Prijava na zavod za zaposlovanje

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Nekaj vprašanj imam v zvezi s prijavo na zavod za zaposlovanje.

Kot prvo, tole spodaj sem že našel kot odgovor koliko časa si upravičen za prejemanje nadomestila:

Citat:
Čas prejemanja denarnega nadomestila je odvisen od zavarovalne dobe, in sicer:
3 mesece za zavarovanje od devet mesecev do 5 let,
6 mesecev za zavarovanje od 5 do 15 let,
9 mesecev za zavarovanje od 15 do 25 let ,
12 mesecev za zavarovanje nad 25 let,
19 mesecev za zavarovance, starejše od 50 let in za zavarovanje nad 25 let ,
25 mesecev za zavarovance, starejše od 55 let in za zavarovanje nad 25 let.

Zanima me ali se lahko ta doba prejemanja nadomestila podaljša, če za to zaprosiš?


Drugo vprašanje se navezuje na zdravstveno zavarovanje. Ali je to res, da ti zavod plača zdravstveno zavarovanje samo za čas, ko si upravičen do denarnega nadomestila? Torej si recimo upravičen do prejemanja nadomestila za 3mesece in v tem času si tudi zdravstveno zavarovan.
Ko ta čas preteče moraš sam plačevati zdravstveno zavarovanje (sicer samo 14eur na mesec, ampak OK, včasih se mi zdi da je bila ta doba daljša)?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.341
6.535
113
Ne moreš zaprositi za podaljšanje.

Tako je, ko preteče čas prejemanja nadomestila, moraš sam urediti zavarovanje. Lahko daš vlogo za prejemanje denarne socialne pomoči in tam je tudi opcija, da ti država potem krije zavarovanje in dodatno zavarovanje, v koliko si za to upravičen. Obstaja še ena možnost, da daš vlogo v občini, da bi ti občina plačevala zavarovanje, ampak to je omejeno in ponavadi dobijo res tisti največji "reveži".
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.553
2.410
113
1) NE, tole ti baje pripada.... naprej je podpora.

2) Potem ti baje lahko občina, se mi zdi.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
V kolikor prejemaš socialno podporo je zdaj po novem da ti zavod plačuje oboje. Na vlogi označiš pač da ti naj krijejo, potem pa ko prejmeš odločbo za socialno podporo, greš z njo na Vzajemno (mislim da ta varinta velja samo pri tej zavarovalnici), da ti zamrznejo plačevanje dodatnega zavarovanja za obdobje prejemanja podpore.
 
Nazadnje urejeno:

grenivka

Pripravnik
1. avg 2007
616
0
16
kzs

Kolikor vem, zavarovanje kot občan s 1.1.2012 ni več mogoče. Lahko pa se zavaruješ po partnerju, če je le ta zaposlen.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz...

a pa to še velja, da morata biti partnerja 2 leti na skupnem naslovu, da se šteje za izvenzakonsko skupnost?

nekaj imam v spominu, da tega ni več, da se takoj upošteva izvenzakonsko skupnost, ko sta prijavljena na istem naslovu
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Kako je s socialno podporo, a jo je treba kdaj v prihodnosti vračat?
Npr ko dobiš službo ....
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
KSZ. Na zavod se je smiselno prijavljat samo v primerih, če si upravičen do nadomestila, želiš prejemat socialno podporo, želiš iti v prekvalifikacijo da ti jo zavod plača ali če želiš vračila potnih stroškov za razgovore...

Če nobeden od zgornjih pogojev ni izpolnjen se nima smisla prijavljat, ker kot že rečeno, ti oni dela ne iščejo...

Pristojnost za kritje za OZZ se je iz občin prenesla na CSD-je... Sem lani prejel dopis na to temo.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Kako je s socialno podporo, a jo je treba kdaj v prihodnosti vračat?
Npr ko dobiš službo ....

Naj bi jo morali dediči vračat po tvoji smrti. Ko dobiš službo pa lahko vrneš na lastno željo, da
potem dedičev ne obremenjuješ.
 

musicfreak

Pripravnik
26. apr 2012
677
0
16
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Kako je s socialno podporo, a jo je treba kdaj v prihodnosti vračat?
Npr ko dobiš službo ....

Edino če recimo tvoj otrok po tebi deduje hišo ali stanovanje, rabi vrnit razliko tega denarja ki si ga prejemal, drugače pa ne.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Citat:
Uporabnik danielt pravi:
Kako je s socialno podporo, a jo je treba kdaj v prihodnosti vračat?
Npr ko dobiš službo ....

Naj bi jo morali dediči vračat po tvoji smrti. Ko dobiš službo pa lahko vrneš na lastno željo, da
potem dedičev ne obremenjuješ.

Ampak če ti socialna plača OZZ, je treba to tudi vračat?

In pod kakšnimi pogoji si sploh upravičen do plačanega obveznega zdravstvenega zavarovanja? Iščem te podatke na netu pa bi pomoje prej našel podatek kako sestavit atomsko bombo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
Dol potegni si obrazec za pridobitev teh pravic. Je isti obrazec za vrtec, doklade. Malico, stipendijo, pzz ipd. v njem je tudi napisano katera sredstva boš vračal če boš kdaj pri denarju. Takoj ko boš imel nepremičnino ima država pravico dati plombo v višini prejete pomoči. Zato uživaj v slo socialnih pravicah.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.608
94
48
Citat:
Uporabnik yahel pravi:

Ampak če ti socialna plača OZZ, je treba to tudi vračat?

To se naj ne bi vračalo, če je kak vir, ki govori drugače, pa naj se nalepi sem...
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
koliko časa te pa "prenašajo" na zavodu, če rabiš recimo za določeno stvar prijavo na zavod, nimaš pa namena iskat službe?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.341
6.535
113
Ne zavajat ljudi glede tega vračanja, ker ni točno tako, kot tukaj "debatirate".
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
kdo si ti meni, da mi boš govoril kaj naj delam
confused-1.gif
Bedak!

Označen si kot spam.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
sem na istem kot ti, sicer pa jupol model. nov na forumu pameten pa ka hudič.