Primernost kabla za povezavo PC-Plazma

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
takole -(tole mogoče sicer bolj spada v elektroniko, pa kljub temu)...
Rad bi povezal prenosnik z Plazmo Panasonic ki ima zadaj naslednje priklope, 2x scart, DVI, 2x hdmi...( no rečmo da me zanimajo najbolj teli)...sedaj pa bi povezal nanjo prenosnik ki ima - HDMI izhod, vga, DVI, TV out ( karkol bi naj to pomenilo)...
Kaj oz katero povezavo mi najbolj priporočate, če začnete z mislijo , da potrebujem minimalno 10m kabla - seveda tudi z ekonomskega vidika...
V katerem primeru bo slika najboljša....predvajanje filma z prenosnika na TV - ( pozabil omenit, da ima prenosnik tudi BLU_RAY pogon)....kaj pa projeciranje namizja na TV in s tem posledično brskanje po netu ( brez da gledam na prenosnik)....sem preveč naložil oz. so želje absurdne...Priznam, nimam pojma o teh priključkih, še manj pa o kablovju...zato bo pomoč dobrodošla..

Hvala
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
Kot že omenjeno, je HDMI najboljša izbira... sledi mu DVI, ki je v bistvu ista stvar, le da ne zna prenašati še zvoka poleg slike. Nato vga, tv-out in kot zadnji scart. Problem je edino, ker je 10m HDMI kabla daleč od poceni nakupa.... pa DVI pri tej razdalji tudi ni več poceni. Ostali priklopi se pa niti podrazno ne morejo primerjati v kvaliteti. Če imaš prenosnika, ga lahko verjetno postaviš tudi bližje tv-ju in kupiš krajši kabel, ki se ga da dobiti že relativno poceni.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
886
88
28
select 1 from dual;
Jaz imam povezan računalnik prek HDMI na LCD televizor. Kabel je dolžine 10m na njem pa brez problema delujejo vse resulucije (tudi 1920x1080). Sicer nimam Blue-ray predvajalnika, sem pa preizkusil BR Rip in je deloval BP.

Sem pa nabavil kabel preko Enaa in cena je bila okrog 30€.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Poveži preko HDMI. Slika bo vredu pa še zvok bo šel zraven po istem kablu.
Najboljši HDMI kabel je pa tak, ki je najcenejši
wink-1.gif


Razni pozlačeni konektorji in podobne finte ne vplivajo na kvaliteto prenosa (ker je pač digitalen), ampak vplivajo le na ceno.
 

dkivi

Pripravnik
4. jan 2008
835
0
16
ljubljana
tkole nasplošno bom napisal,ne šparajte pri kablih!!
kaj ti pomagajo suprdupr mašine če imaš vivancova jajca za 4-5 €,nasplošno velja da naj bi za kable dali približno 10% vrednosti celotnega sistema (audio,video,whatever),priporočam firme kot so vampire,quazar itd.
jaz sem za 0.5m dolg skart dal 45€ (dvdrec-vhs)
 
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
to je bilo v analogni dobi, pri digitalnem prenosu se ne opazi več taka razlika v kvaliteti kablovLPWWY
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.503
5
38
Mene pa tale HDMI ni nekaj prepričal. Namreč kolega ma en hud HD televizor, iz pcja ma povezavo na HDMI dolžine 3 metre, pa se vidi pri miški delay, pa zamika je tud kakšnih 100, 200 milisekund pr filmih, glih tok da je moteče
frown-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.618
113
pomoje zato, ker ni imel na tvju kaj dobro nastavljeno. Meni se je dogajalo isto, pa slika je kr nekaj bleščala čudno na čase. No potem sem ugotovil da je neka glupa nastavitev na philipsu, ko moreš tvju povedat kaj imaš na kateri vhod priklopljeno. od takrat dela ok
hdmi kabl bo odlična zadeva za to, sploh če so blue ray filmi in desktop na full hd!