Prijava na zavod za zaposlovanje

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik turbobitch pravi:
KSZ
sarcasm on
Pejd raj delat., ne pa da tukaj jokaš.
sarcasm off

evo ti ga jupol, da neboš se razpočil od možganskega naprezanja
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne zavajat ljudi glede tega vračanja, ker ni točno tako, kot tukaj "debatirate".

Kako pa potem je ???
confused-1.gif
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik skorpy pravi:
koliko časa te pa "prenašajo" na zavodu, če rabiš recimo za določeno stvar prijavo na zavod, nimaš pa namena iskat službe?

kokr hočš, le redno jim morš javljat svoje aktivnosti
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
OK, dej mi pojasni, za kaj rabis biti prijavljena na zavod, ce nimas namena iskat sluzbe? No, zakaj?

LP
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Nekaj vprašanj imam v zvezi s prijavo na zavod za zaposlovanje.

Kot prvo, tole spodaj sem že našel kot odgovor koliko časa si upravičen za prejemanje nadomestila:

Citat:
Čas prejemanja denarnega nadomestila je odvisen od zavarovalne dobe, in sicer:
3 mesece za zavarovanje od devet mesecev do 5 let,
6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,
9 mesecev za zavarovanje od 15 do 25 let ,
12 mesecev za zavarovanje nad 25 let,
19 mesecev za zavarovance, starejše od 50 let in za zavarovanje nad 25 let ,
25 mesecev za zavarovance, starejše od 55 let in za zavarovanje nad 25 let.

Zanima me ali se lahko ta doba prejemanja nadomestila podaljša, če za to zaprosiš?


Drugo vprašanje se navezuje na zdravstveno zavarovanje. Ali je to res, da ti zavod plača zdravstveno zavarovanje samo za čas, ko si upravičen do denarnega nadomestila? Torej si recimo upravičen do prejemanja nadomestila za 3mesece in v tem času si tudi zdravstveno zavarovan.
Ko ta čas preteče moraš sam plačevati zdravstveno zavarovanje (sicer samo 14eur na mesec, ampak OK, včasih se mi zdi da je bila ta doba daljša)?

Denarnega nadomestila ni možno podaljšati. To je pač fiksno. Za nekoga, ki je recimo 1 leto pred tem, da gre v penzijo, mu še po izteku denarnega nadomestila, zavod plačuje največ 1 leto samo socialne prispevke, da maš pač delovno dobo.
Zdravstveno zavarovanje ti plačuje zavod, dokler dobivaš nadomestilo. Po izteku tega lahko zaprosiš za socialno pomoč, če si je le uplravičen in se ti iz tega plačuje obvezno zavarovanje. Isto se ti iz socialne plačuje tudi dodatno zdravstveno zavarovanje, če ga imaš urejenega. Med tistim časom, ko dobivaš socialko greš na zavarovalnico, kjer imaš urejeno dodatko zdravstveno zavarovanje z odločbo, da si opravičen socialne pomoči, pa ti vse uredijo.
Če pač nisi upravičen socialke, pa si moraš vse plačevati sam. Po starem je bilo tako, da si si urejal obvezno zdravstveno zavarovanje na občinah. Na zavodu si zahteval potrdilo da si pač tam prijavljen in si šel lepo na občino, pa si imel urejneo zdravstveno zavarovanje. Sedaj na žalost to več ni možno, ker so se dogajale velike zlorabe na tem področju.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
OK, dej mi pojasni, za kaj rabis biti prijavljena na zavod, ce nimas namena iskat sluzbe? No, zakaj?

LP

denarno nadomestilo za primer brezposelnosti?
subvencija 4500eur za samozaposlitev?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Kako je s socialno podporo, a jo je treba kdaj v prihodnosti vračat?
Npr ko dobiš službo ....

Edino če recimo tvoj otrok po tebi deduje hišo ali stanovanje, rabi vrnit razliko tega denarja ki si ga prejemal, drugače pa ne.

Ki si je lastnik ko prejemas socialno, ali tudi kasneje ko ne prejemas vec pa si sele takrat lastnik necesa?
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
OK, dej mi pojasni, za kaj rabis biti prijavljena na zavod, ce nimas namena iskat sluzbe? No, zakaj?

LP

denarno nadomestilo za primer brezposelnosti?
subvencija 4500eur za samozaposlitev?

Za subvencijo je rok 3 mesece, ce kaj vem?

Ce izgubis sluzbo, gres na zavod in v iskanje nove sluzbe, vmes pa prejemas nadomestilo. Ni tako?

LP
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik musicfreak pravi:
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Kako je s socialno podporo, a jo je treba kdaj v prihodnosti vračat?
Npr ko dobiš službo ....

Edino če recimo tvoj otrok po tebi deduje hišo ali stanovanje, rabi vrnit razliko tega denarja ki si ga prejemal, drugače pa ne.

Ki si je lastnik ko prejemas socialno, ali tudi kasneje ko ne prejemas vec pa si sele takrat lastnik necesa?

Kaj je toliko kompliciranega. Država da denar, določen znesek in ko umre, se usede na premoženje (bilokako) in pobere najprej svoje, ostalo gre pa med sorodnike. Se ne ukvarja s tem, kdaj je kdo kaj dobil. Kdor se hoče temu izogniti, lahko vse da svojim otrokom preden zaprosi in tako nima več ničesar, ko umre. Če si upa... Ampak marsikdo si najbrž ne, ker bi jih lastni otroci prej vrgli iz hiše kot država... Ves ta strah je predvsem strah dedičev, prosilcev ni treba biti nič strah...
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
OK, dej mi pojasni, za kaj rabis biti prijavljena na zavod, ce nimas namena iskat sluzbe? No, zakaj?

LP

denarno nadomestilo za primer brezposelnosti?
subvencija 4500eur za samozaposlitev?

Za subvencijo je rok 3 mesece, ce kaj vem?

Ce izgubis sluzbo, gres na zavod in v iskanje nove sluzbe, vmes pa prejemas nadomestilo. Ni tako?

LP

vse maš prav
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.341
6.535
113
Citat:
Uporabnik PIC pravi:
OK, dej mi pojasni, za kaj rabis biti prijavljena na zavod, ce nimas namena iskat sluzbe? No, zakaj?

LP

Pogoj za socialno denarno pomoč je biti prijavljen na zavodu za zaposlovanje. To je v večini primerov razlog, zakaj so na zavodu.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Zakaj si zbrisal jupol?
Jaz ne dobivam socialne pomoči torej je tvoj komentar tudi brez jupola brezpredmeten