Prihaja inflacija

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
rekordi
1617794204444.png
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
V naši vasi je tudi pol prebivalcev kupilo nov avto. In?
Drugič potem napiši, da je Mercedes dobavil rekodno število avtomobilov, ne pa komentirat nekoga, ki napiše, da se trg avtomobilov konkretno skrčil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Stavim da 90% na lizing/ kredit.
Pri nas se ne kupujejo dobro utečene rabljene premije na lizing.
Poleg tega so avti glih kot ena dobra večerja, ko pogledaš malo cene kmečke mehanizacije pred bajto ;). Pri nas se namreč meri velikost luleka s tem, ne z avti. To je že skoraj 30 let pase, od denacionalizacije dalje.
Zato tudi jaz odstopam navzdol v primerjavi z Alter srenjo, ki vozi nove avte za vsaj 80 jurjev, s 300 in več KM. Kar je pod tem, je sirotinja. Jaz se moram zadovoljit z rabljeno nepremijo, pa še malo čez 100 konjev ima. Sem že kar berač. Je pa res, da nimam lizinga/krede.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
V familijo dva avta, ki skupaj nimata 200 konjev, imata pa skupaj 3 desetletja in 600kkm.
Ko boš videl koliko izgubiš na avtu in koliko na traktorju v desetletju ali dveh, boš videl da je bolj pametno imeti traktor doma kot avto.
Sem že videl na tujih oglasnikih 2 desetletji stare traktorje (mehansko upravljanje)ki so se prodajali za več kot so bili kupljeni novi. Ali so se prodali za to ceno ne vem.
Je pa res da 20k€ je bilo pred 20 leti več kot danes. Ampak za desetletji star avto ki je bil ob nakupu 20 jurjev dobiš danes Max Jurja.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad in nemenabijat

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
V naši vasi je tudi pol prebivalcev kupilo nov avto. In?
Drugič potem napiši, da je Mercedes dobavil rekodno število avtomobilov, ne pa komentirat nekoga, ki napiše, da se trg avtomobilov konkretno skrčil.
Ti noces sprejet dejstva, da je kumulativna prodaja manjsa zato ker proizvajalci ne uspejo dovolj proizvest, ne pa ker folk ne bi kupoval.

Npr peugeot ima tak manjko da ima en salon v LJ ze placanih 20 avtov pa jih ne morejo dobavit ker jih enostavno ni, tovarna ne proizvede.

In point je, da krcenje prodaje ni pokazatelj da narod nima ampak da proizvajalci ne morejo zadostit potrebam.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
As the coronavirus crisis unfolded, spreading from China to the rest of the world in the early months of 2020, things went from bad to worse for the global car industry. What started off as a supply crisis, which temporarily constrained access to parts and raw materials sourced from China, turned into a full-fledged demand shock that saw sales tumble in the face of mass unemployment and financial uncertainty.

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.458
9.153
113
Ti noces sprejet dejstva, da je kumulativna prodaja manjsa zato ker proizvajalci ne uspejo dovolj proizvest, ne pa ker folk ne bi kupoval.

Npr peugeot ima tak manjko da ima en salon v LJ ze placanih 20 avtov pa jih ne morejo dobavit ker jih enostavno ni, tovarna ne proizvede.

In point je, da krcenje prodaje ni pokazatelj da narod nima ampak da proizvajalci ne morejo zadostit potrebam.
Ferdota si preberi. Pa kaj sem še prej napisal.
In Slovenija ni za svetovno/evropsko avtoindustrijo niti pljunek v morju. Ravno tako kot naša vas.
Glej makro, pa malo preberi za kakšnimi strokovnjski, ne rabiš mene poslušat.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Avtomobilski trg je specifika, ki pravzaprav z korono nima kaj dosti skupnega in se ga težko vlači zraven. Avtomobilski trg je imel najbolj napihnjen balonček tik pred korono in je bil tik pred tem, da poči. Korona je pa bil zelo zelo priročen izhod v sili, da so lahko zmanjšali proizvodnjo, vsilili stare modele, ukinili nekatere, hkrati pa utrpeli le minimalno škodo (koronski kriza ukrepi). Stara zaloga je večinoma prodana, nove modele (platforme) pa so uspeli zamakniti brez pretirane škode na 2022.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
to imaš prav, ampak mediji hočejo prikazat, da je svet in raja v krizi, da je konec sveta, da smo vsi lačni...po drugi strani se pa avti (akustika, tvji, hifi, konzole itd) lepo prodajajo dalje, ki so daleč od racionalne izbire, napram hrani.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
A imaš ti kakšno, kjer dokazuje, da so Se prihranki v zadnjem letu dvignili za 4 mrd EUR?
Torej ti mojo trditev zanikas s tem da si prilepil nakkjucno grafiko, ki tvoje kontra trditve ne podpira, sedaj pa bi rad od mene nekaj za kar nikoli nisem trdil da imam. Kaj ta svet vse nosi.

Sicer je bil pa podatek o 4mrd objavljen na radiu. Ce pa pogledas svojo grafiko in ce se bo trend nadaljeval, bo 4 mrd se malo.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Ali pa tistih, ki so morali pucat celi drek še iz 2008 naprej (pufi itd.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
V zadnjem desetletju si ni ustvaril prihrankov tisti ki se mu ne ljubi delat, oziroma tisti ki jih ne bi imel tudi če bi imel 10 jurjev netto dohodkov mesečno.
Kaj je zate prihranek?

Nekateri so svoj denar bolj ali manj uspesno obracali. Ni edina pot da v stumf das