej razdaljo pred nasl. zavojem (obkljukaš)
2. pobriši datoteko tripdata_v2.sav, ki jo najdeš v mapi \save\profiles\01\ ( s tem ne izgubiš nobenih drugih nastavitev)
3. Da, čeprav ne razumem, zakaj bi jih sploh imel..s tem se ti bi podvajali zadetki
4. klik (zavrti na 1:05 in dobiš odgovor)
5. To je odvisno od natančnosti podatkov na sami karti (sam nimaš vpliva na to oz nimaš kaj spreminjat)
6. CE-LJ-MB in še nekaj drugih večjih krajev... Za HR nimam pojma..poglej sam na zemljevidu, če te to zanima
7. Beri iGO Wiki!
8. klik (zavrti na 1:05 in dobiš odgovor)
9. Odgovor enak kot v 5. točki
10 Junija enkrat. In ja, TMC preko antene trenutno ne deluje na nobeni piratski verziji iGO navigacije, ne glede na to, katere zemljevide imaš naložene.
11. to je osnovna (free) karta Evrope, ki vsebuje samo glavne ceste. Skratka neuporabna za normalno navigacijo.
12. Vatikan je samostojna država v setu NavteQ, kakor tudi Teleatlas (Tomtom). Ne vem kako si jo lahko spregledal...
13. Odgovor enak kot v 7. točki
14. Na vprašanja kje dobit piratske karte, javno ne bomo odgovarjali...a ker sem dobre volje ti sam hint: na "mojem pomežiku" imaš 5 sejalcev in prenos deluje (sem ravnokar sprobal)

 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Hja kdo drug bi to spraševal, in kdo drug bo odgovarjal..
grin1.gif
hehehhe.. tako ZS, kot javno... in popotnik in hackler edini odgovarjajo
smile-1.gif
)

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
3. Da, čeprav ne razumem, zakaj bi jih sploh imel..s tem se ti bi podvajali zadetki
Jaz tudi ne razumem, a dejstvo je, da sem iz različnih zemljevidov našel za isto državo več
.poijev, ne vem pa kateri je boljši, in sem potem mislil, kaj pa če se skupaj seštevajo podatki
smile-1.gif
?
npr. Hungary_Holtankoljak_diesel.poi + Hungary_TM_Rich_POI_2012.04_120607.poi + Hungary.poi
iPrimo zna prebrati iz vseh treh, ali prebere v resnici samo iz enega.
A če uporabim vse tri bom imel na mapi 3x isto točko označeno
smile-1.gif
?

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
4. klik (zavrti na 1:05 in dobiš odgovor)
Tukaj je enako, npr. Bulgaria_8_MMCN_2011.07_110815.3dc + Bulgaria_8_NNG_2009.12_100224.3dl + Bulgaria_NNG_Petrol_station_2011.07_110818.3dl

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
8. klik (zavrti na 1:05 in dobiš odgovor)
Nisem našel odgovora v Wikiju
frown-1.gif
(
Q: "je sploh potrebno imet še bolj specialen .hnr za samo Slovenijo, ali je ta EasternEurope ok,
da bi npr. še bolj pravilno računal Slovenijo ? "

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
10 Junija enkrat. In ja, TMC preko antene trenutno ne deluje na nobeni piratski verziji iGO navigacije, ne glede na to, katere zemljevide imaš naložene.
Uradnim programov pa TMC deluje ?
Kaj pa tista varianta na TABih, ko dela TMC prek WiFi - tam tudi piratskim ne deluje ?

Citat:
Uporabnik Janch pravi:
13. Odgovor enak kot v 7. točki
Nisem našel odgovora "DA/NE" v Wikiju
frown-1.gif
(


In še eno dodatno vprašanje
smile-1.gif

"V primu v časovnem pasu izberi sistem Auto in vkljukaj uporabi samodejne časovne pasove, in zadeva bo deovala sama."
 
