Prihranki pri uvozu rabljenega vozila iz tujine

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
v tem primeru se je potrebno zavedat par stvari, ki jih nima vsak "Janez"
- da ima po vsej vrjetnosti tako super službo, da je vse te analize delal v njej. Ker ob treh otrocih, dvomim, da ima doma res tolk časa in volje.
- da zna zeloo dobro nemško
- da je avto skeširal. Al pa če se z uno na banki res super razumeš, da jo lahko tako pokličeš in ti odobren kredit nakaže naprej.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Meni je to povsem jasno ja. Kot mi je jasno da ne moreš kar tako "po darjanovo" umaknit tako možnost nakupa s seznama možnosti zgolj zato, ker ti ne nudijo nobene garancije zraven.

Drugače pa sem jaz pred leti speljal kar podobno zadevo s tem,, da sem imel zraven še en vmesni člen (prijatelja, dejanskega uvoznika avtomobila). Dobil avto z več opreme kot jih ima večina na SLO trgu, bolje ohranjen in lepše vzdrževan pa še rahlo cenejši. Popolna zmaga. Po prvi nemški avto smo pa res odšli v povsem lastni režiji ja, je to kar dogodivščina
grin1.gif
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
v tem primeru se je potrebno zavedat par stvari, ki jih nima vsak "Janez"
- da ima po vsej vrjetnosti tako super službo, da je vse te analize delal v njej. Ker ob treh otrocih, dvomim, da ima doma res tolk časa in volje.
- da zna zeloo dobro nemško
- da je avto skeširal. Al pa če se z uno na banki res super razumeš, da jo lahko tako pokličeš in ti odobren kredit nakaže naprej.

Zakaj misliš, da je pri treh otrocih nemogoče najti čas?
Res je, zato se je pa treba v šoli učiti. (pa ne samo v šoli). Ampak ne boš verjel, precej Nemci se da povsem dobro pogovarjati tudi v angleščini.
Logično, da je skeširal. Morda si je sposodil od sorodnikov, verjetno ni na minimalcu.

Bistvo tega nakupa ne vidim samo v prihranku, ampak tudi v tem, da ima ta avto zanesljivo(!) toliko kilometrov kolikor mu piše na števcu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Če pa pri alter plači tri jurja in če prodaš svoj avto in da nimaš 12 jurjev za avto skesirat nekaj ne stima. Pri alter plači bi lahko imel toliko limita.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
v tem primeru se je potrebno zavedat par stvari, ki jih nima vsak "Janez"
- da ima po vsej vrjetnosti tako super službo, da je vse te analize delal v njej. Ker ob treh otrocih, dvomim, da ima doma res tolk časa in volje.
- da zna zeloo dobro nemško
- da je avto skeširal. Al pa če se z uno na banki res super razumeš, da jo lahko tako pokličeš in ti odobren kredit nakaže naprej.

pišeš bedarije.

tvoj čas je pač vreden x eur/uro, če zaslužiš več na uro kot bi vložil svojega časa, pol pač pljuneš tistih 800 e za to storitev pa tačas trajbaš svoj biznis.

ker na alterju tak vsi delate za 100+ e / uro pa logično da se ti ne splača samemu s tem ubadat 4 dni, če v 8 urah zaslužiš tolko
smile-1.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.363
113
Pomurje
Jaz sem kar celo familijo pobasal na letalo in smo šli po avto. Spali pri teti od moje itd.

Prihranil? Cca 2000€ plus 4 mesece rentanja drugega avta, ker sem mojega prodal v par dneh, tako kot avtor članka.

Pa še država je dobila DDV, čeprav sem pušnil 640€ zaradi 2% razlike med stopnjama.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Jaz sem kar celo familijo pobasal na letalo in smo šli po avto. Spali pri teti od moje itd.

Prihranil? Cca 2000€ plus 4 mesece rentanja drugega avta, ker sem mojega prodal v par dneh, tako kot avtor članka.

Pa še država je dobila DDV, čeprav sem pušnil 640€ zaradi 2% razlike med stopnjama.
Si kupil novega na fizično osebo ali rabljenega na podjetje?
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Jah vsaj napisal bi lahko malo karakteristike in opremo avta. A je gor potem dobil za 2,5k€ cenejši avto z istimi kilometri. Ker rečt, da se je en podoben avto na avto.net prodajal za 2,5k€ ceneje je bol tko tko. Kake cene so tudi nerealno postavljene. Pa dejansko je cena, ki jo imaš na avto.netu -500€. Tolk v takem rangu, da skor vsak dol (kar sem jih sam trenutno klical
smile-1.gif
)
Je pa sigurno ceneje, če greš sam v Nemčijo po avto, če ga seveda dobiš v prvo. Drugače se verjetno ne bi splačalo uvažat.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
@Tony_Clifton
seveda se da, tudi pri 8:) Samo glede na to kako zelo poglobljeno se je lotil zadeve, močno dvomim. Sploh ko vidim frende z družinam...
Vrjetno se da marsikaj zmenit v ang. Samo pri izpolnjevanju papirjev pa ko je potrebno kje kak "X" napisat, pa si jst ne bi upal.

