Priklop pomivalnega stroja na mestni toplovod

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Če imaš navaden bel teflonski trak navij ene 8x. Pač ponovi vajo enkrat bo že držalo
smile-1.gif
.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
jep, sem bil tudi jaz gorenc pa sem.sparal na teflonu.Ko sem ga 3 nanasal na isti navoj sem ga dal kolikor sem ga imel ( vsaj kaksnih 10ovojev). No potem pa drzi.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Evo, odšravfam ventil in najdem teflon nagrbančen čisto na začetku ventila - v narobni smeri sem ga navil gor
cheer.gif


Zdaj sem dal 8 ovojev teflona, trikrat preveril, če ga navijam prav (priporočam pozorno gledanje kakšnega videota
rolleyes-1.gif


Že peremo (z vročo vodo
grims-1.gif
)...
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Še to: koliko naj zategnem ventil?
confused-1.gif

zdaj pa ge že malo serete z tem motanjem
evil.gif

logično je motenje prediva in traka v desno stran da se ne odvije ko šraufaš v koleno
grin1.gif

če namotaš eno ali drugo malo preveč ni nič narobe ti bo ziher držalo ker nimaš izkušenj z tesnenjem
grims-1.gif
meni se redko zgodi da mi spušča in to 3" kar je pa zahtevno tesnenje.ž
pozdrav.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik ginekolog pravi:
Ne vidim smisla v kompliciranju, eno pranje te stane med 0,10-0,15 € elektrike. Tudi če pereš vsak dan v višji tarifi, je to manj kot 5€. Mislim, da se s toplovodom ne bo kaj veliko prihranilo.

Veš kako, strošek je relativen, navsezadnje ti Elektro naračuna položnico še z dodatnim koeficientom, v razmerju do povprečne SLO gospodinjske porabe. In zato se na dolgi rok splača ostati pod povprečjem. In jasno je, da bo elektrika vedno dražja in dražja, še posebej če ne bomo že za božjo voljo šli že enkrat začet gradit NEK2.

Poleg tega sem toliko zagovornika varčne rabe energije, da menim, da bi moralo biti ZAKONSKO predpisano, da se morajo v objektih, ki imajo napeljan toplovod, vsi ventili za porabnike napeljati dvojno - za vročo in za mrzlo vodo. In brez tega objekt ne bi mogel dobiti dovoljenja za obratovanje. Potem pa naj lastniki stanovanja naredijo kar hočejo. Bi šlo pa stanje dolgoročno sigurno na boljše.

Po moje je to tipično metanje energije proč: gretje vode v toplarni, nato prenos te vode do uporabnikov (s toliko in toliko izgub), nato pa je napeljana samo do pip, do pralnega in pomivalnega stroja pa ne. Halo?
bonk.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik jurga pravi:zdaj pa ge že malo serete z tem motanjem
evil.gif

logično je motenje prediva in traka v desno stran da se ne odvije ko šraufaš v koleno
grin1.gif

če namotaš eno ali drugo malo preveč ni nič narobe ti bo ziher držalo ker nimaš izkušenj z tesnenjem
grims-1.gif
meni se redko zgodi da mi spušča in to 3" kar je pa zahtevno tesnenje.ž
pozdrav.gif

zmaga.gif


Jebiga, človek se uči celo življenje, ni kaj
smile-1.gif


Je pa res: zelo lepo se čuti, kdaj je ventil zašravfan dovolj, ker gre potem občutno trše privijati naprej.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik jurga pravi:zdaj pa ge že malo serete z tem motanjem
evil.gif

logično je motenje prediva in traka v desno stran da se ne odvije ko šraufaš v koleno
grin1.gif

če namotaš eno ali drugo malo preveč ni nič narobe ti bo ziher držalo ker nimaš izkušenj z tesnenjem
grims-1.gif
meni se redko zgodi da mi spušča in to 3" kar je pa zahtevno tesnenje.ž
pozdrav.gif

zmaga.gif


Jebiga, človek se uči celo življenje, ni kaj
smile-1.gif


Je pa res: zelo lepo se čuti, kdaj je ventil zašravfan dovolj, ker gre potem občutno trše privijati naprej.
zmaga.gif

vaja dela mojstra
smile-1.gif
se boš že nauču kak to gre
upam da si uspel
sprasujem se.gif


pozdrav.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
lepo si napisal tisto o dvojnih pipah v toplovodnih sistemih. Se strinjam s tabo.
Temu bi se morali prilagodit se proizvajalci bele tehnike z bolj bogato izbiro modelov na oba prikljucka.
Stroj na oba pikljucka spada po mojem mnenju v A++++++++.........+ razred. Sploh poleti ob soncnih kolektorjih. Ampak tak stroj ne dviguje potrosnje ki pa je "gibalo razvoja".