Nazadnje urejeno:

heckler

Pripravnik
3. feb 2011
106
0
16
Novo mesto
Ojla Pujsa pepa

Tako kot sem ti napisal na ZS ju, mislim, da je posamezen komplet kart, ne glede na to, katerega vzameš (jaz s pridom uporabljam Navteq, ki me do sedaj nikjer v Evropi tako Z kot V niti ne na Hrvaškem ni pusti na cedilu, pripeljal me je vsaj do ulice. če ne do številke), zato menim, da tovrstne kombinacije niso potrebne. Vsi osnovni HNR-ji računajo dovolj natančno v sistemu AVto, zelo natančno pa v sistemu Pešec ( sprobano v centru Prage, kjer te peš vodi po malih uzkih ulicah točno do cilja).
da z uradnim programom zadeva deluje, tudi z našimi je v preteklosti delovalo, zadni mesec ali dva pa so težave, katere se pa pospešeno rešujejo na ustreznih nivojih. Malo počakaj, pa bo. Pa še enkrat, ne pričakuj preveč od TMC, vedno je Murphy zraven.

Kar se tiče ure, sem ti na ZS že napisal, da nastavi uro v WIN platformi (najdi ikono datum in ura ter ročno nastavi z +1 GMT) napisal pa sem ti tudi, kje najdeš zadevo v Primu. Zaradi različnih skinov ( ti maš GJak 07 jaz 06) se posamezne zadevice lahko minimalno razlikujejo, vendar pa je potrebno malo pobrskati in se zadeva najde.

LP in pa še kaj piš
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Preko wifi deluje na vseh resolucijah razen na 320x240 in 480 ki sta predelani iz wince verzije.
Android verzija je v originalu za 800x480 navigacijo,za telefone smo jo samo predelali da deluje,zato pa je toliko problemov da na isti resoluciji enim dela drugim ne.
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik heckler pravi:
Kar se tiče ure, sem ti na ZS že napisal, da nastavi uro v WIN platformi (najdi ikono datum in ura ter ročno nastavi z +1 GMT)
WiNCE ni problem, tega sem našel že prej.

Citat:
Uporabnik heckler pravi:
napisal pa sem ti tudi, kje najdeš zadevo v Primu. Zaradi različnih skinov ( ti maš GJak 07 jaz 06) se posamezne zadevice lahko minimalno razlikujejo, vendar pa je potrebno malo pobrskati in se zadeva najde.
"V primu v časovnem pasu izberi sistem Auto in vkljukaj uporabi samodejne časovne pasove, in zadeva bo deovala sama."
Eeee, tega pa ne najdem da me ubijes... zato sem spraseval še na forumu: dajte mi za vaš skin vse korake prosim, če jaz kje narobe začnem. Thanx!

CCccccccc
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A vas tale PP malo fiju-fiju?
shocked-1.gif


Citat:
Uporabnik heckler pravi:
da z uradnim programom zadeva deluje, tudi z našimi je v preteklosti delovalo, zadni mesec ali dva pa so težave, katere se pa . Malo počakaj, pa bo. Pa še enkrat, ne pričakuj preveč od TMC, vedno je Murphy zraven.

A imaš za tele trditve kak resen razlog? Ker pospešeno ni glih dva polna meseca.
wink-1.gif
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
ZS pomeni Zasebna Spročila!!!!!
In jih ponavadi ne objavljamo javno.
10.gif

Tisto kar ima kdo namen napisat na forumu napiše na forumu,kar je na ZS naj tam tudi ostane.


Ma, pa saj ni bil nič posebnega (osebnega) stavek, da ne bi mogel na forum... hackler je imel ziher še s kom drugim polno dela,
ne da meni na ZS odgovarja, in ko mi ni 2. odpisal, sem pač ta stavek dodal na forum, da se javi morda kdo drug:)
še sploh morda nekdo, ki ima enak skin kot jaz.