@tomi
nikjer nisem trdil, da se ne splača.
4 popoldneve?? WTF, model je več kot en mesec spremljal samo mobile.de, kje je še slovenski anet pa vsi izračuni, pa vmes teden pavze, da vse prespiš... dej ne bluzi no!
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
da preletiš 20 novih avtov vsak dan v izbranih kriterijih ti vzame par minut, sicer pa če je po tvoje ... je še tolko bolj neumno da je zapravil če hočeš 2 meseca svojega časa, za to kar bi dobil za 800 e
smile-1.gif


pač ... al daš denar ... al pa svoj čas, nič ni zastojn (če si realn, ne pa slovenec ko pričakuje vse đabe)
grin1.gif
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Jah vsaj napisal bi lahko malo karakteristike in opremo avta. A je gor potem dobil za 2,5k€ cenejši avto z istimi kilometri. Ker rečt, da se je en podoben avto na avto.net prodajal za 2,5k€ ceneje je bol tko tko. Kake cene so tudi nerealno postavljene. Pa dejansko je cena, ki jo imaš na avto.netu -500€. Tolk v takem rangu, da skor vsak dol (kar sem jih sam trenutno klical
smile-1.gif
)
Je pa sigurno ceneje, če greš sam v Nemčijo po avto, če ga seveda dobiš v prvo. Drugače se verjetno ne bi splačalo uvažat.
smile-1.gif
Se strinjam - oglaševano ceno na anetu se da znižati - je pa (pri uradnih in "hobi" preprodajalcih) treba tudi zvišati kilometre.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Hm
Citat:
Ob prihodu v Slovenijo sem opravil homologacijo, ki je stala 96 evrov, in na finančni upravi oddal vlogo za odmero in hkrati še za oprostitev DMV. Ker imava z ženo tri otroke, smo morali dostaviti le potrdilo o skupnem gospodinjstvu, kar je bilo dovolj, da je pristojni finančni urad v nekaj dneh napisal odločbo, da smo oproščeni plačila DMV. S tem smo lahko avto zavarovali in registrirali v Sloveniji.
Če bi kupoval v Slo bi bil tudi oproščen kakšnih DMV-jev ali kaj podobnega?

Samo vprašam.
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Možakar iz naslovnega posta je sicer korektno izpeljal posel in se nekaj naučil, plus avantura. Prišparal ni pa nič. Edini plus, ki ga vidim je izbira pa mogoče je kak km manj prevožen.

Prišparal je moj sodelavec, ki je pred 14 dnevi šel po novo insignijo SW na češko. 2,0 dizel za 18500 tuto kompleto.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Hm
Citat:
Ob prihodu v Slovenijo sem opravil homologacijo, ki je stala 96 evrov, in na finančni upravi oddal vlogo za odmero in hkrati še za oprostitev DMV. Ker imava z ženo tri otroke, smo morali dostaviti le potrdilo o skupnem gospodinjstvu, kar je bilo dovolj, da je pristojni finančni urad v nekaj dneh napisal odločbo, da smo oproščeni plačila DMV. S tem smo lahko avto zavarovali in registrirali v Sloveniji.
Če bi kupoval v Slo bi bil tudi oproščen kakšnih DMV-jev ali kaj podobnega?

Samo vprašam.
Tudi
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Če bi on ovrednotil čas, ki ga je porabil za vse analize in primerjave bi bila druga cifra. Pa bil je oproščen DMV zaradi treh otrok, kar spet ni primerjal s ceno v naših oglasih. Pa ponavadi je cena v oglasih pogajalska in gre skoraj gotovo pri takih zneskih kakšnih 500€dol.
Poleg vsega pa je se napisano, da ima tisti v oglasih tudi mocnejsi motor, kar potem tudi ni primerljivo
smile-1.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Citat:
Uporabnik oriolus pravi:
Hm
Citat:
Ob prihodu v Slovenijo sem opravil homologacijo, ki je stala 96 evrov, in na finančni upravi oddal vlogo za odmero in hkrati še za oprostitev DMV. Ker imava z ženo tri otroke, smo morali dostaviti le potrdilo o skupnem gospodinjstvu, kar je bilo dovolj, da je pristojni finančni urad v nekaj dneh napisal odločbo, da smo oproščeni plačila DMV. S tem smo lahko avto zavarovali in registrirali v Sloveniji.
Če bi kupoval v Slo bi bil tudi oproščen kakšnih DMV-jev ali kaj podobnega?

Samo vprašam.
Tudi

Ja.. ampak menda samo pri nakupu novega... ali pa pri takem, ki je iz uvoza in se prvic registrira v Sloveniji ... tako nekako je pred casom nekdo napisal v eni drugi temi ...