Priklop pomivalnega stroja na mestni toplovod

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Zadnjič mi je pomivanje posode dokončno dvignilo pritisk, in sem kupil pomivalni stroj.
rolleyes-1.gif


Ker je v stanovanju na voljo toplovod, razmišljam, da bi ga priključil kar na vročo vodo. (Zdi se mi, da sem nekoč o tem že bral na tem forumu, pa ne najdem topica?
confused-1.gif
) Je imel kdo kdaj s tako priključenim strojem težave?

Pomivalni stroj je čisto običajen, z enojnim priklopom in programi, ki perejo do 65 stopinj. Na dovodni cevi za vodo so navedene tudi specifikacije dovoljene temp. vode: normalna raba do 65 st. C, in do max 90 st. C v skupnem intervalu do 35 sekund.

In po moje ima voda iz toplovoda max. nekje 45 st. C, več bi človeka že opeklo ko sto mater, ne?
smile-1.gif


Predpisan maksimalen tlak vode pa je 10 bar, to tudi ne bi smel biti problem?
confused-1.gif



Hvala za pomoč!
cheer.gif
 

neo32

Pripravnik
23. okt 2010
635
0
16
Voda na pipi mogla imet 55°C ali več, zaradi legionele, spet odvisno pa je, od porabe vode in načina ogrevanja. Če ti pomivalni stroj "dovoljuje" priklop toplega dovoda vode, potem samo priklopi. Manj problema z vodnim kamnom in manj pokurjene elektrike, ker ne bo treba vode gret.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.337
958
113
Tudi pri nas smo pred leti to želeli montirati, pa nas je zadnji moment "serviser" prestrašil, da so prevelika nihanja v temperaturi. To pa seveda ni res. Še danes mi je kdaj žal, da takrat nismo tako naredili.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Good point, še porabo soli bi lahko nastavil na najmanjšo vrednost
zmaga.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Meni je serviser odločno odsvetoval priklop na toplo vodo.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
če ti piše v navodilih za montažo dovoljen priklop na toplo vodo je vse ok kolko stopij lahko spustiš v njega če je to omejeno se pač vgradi mešalni ventil in stvar je rešena. sem že montiral mešalne ventile kjer je bilo max. tem. vode 45 stopinj

pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Men je v bosch navodilih pisalo 55°C, tolk pa nikol ne pride po ceveh iz kurilnice čeprav je dol tolk nastavljeno.

Je pa pač novejši in nima nič problemov s toplo vodo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Samojed:
zmaga.gif


V navodilih ni nič omenjen priklop na vročo vodo, je pa odsvetovan priklop T člena (na eni strani dovod vroče vode, na drugi strani pa pipa v koritu ter pomivalni stroj), češ da lahko cev od pipe poči...
confused-1.gif


Če hočem stroj priključiti na lasten dovod vode, imam pa na voljo seveda samo mrzlo vodo
tongue-1.gif
)...
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
jst imam tudi že eno leto priključen direktno na toplo vodo, meni je super, mi v ECO modu opere enako kvalitetno kot v normalnem modu....samo če imam močno umazano posodo pač uporabim drugo funkcijo z višjo temperaturo, sicer pa je isto. Prišpara se pa na elektriki, če se že gremo gorence
grin1.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Nekje imam v glavi, da je končni rezultat pomite posode boljši, če je priklopljeno na hladno vodo. Pač zadnje izpiranje naj bi potekalo s hladno vodo. Lahko se je pa v zadnjih letih tehnologija kaj spremenila in je rezultat enak, je že kar nekaj let, ko sem pobral to informacijo.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
In kaj misliš da je v steni? Enak T člen. Buče na kratko. Ja, zaradi elektromagnetnega ventila se voda za stroj hitro zapre - energija vode pa povzroči kratkotrajni povečan pritisk. Ampak na hladni vodi ni glede tega nič drugače
smile-1.gif
.
 

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Po navodilih proizvajalcev se pomivalnega stroja, če ni jasno določeno, da ima možen priklop na toplo vodo ne sem priklopiti na toplo vodo. Vem, da ga nekateri priklopijo kljub temu, vendar pa ne vem, kako bo v primeru, da bi bilo s strojem kaj narobe pri upoštevanju garancije.

Ima pa npr Bosch med polnovgradnimi stroji samo en model, ki to omogoča. Mislim da je smv 63m60. Ravno tako ima Gorenje enega ali dva.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
To me načeloma ne skrbi, pač mora delat in konec
smile-1.gif


Po drugi strani pa rabim priklop vode, ki ne bo enkrat naredil piz......., ker imam tri štuke stanovanj pod sabo...
tongue-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.204
1.821
113
Sicer ne vem kje imaš namen imeti pomivalni stroj...a ponavadi se le tega priklopi kar na ventilu za pomivalno korito. Ker imaš možnost uporabe toplo vode, je seveda nam estu razmislek o uporabi le te. TAko da..kupit moraš ventil, ki ima dva priključka (Namesto zdaj enega za korito), po možnosti takega da lahko to drugo vejo po potrebi tudi zapreš (cena...cca. 10 EUR). Zdaj če sam ne znaš..ti ga mroa vodovodar zamenjat. Priklopiš in gasa (no ja..odtok tudi nekam priklopi).

Zdaj kaka temp. je v vašem toplodu...žal ne bi vedel. A običjano pomivalci delujejo do 50 sotpinj naprej, Več kot to tudi toplovod nima.

(mi imamo na hiši priklopljen pomivalec in pr. stroj na tpolo vodo..samo tam sami regluliramo temp. vode, je pa zadeva uporabna sploh če je segrevanje tople vode v tvoji domeni cenejše, kot če to dela stroj).