Torej... vprašanje: kako na GjakSKin 1.07 popravim uro, ker mi zdaj vztrajno izpisuje UTC = GMT+0 (2 uri zaostaja) ?
sorry, a zgled da rabim butl-proof vodenje od začetnega okna, ker jaz ne najdem te opcije "v časovnem pasu izberi sistem Auto in vkljukaj uporabi samodejne časovne pasove"
 

PujsaPepa

Pripravnik
12. feb 2011
90
0
8
Kar dosti sem se že igral, a ne znajdem se še pri temle,
tako da zopet naprošam forum za pomoč:

1.) Wayteq960/iprimo2 status baterije mi ne posodablja v "Prikaži mapo".
Če skocim v Wayteqov menu in nazaj, pa posodobi. Malo nerodno, ko mislim, da
sem še na 40% pa je v resnici blizu 0%
smile-1.gif
Se da to kje popravit ? Ko je
na nuli mi napise DC, ko pa polnim pa že kar 100%.

2.) Ful pretiho imam vse skupaj (ali pa preglasen avto:) Se da še kje drugje kot
- Explorer WinCE | Control Panel Volume & Sounds
- Wayteq | Volume
- iPrimo2 | Več | Nastavitve | Zvoki in opozorila | Glasnost
povečat jakost zvoka, da bi slišal Katjo ?
Saj vem da nima naprava nekega super zvočnika, a vseeno.
In tudi GSMiranje prek BT sploh ni uporabno
frown-1.gif


3.) se bi dalo to nekako urediti prek Wayteq "Trasmission" ? ali prek določene
FM rekvece spušla iprimo tudi navigacijski glas od Katje ? Kaj pa BT telefoniranje ?
Ali je le za muziko ? Vam vredu deluje če spuščate prek FM frekvence VALa202,
in vmes pač radio poslušate, ko pa kaj reče pa še njen glas poleg zmiksa ?

4.) Se da je videt (shranjevat) vse poti ?
V zgodovini vidis samo ciljne točke, kajne ?
aha... že vidim.. "Dnevniki poti", kajne ? amapk velikost podatkovne zbirke mi pise posiveno 0 bajtov.
Se to da nastavit da bi shranjeval na SD kartico, ali ne pobere toliko megaajtov, in
je kamot na internem flashju, in bo začel ta sivi "0 bajtov" rast ko bom jutri sprobal ta "vklopi samodejno shranjevanje" ?

5.) Znorel bom, zaradi napačne ure pri navigaciji !! -2 ure Slovenski čas.
Spreminjam v:
- Wayteq | Date/time,
- Explorer WinCE | Control Panel Date/time (tukaj je automatically adjust clock for daylight saving)
pa nič.
A obstaja še kakšen 3.date/time, kjer bi lahko vklopil "v časovnem pasu izberi sistem Auto in vkljukaj
uporabi samodejne časovne pasove"

Hvala

P.S.: obstajajo kje kaka zelo obsežna uporabniska navodila za iprimo
smile-1.gif
? tehnical manual je kar tale forum!
 
Nazadnje urejeno:

placebo

Pripravnik
12. nov 2010
38
0
6
Tukaj pa imam MIO moov 310 in sem posnel gor PRIMO 2.0
Zaenkrat vse štima sam knofa za TMC sprejemnik ni nikjer.
Fajli za TMC slovenija je not sam da bi pa preveril če se poveže ga pa ni...
v sys vrstico sem dodal:
[tmc]
source="royaltek"
port="COM,4"
baud=38400

samo mislim da ta komanda ni ravno pravilna....kaka pomoč slučajno???

Hvala
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
eno vprašanje glede primo 2.0 in primo 1.2

na 1.2 imam v spodnjem levem vogalu "gumb" ki prikazuje hitrost ,na 2.0 pa je na tistem mestu "meni"....... se da to spremenit ali ne
in pa na 1.2 je na desni strani nad tremi gumbi ki prikazujejo čas do cilja,km do cilja....nad tem je tudi čas ki se odšteva oziroma prišteva...kje se to vklopi pri primotu 2.0 ker to pa pogrešam.

pa še nekaj..a delajo vsi novi zemljevidi tudi na primo 1.2 ali samo na 2.0
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
ajme meni...samo ponovno sem moral zagnat program in zadeva deluje.

zdaj pa še eno mogoče čudno vprašanje....jaz imam ravno obratno postavljene slike ko je na sliki navigacije...se pravi v malem okencu je tunel in ne zemljevid ,na velikem pa zemljevid in ne tunel....kako se da to nastavit?

igo

ffscreen00009.png