Priklop boxa na anteno

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Živjo,

Torej situacija je taka - trenutno imam antenski kabel vštekan direkt v TV in v TVju smart kartico (conax modul). Ker pa je TV Philips in zelo počasi preklaplja kanale, je padla ideja, da bi dal namesto kartice box, pa pač imeti dva daljinca.

Iz stene pride ven takšen kabel, vsaj na uč zgleda tak:

00043570abb.jpg


ki ga moram povezati na tale vhod (CABLE IN) :

2016_08_10_20_09_47.jpg


Zdej, meni je logično, da se dokupi nek konverter/adapter, ki pač povezuje te dve "vtičnici" in je stva rešena? Pa me je prodajalec v MediaMarktu prepričeval, da to ne bo delalo, da je ta priključek na boxu samo za satelitski krožnik, al nekaj takega?! Zakaj pa potem dela na smart kartico seda, pa je kabel direkt v TV vklopljen!? Pa mi je nekaj govoril, pa nisem dobro razumel.. Sam pa nimam dovolj znanja o tem, da bi mu lahko pametoval nazaj.. pa sem odšel, praznik rok!

Skratka, pa sedaj vas sprašujem obstaja kakšen tak pretvornik/kabel, ki bi rešil mojo težavo? Nevem zakaj boxi nimajo že avtomatsko normalen antenski priključek, je treba komplicirat na vsakem koraku
smile-1.gif


Hvala in lep pozdrav
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Ma sej sem vedel da je cheap fora, če bi v SLO kupoval, bi se že zmenil, al pa celo štacuno sam okol obrnil...AMapk še enkrat v Avstrijo ne grem, v bližnji okolici Kranjske Gore pa take štacune verjetno ni ne? Najbližja I guess na Jesenicama...

Hvala za link oz pomoč!
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ne vem, kakšno škatlo (box) imaš, samo v osnovi obstajajo tri standardi DVB-T, DVB-C in DVB-S(2). Prvi je namenjen sprejemanju signala prko antene, drugi gledanju digitalne kabelske tv, tretji pa za sprejem preko satelita. Med sabo pa niso kompatibilni.

Če je tebe prodajalec prepričeval, da je škatla za sprejem preko satelita, potem preko nje ni mogoče gledatisignala, ki ga dobiš preko kabelske. V vsakem primeru rabiš sprejemnik, ki podpira DVB-C standard in ima CI slot, v katerega vtakneš odgodirni modul s kartico. Tega, ki imaš sedaj v TV.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Ta box je na drugii lokaciji priklopljen na TV in v box antenski kabel, ki ima na koncu iglo (IEC?) in na TVju laufa digitalna televizija. Predvidevam, da je box DVB-C. Gre se pa za box od Telemacha in na obeh lokacijah je naročnina za Telemach.

Prodajalec pa sploh ni videl boxa, jaz sem mu samo nekak povedal/pokazal sliko kaj želim, pa očitno nisva skupaj prišla.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tole je ženski F connector na boxu in lahko priklopiš z adapterjem, ki je zgoraj prilepljen. Lahko imaš tudi vtičnice z F konektorji ali pa kar kabel iz stene direktno z F konektorjem na box (ponavadi je tako priklopljen modem za kabelski internet, da je čim manj vmesnih členov, jaz imam tudi box priklopljen na ta način). Prodajalec je vrjetno ugibal, ker se ta tip konektorja ponavadi uporablja za satelitsko (med drugim).

Če je Telemachov box, je pravi ampak najbrž ne uporablja conax modula s kartico, tako da boš gledal tiste kanale (Cisco?, modela se ne da razbrat), ki jih vključuje naročnina kateri pripada ta box.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Če je telemachova škatla, potem bo delalo. Rabiš samo tisti pretvornik iz prvega posta.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
Cisco D3 je oznaka boxa - ma dobr, meni se gre, da probam kako deluje ta box v povezavi s TVjem, potem bi pa naprej reševal zadevo - oziorma zamenjal conax modul za box... sicer je pa povsod enak paket, tako da sprememb ne bi smelo biti...

Hja, bo pa treba jutri na Jesenice po adapter, druge ni
smile-1.gif
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
41
KZS

sem zrihtal zadevo, kupil adapterček za par €, pa laufa ko šus
smile-1.gif


Hvala vsem.

Lp