Priklop pomivalnega stroja na mestni toplovod

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.824
113
Citat:
Uporabnik krava pravi:
sončna press
cheer.gif
.

v takih primerih je greh da ne bi uporabil 'zastonj' ogrete vode (jaz sem zato tudi do pralnih strojev potegnil toplo in hladno vodo in kar s pipo določiš kako toplo vodo naj stroj pokasira - odvisno od temp. pranja, pri pomivalcu niti teh težav niker je vse nad 50 sotpinjami, kar pa pri nas ni v omrežju - ne glede na temp. v zalogovniku).
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
KSZ

Pri nektarin (Bosch) pomivalnih strojih je pri priklopu na vročo/toplo vodo potrebno spremeniti tudi nastavitev - ali uporablja mrzlo ali toplo vodo!
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Še tole: očitno bom moral stran odšravfati celoten ventil iz stene in ga zamenjati s takšnim, ki ima dva izhoda. Lokalna hardware štacuna ima na voljo dva: enega z navadnim navojem (na katerega je verjetno treba namestiti še teflonski trak? Se trak nalepi po celotnem številu navojev ventila?
confused-1.gif
) in enega, ki ima sredi navojev tudi o-ring?

Ker je ta zadnji ene pol cenejši, bi vzel tega (Gorenc.press
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.824
113
logiš da boš moral odšravfat cel ventil in ga zamenjat. Tesniš lahko ali s trakom, vrvico ali klasika firnež in preja.

Na teh modernejših zadevah običjano piše na embalaži koliko obratov narediš da zadostuje za tesnenje (vrvica mislim da okoli 8 ovojev za 1/2 cole), s trakom pa še nisem delal.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
vidim da preveč komplicirate stvari
tongue-1.gif

kupiš KOMBINIRAN VENTIL tako se mu strokovno reče
dobiš ga v vsaki trgovini kjer prodavajo vodovodni material .
vzameš tisti ventil pod korito ki je na topli vodi ven in prišravfaš tega noter
priklopiš pipo za korito tam kjer je navoj (3/8" (cole )
pomivalni stroj pa na 3/4" (cole )
odtok pa na sifon za korito
zatesniš pa navoj 1/2" ki ga prišraufaš v zid z tajflonom (vrvica -ali pa trak (trak bolj poceni )
PA SI REŠIL STVAR BREZ VSAKEGA KOMPLICIRANJA KOT TI PIŠEJO TAM ZGORAJ.

pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
logiš da boš moral odšravfat cel ventil in ga zamenjat. Tesniš lahko ali s trakom, vrvico ali klasika firnež in preja.

Na teh modernejših zadevah običjano piše na embalaži koliko obratov narediš da zadostuje za tesnenje (vrvica mislim da okoli 8 ovojev za 1/2 cole), s trakom pa še nisem delal.

prijatelj brez zamere nikoli ne štejem kolikokrat treba motati vrvico po polcolskem kvintu
grin1.gif
bolje več kot pa manj
motaj po občutku da je celi navoj pokrit pol drži
grin1.gif


pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Ne vidim smisla v kompliciranju, eno pranje te stane med 0,10-0,15 € elektrike. Tudi če pereš vsak dan v višji tarifi, je to manj kot 5€. Mislim, da se s toplovodom ne bo kaj veliko prihranilo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.394
5.899
113
pri taščici
kaksna je prav smer. Nekaj sicer sumim,ampak raje vprasam.
Danes imajo v lidlu celjusti za navoje vrezovat za 40 evrov. Je ta china roba kaj vredna. Nekaj navojev letno da ne isces in cakas vodovidarja.
Od remsa so zagotovo predrage
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
V desno. Ko začneš privijati ventil se mora tesnilni trak zategovati. Če boš v napačno smer navil tesnilni trak ti ga odvilo in pomečkalo.
Lastne izkušnje
evil.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Joj to ti naj pa kakšen profi pove. S trakom, ker je zelo tenak moraš tako ali tako ene parkrat gor in dol po navoju.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.824
113
Moja procedura s s prejo...

Rabiš:
- star žagin list za rezanje železa
- preja (en 'čop' ti je dosmrtno..par EUR)
- mast za prejo (najboljše v tubi, če si občasen uporabnik...tudi do smrti...cca. 5 EUR)

Navoj ventila najprej parkrat potegneš z zobci žage (pravokotno na navoj) da nastanejao po njemu zareze (ki ti pri privijanju držijo prejo).

Iz preje potegneš en šop preje - enakomerno debel (hja..kako debel...tam 10 do 15 'las').

Začetek preje postaviš diagonalno na navoj (malenkost) od konca proti začetku navoja. Začneš navijat od začetka navoja (diagonalno na začetku zato, da ti navijanje potem dobro prime začetek, da ne bo kasneje prišlo do zavrtitve preje) in v smeri navoja do konca navoja in nato nazaj do začetka - končaš tam kjer si začel (z malo vaje ugotoviš koliko moraš prijeti preje ter kako navijati da se ti izide).
Navijaš tako da ni mlahavo. Ko imaš navito namažeš s to namenko masto (nekateri s firnežem) - kar lepo na debelo. In začneš šravfati. Najprej z roko, dokler gre potem pa alis ključem ali kleščami (fino je kaj podložit, da ne poškoduješ površine).
Kako veš da je OK...preja se mora vrteti skupaj z ventilom (ne sme biti na miru) ker to pomeni da ti vijačiš, preja pa ostaja zunaj (torej ni tesnenja).

Rezlutat: tesni.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
No, pa sem tam... kjer ni muh
rolleyes-1.gif


Ventil sem zamenjal in kaplja voda čez...
crazy1.gif


Prvi navoj na ventilu sem pustil brez traku, nato sem navil 3 plasti teflona (je premalo???
confused-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.394
5.899
113
pri taščici
sumim da bo tri plasti teflona premalo.
Meni je zadnjic dala po p.... neka ekspanzija za bojler. Sem 2* razdiral preden je bilo ok. Zato sem si sedaj kupil pasto in predivo. Ce bi vedel za pasto v tubi bi raje tisto kupil,ampak dobro tudi to bom nanesel s prsti.